in

Netflix’in “Sex/Life” Dizisi 2. Sezonun Ardından İptal Edildi

Sex/Life 3. Sezon iptal edildi. Netflix’in romantik komedi ve drama dizisi, 2. sezonun hemen ardından ekranlara veda etti.

Sex/Life 3. Sezon İptal Edildi
- Reklam -

Sex/Life 3. Sezon için iptal kararı çıktı. Netflix’in popüler dizisi yeni bölümler için onay alamadı.

Netflix’in Sex/Life dizisi için sona gelindi. Deadline’ın haberine göre yayın devi, başrollerini Sarah Shahi, Margaret Odette, Mike Vogel ve Adam Demos’un paylaştığı dram türündeki dizinin 3. sezonuna devam etmeyecek.

Netflix’in bir sözcüsüne göre, ikinci sezonun tamamlanmasıyla birlikte dizi doğal bir sona erdirildi ve kilit karakterlerin hikâyeleri mutlu bir sonla noktalandı. Yapımcılar, oyuncular ve ekip tarafından ortaya konan çalışmaya gurur duyan yayıncı, bu başarılı yapıma platformlarında yer vermekten dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti.

- Reklam -

Stacy Rukeyser tarafından yaratılan Sex/Life dizisinin ilk sezonu Haziran 2021’de yayınlanmıştı. B. B. Easton’ın 44 Chapters About 4 Men adlı kitabından esinlenen dizi bir kadın, kocası ve geçmişi arasındaki aşk üçgenini anlatırken, kadın kimliği ve arzusuna kışkırtıcı yeni bir bakış getirmeyi amaçlıyordu.

Rukeyser yaratıcı olmanın yanı sıra yönetici yapımcı ve yazar olarak görev yaptı. Oscar ödüllü yapımcı J. Miles Dale ve Jordan Hawley de yürütücü yapımcı olarak görev aldı.

Sex/Life 3. Sezon İptal Edildi

Sex/Life 3. Sezon İptali Bir Süredir Konuşuluyordu

Netflix’te geçen ay yayınlanan 2. sezonun ardından dizinin sona ereceği yönünde bir süredir spekülasyonlar yapılıyordu. Dizinin yıldızı Shahi geçen günlerde eski Charmed yaratıcısı Joey Falco ve 20th Television’dan ABC kanalının hukuk draması Judgement’ın başrolü olarak duyuruldu. Shahi, ABC ve yapımcılar Sex/Life’taki taahhüdünü yerine getirmeye çalışırken ocak ayından bu yana proje için görüşmelerde bulunuyordu.

Oyuncu bu ayın başlarında Not Skinny But Not Fat podcast’inde dizinin 2. sezonuyla ilgili mücadelelerini detaylandırdı.

- Reklam -

“İlk sezonda aldığım desteği kesinlikle alamadım. Diziyi kötülemeyeceğim, ancak şovda yer alan insanlardan ilk sezon aldığım desteği kesinlikle alamadım.”

Shahi ayrıca “tüm bunları söyledikten sonra bir daha asla Netflix için çalışmayacağı” tahmininde bulundu. Sex/Life 3. sezonu iptali ile tahminleri de doğru çıkmış gibi gözüküyor.

Sex/Life 3. Sezon İptal Edildi

Deadline ayrıca dizinin yaratcısının Netflix ile yeni bir proje üzerinde çalıştığı iddiasında da bulundu.

Sex/Life 3. sezonunun iptali konusunda sizler ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak adına bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Akuma_Blade Akuma_Blade dedi ki:

    Netflix’in 1. sezonda tamamlanan bir hikaye arc’ı yapmayı öğrenmesi gerekiyor artık. (Çoğu zaman 1. sezonluk konu 2 sezona hatta daha fazlasına sarkıyor) Dizi izlerken de ilk hafta, hatta ilk gün izlemezsek algoritma diziyi iptal edecek de tamamlanmayan hikayeyi izleyerek boşa zaman kaybedeceğiz diye düşünür oldum. Kaldı ki bu platformun derdi kaliteli dizi yapmak, insanlara takip edilesi hikayeler sunmak değil de milletin boğazına ideoloji boca etmek (bkz Attack of the Hollywood Cliches, Bridgerton ve Black & White) yada Güney Amerika kartellerine kara para aklamak gibi gelmeye başladı (bkz Cowboy Bebop ve Resident Evil) Kaldı ki nadiren de olsa bir hikayeyi tutturduklarında nerede bitirmeleri gerektiğini bile öngöremeden gelişine dayıyorlar devam sezonlarını. (Bkz 13 Reasons Why, Money Heist, Stranger Things)

  2. Avatar for yesimmtekee yesimmtekee dedi ki:

    Biz bir daha gelmeyiz artık der gibi veda ettilerdi zaten :smile: ama tüm basitliğine rağmen izlemesi keyifli bir diziydi. :upside_down_face:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Marvel ve DC Kahramanları Aynı Filmde Buluşabilir

Marvel ve DC Kahramanlarını Buluşturan Bir Crossover Film Projesi Yolda Olabilir

Fudoki - Kij Johnson

Küçük Bir Kedinin Olağanüstü Maceralarını Takip Eden Kij Johnson İmzalı “Fudoki” Türkçede