in

Saygı – Bir Ercüment Çözer Dizisi Çekimleri Başlıyor

Saygı – Bir Ercüment Çözer Dizisi çekimleri yakında başlıyor. BluTV yaptığı açıklamayla dizinin çevrimiçi provalarının devam ettiğini duyurdu.

Behzat Ç. Saygı Bir Ercüment Çözer Dizisi
- Reklam -
- Reklam -

Behzat Ç. yan dizisi Saygı – Bir Ercüment Çözer Dizisi ön çalışmaları koronavirüs pandemisine rağmen dijital ortamda devam ediyor.

Geçen yılın muhtemelen en sevindirici yerli dizi olaylarından birisi Behzat Ç.’nin altı yıllık bir aradan sonra dördüncü sezonuyla yeniden geri dönmesiydi. Üstelik ulusal kanallardan birisi yerine dijital platformunda yayınlanacak olması, sansürsüz yayın adına daha özgürlükçü bir alan sağlayacağı için hayranları mutlu etmişti. Nihayet Temmuz 2019 itibarıyla ilk bölüm başladı ve eylül ayında sekizinci bölümüyle ilk sezon sona erdi.

Dizinin BluTV’de yayınlanan yeni sezonu tamamlanmadan hemen önce sosyal medyada bir sonraki sezonun da yakında geleceğine dair paylaşımlar başladı. Üstelik yeni sezonda en çok şikayet edilen süre konusunun da çözüme kavuştuğu belirtilmişti. Hayranlar heyecanla yeni sezon çekimlerinin başlamasını beklerken gelen bazı iddialar dizi ekibi ve kanal yönetimi arasında çıkan bir anlaşmazlık nedeniyle iptal edildiği yönündeydi. Ne yazık ki daha sonrasında iddialar BluTV tarafından da kabul edildi ve senaryoda yaşanan anlaşmazlıklar sonucu karakteri canlandıran Erdal Beşikçioğlu’nun ayrılmak istediği ve bu sebeple dizinin son bulduğu açıklandı.

- Reklam -

Saygı Behzat Ç. Ercüment Çözer

Saygı – Bir Ercüment Çözer Ne Zaman Çıkacak?

Kısa bir süre sonra da BluTV sürpriz yapımını açıkladı. Nejat İşler’in canlandırdığı Ercüment Çözer karakterinin baş kahraman olduğu Saygı isimli bir dizinin geleceğini duyuruldu.

Behzat Ç.’de de olduğu gibi İnter Medya’nın yapımcılığını üstleneceği dizi, toplumdaki yozlaşmanın çözümünü kendi adaletini sağlayarak arayan Ercüment Çözer’in maceralarını konu alacak. Dizinin senarist koltuğunda ise yine Behzat Ç.’den tanıdığımız Ercan Mehmet Erdem bulunuyor.

Normalde bu yıl içerisinde yayınlanması beklenen dizide çekimler koronavirüs salgını nedeniyle henüz başlamadı. Ancak BluTV, virüs salgınına rağmen ön prodüksiyon sürecinin devam ettiğini ve dijital ortamda provaların yapıldığını sosyal medya hesabı üzerinden gelen bir soruya yanıt vererek duyurmuş oldu.

Ayrıca çekimlerin de Haziran 2020 tarihinde başlayacağı yine gelen bir soru sonrası açıklandı.

Çekimleri haziran ayı itibarıyla başlayacak olsa da dizinin ne zaman yayınlanacağına dair herhangi bir açıklama henüz yapılmış değil. Ancak pandemi süreci de ele alındığında BluTV’de yapımı izleyebilmemiz için en erken 2020 sonu veya 2021 başını beklememiz gerekecek

Saygı dizisi konusunda siz ne düşünüyorsunuz? Sizce Behzat Ç. kadar ses getirebilecek mi? Ercüment Çözer’in gözünden bir macera ilginizi çekiyor mu? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.


* Dark 3. Sezon Çıkış Tarihi ve Fragman

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for MelihAntepli MelihAntepli dedi ki:

    Memduh Başgan yok sanırım. Ben dizide Ercüment Çözer ile Memduh Başganın birbirleriyle konuşmalarını, atışmalarını seviyordum. O olmadan Saygı tutar mı bilmem.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Blade Runner En İyi Bilimkurgu Filmi

Empire Açıkladı: En İyi 50 Bilimkurgu Filmi

Frank Miller Daredevil Çizgi Roman Günlükleri

Frank Miller’dan Daredevil: Bir Kahramanın Kaderini Nasıl Değiştirirsiniz?