in

Haluk Bilginer, Netflix’in Bilimkurgu Dizisi Sıcak Kafa Kadrosundan Ayrıldı

Afşin Kum’un romanından uyarlanan Sıcak Kafa dizisinde Haluk Bilginer, çekimler başlamadan kadrodan ayrıldı. Yerine geçecek isim de duyuruldu.

Sıcak Kafa Dizisi Oyuncu Kadrosu Haluk Bilginer

Haluk Bilginer Netflix’in yeni bilimkurgu dizisi Sıcak Kafa kadrosundan ayrıldı. Afşin Kum’un aynı adlı romanından uyarlanacak yapım için oyuncu kadrosu güncellendi.

Geçen yılın mart ayında Netflix Türkiye’nin duyurduğu yeni orijinal yapımlar arasında Kayıp Rıhtım okurlarını da heyecanlandıran tanıdık bir isim vardı. Afşin Kum’un April Yayıncılık etiketiyle çıkan distopik bilimkurgu türündeki kitabı Sıcak Kafa’nın dizi olacağı duyuruldu. Kıyamet sonrası alternatif bir gelecekte İstanbul’da geçen macera; bir salgın sonrası yıkımın eşiğine gelmiş dünya tasviri çiziyordu.

Murat Siyavuş adlı karakterin gözünden anlatılan kitap, 2017 GİO Ödülleri’nde En İyi Roman dalında da ödüle layık görülmüştü.

Aradan geçen aylar boyunca dizi çekimleri henüz başlamamış olsa da ilerleme kaydedildi. Dizinin yönetmenliğini üstlenecek isim Mert Baykal olarak açıklandı. Pardon, Kardeşim Benim ve Ah Polis Olsam gibi yapımlarla tanınan Baykal haricinde dizinin oyuncu kadrosu da belli olmuştu.

Osman Sonant, Gonca Vuslateri, Hazal Subaşı, Erdem Akakçe, Feriha Eyüboğlu ve Tilbe Saran’ın oyuncu kadrosunda yer aldığı Sıcak Kafa’nın bir diğer önemli ismi de Haluk Bilginer olarak açıklanmıştı. Şu sıralar Exxen dizisi Şeref Bey’de rol alan ünlü isim, ayrıca Sıcak Kafa’da da bir role sahip olacaktı. Ancak son gelen haberler, oyuncunun dizi çekimleri başlamadan ayrıldığını gösteriyor.

Sıcak Kafa Dizisinde Haluk Bilginer Yerine Hakan Gerçek Rol Alacak

hakan gerçek sıcak kafa

Henüz resmi bir sebep gösterilmese de Haluk Bilginer’in bir başka Netflix dizisi olan Uysallar’da rol alacağı ve bu nedenle Sıcak Kafa’da yer almayacağı iddia edildi. Onur Saylak’ın Ay Yapım imzalı Uysallar’ı da şu an Netflix için geliştirilme aşamasında olan dizi projeleri arasında yer alıyor.

Haluk Bilginer’in ayrılması ile boşalan koltuğa bir başka deneyimli oyuncu olan Hakan Gerçek geçti. Ruhsar, Kış Güneşi, Davetsiz Misafir ve Suskunlar gibi dizilerde oynayan Gerçek, Cem Yılmaz’ın Karakomik Filmler 2 yapımında da rol almıştı.

Henüz çekimleri başlamamış olan Sıcak Kafa’nın yayın tarihi belirtilmemiş olsa da, 2022 içerisinde Netflix kütüphanesindeki yerini alması bekleniyor.

Sıcak Kafa’yı okumuş muydunuz? Netflix’in açıkladığı oyuncu kadrosunu nasıl buluyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Medya Tava

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

4 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for periyodiknesriyat periyodiknesriyat dedi ki:

  Haluk Bilginer yavaş yavaş kariyerini bitirme noktasına geliyor. Sebebi de bu platformlar olacak.

 2. Avatar for _OZ _OZ dedi ki:

  Tv’de eyvah babam, eyvah kızım büyüdü, dadı gibi kiç ve manasız yapımlarda başrol oynamış biri. Yine de ne halk başkaları gibi ezbere şakşaklıyor onu ne de yerli/yabancı filmlerde kaliteden düştü. Yeri doldurulmaz demiyorum ama başkası daha iyisisini yapmadıkça en iyisi o.

 3. Avatar for midousuji midousuji dedi ki:

  O kadar da manasız değildi sanki hocam bunlar. Döneminin eğlenceli dizileriydi. Ekranlarda özellikle “Dadı” gibi komediler görmek isterdim.

 4. Avatar for _OZ _OZ dedi ki:

  Dadı tamamen kopya bir diziydi.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Avatar: The Last Airbender İncelemesi

Avatar: The Last Airbender İncelemesi – Bir Çizgi Diziden Çok Daha Fazlası

Tim James Elementsel ve Parçacıksal

Tim James’ten Bilim Meraklılarına İki Yeni Kitap: Elementsel ve Parçacıksal