in ,

Shadow and Bone Fragmanı: Sun Summoner’ın Güçlerine İlk Bakış

Shadow and Bone fragmanı yayınlandı. Leigh Bardugo’nun Gölge ve Kemik kitabından uyarlanan dizi, Netflix’te yayınlanacak.

Shadow and Bone Fragmanı

Shadow and Bone dizisinin ilk fragmanı yayınlandı. Leigh Bardugo’nun Grishaverse kitaplarından uyarlanan Gölge ve Kemik, Netflix ile gelmeye hazırlanıyor.

Leigh Bardugo’nun aynı evrende geçen bir üçleme ve iki yan kitaptan oluşan popüler Grishaverse serisine dayanan Shadow and Bone nisan ayında çıkıyor. Dizi, her iki Grishaverse serisinden hikâyeleri birleştiriyor. Alina Starkov’un memleketi Ravka’yı kurtarmak için yaptığı yolculuğun ardından gelen Shadow and Bone üçlemesi ve tehlikeli bir soygun girişiminde bulunan bir grup sokak çocuğu hakkındaki Six of Crows ikilisi bu dizide hayat buluyor. Maceralar arasında yıllara dayanan bir fark olsa da, ikisi de dizide anlatılacak.

Kitaplarda anlatılan maceraların tam olarak nasıl bir araya getirileceği henüz belli değil. Fakat Netflix, Bardugo’nun romanlarının bu uyarlamasına liderlik etmek için yetenekli oyuncu kadrosu ve yaratıcı ekibi bir araya getirdi.

Arrival ve Bird Box’tan tanınan Eric Heisserer dizinin sorumlu ismi olarak görev yapıyor. Kitapların yazarı Leigh Bardugo yapımcı olarak hizmet veriyor. Oyuncu kadrosunda da birçok ünlü isim var.

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian ve Dorian Gray gibi yapımlardan tanınan Ben Barnes General Kirigan rolünü üstleniyor. Ancak kitap okurları onu Darkling olarak tanıyacak. Jessie Mei Li Alina’yı, Archie Renaux ise çocukluk arkadaşı Mal Oretsev rolünü canlandırıyor. Ek olarak Kaz Brekker rolünde Freddy Carter, Inej Ghafa rolünde Amita Suman ve Jesper Fahey rolünde Kit Young gibi isimler yer alıyor.

Netflix, Grishaverse’nin doğaüstü dünyasını sergileyen ve birinci sezonunun ana karakterlerini tanıtan ilk Shadow and Bone fragmanını yayınladı. Hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Shadow and Bone Fragmanı | Türkçe Altyazılı İZLE

Jesper, Kaz ve Inej’in birkaç kısa görüntüsünün yanı sıra fragmanının çoğu Alina’nın Sun Summoner olarak güçlerini keşfetmesine odaklanıyor. Kitaplarda, tıpkı Darkling’in karanlığı çağırdığı gibi, Alina hem ısıyı hem de ışığı içeren güneşin gücünü toplayıp kullanabiliyor. Bununla birlikte, fragmanın da işaret ettiği gibi, Sun Summoners Grisha dünyasında inanılmaz derecede nadir bulunuyor ve Barnes’ın Darkling’i, Alina’yı ilk başta tam olarak ne yapacağından emin değil – tıpkı gücünü tam olarak anlamadığı gibi.

Shadow and Bone dizisi, daha önce de açıklandığı gibi, 23 Nisan 2021 tarihinde Netflix kütüphanesindeki yerini alacak.

Dizi uyarlaması için yayınlanan ilk tanıtım fragmanını sizler nasıl buldunuz? Kitapları okumuş muydunuz? Yorumlarınızı ve beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz!

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Jeeundo Jeeundo dedi ki:

    İlk fragmanda Alina’ya odaklanmaları çok doğal. Ama yine de aşırı karanlık geldi gözüme. Kitaplarda, özellikle de Kargalar Meclisi serisinde, oldukça esprili sahneler var. Fragmanın sonunda Nina ve Matthias’tan bu tip bir şeyler izleseydik çok güzel olurdu.

    Malyen dışındaki oyuncuların dış görünüş olarak fazlasıyla iyi durduğunu düşünüyorum. Ama malesef Malyen’e ilk açıklandığı günden beri karşıyım. Fragmanda da pek sevemedim. Belki izleyince ön yargım kırılır.

    Nasıl birleştirecekleri konusuna da gelince Leigh daha önce ‘yüksek bütçeli bir fanfiction (hayrankurgu)gibi düşünün’ demişti. Grupların sezon sonunda birleşeceğini düşünüyorum. Yani uzun süre ayrı izleyeceğiz bence. Sezon sonunda birleştirip meraklı bir şekilde bırakacaklar. Birleşme şekilleri de bence Alina ve yandaşlarının Kaz ve ekibinin yanına Ketterdam’a gelmesi şeklinde olacak. Yani Kaz’in gideceğini sanmıyorum. Alina ona gelir. Tam tersi bir durum olursa da Kaz ve ekibinin Ravka’da karlı bir iş bulması ile olur. Ama Kargalar Meclisi’nin ilk kitabında zaten bu tip bir operasyonu farklı bir coğrafyaya yapıyorlar.

    Umarım 2.fragman da hemen yayınlanır. Bu fragman, birleştirme konusunda fikir vermedi.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Konuşanlar Exxen En Çok izlenen

Konuşanlar, Exxen’in En Çok İzlenen Programı Oldu

Hazar Sözlüğü - Milorad Paviç

İmgelerle Oynayan Dâhi Milorad Paviç’in Hazar Sözlüğü Yeniden Raflarda