in

Snowpiercer Dizisinin 3. Sezon Yayın Tarihi Belli Oldu

Snowpiercer 3. sezon yayın tarihi açıklandı. Ülkemizde Netflix üzerinden yayınlanan TNT dizisi, maceralarına 2022’nin ilk ayında devam etmeye hazırlanıyor.

snowpiercer 3. sezon
- Reklam -

Snowpiercer 3. sezon yayın tarihi belli oldu. TNT kanalı için hazırlansa da ülkemizde Netflix üzerinden yayınlanan bilimkurgu dizisi Ocak 2022’de yeni sezonuna başlıyor.

Distopik bir gelecekte geçen ve kıyamet sonrası bir yapım olarak adlandırılan Snowpiercer, Kar Küreyici adlı tren aracılığıyla dünyanın etrafını turlayarak enerji üretip hayatta kalan insanların yaşadığı maceraları anlatıyor. Bu sırada trenin yönetimini ele geçirme çabaları ile farklı grupların yaşadığı entrikaları izliyoruz.

Söz konusu dizi aslında Jacques Lob, Benjamin Legrand ve Jean-Marc Rochette’nin Le Transperceneige adlı Fransız grafik romanına dayanıyor. Dizi uyarlamasından önce 2013 yılında Akademi ödüllü Bong Joon-ho’nun yönettiği ve Kelly Masterson ile birlikte yazdığı aynı adlı bir sinema filmine de uyarlandı.

- Reklam -

İlk sezonu Mayıs 2020 tarihinde TNT’de başlayan Snowpiercer’ın 2. sezonu ise 25 Ocak 2021’de yayınlanmaya başlamıştı. Haftalık olarak paylaşılan bölümler aynı anda Netflix üzerinden de bizim ülkemizde olduğu gibi TNT’nin hizmet sağlamadığı ülkelere gelmişti.

Yapımın 2. sezonu başlamadan hemen önce 3. sezonunun geleceği de duyuruldu. Geçen temmuz ayının sonunda ise, 3. sezon çekimleri henüz devam ederken 4. sezon onayı duyurusu da bizzat dizinin başrolü olan Daveed Diggs tarafından paylaşıldı. Şimdi nihayet yapımın 3. sezonunun ne zaman başlayacağı da belli oldu.

Snowpiercer 3. Sezon Ocak 2022’de Başlıyor

Kanalın yaptığı açıklamada kıyamet sonrası dizinin 3. sezonunun ilk bölümü ile 24 Ocak 2022’de başlayacağı bir poster eşliğinde duyuruldu. Önceki iki sezonda olduğu gibi haftalık olarak yayınlanacak dizi, 2. sezonun kaldığı noktadan maceralarına devam edecek.

- Reklam -

snowpiercer 3. sezon yayın tarihi

Dizinin başrolünde yer alan Daveed Diggs, Andre Layton karakterini canlandırırken Jennifer Connelly de kendisine Melanie Cavill rolüyle eşlik ediyor. Yapımda ikili dışında Ruth Wardell rolünde Alison Wright, Miss Audrey rolünde Lena Hall, Bess Till rolünde Mickey Sumner, Bennett Knox rolünde Iddo Goldberg, LJ Folger rolünde Annalise Basso, Sam Roche rolünde Mike O’Malley ve Dr. Pelton rolünde Karin Konoval gibi isimler yer alıyor. Ayrıca 2. sezon ile birlikte yapıma Joseph Wilford rolüyle ünlü oyuncu Sean Bean da dahil oldu. Filmin yönetmeni olan Bong Joon Ho, diziye hem senarist hem de yapımcı olarak katkı veriyor.

Ya sizler Snowpiercer’ın 3. sezonundan neler bekliyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

House of the Dragon Matt Smith

House of the Dragon Yıldızı Matt Smith: Dizi, Game of Thrones Gibi Olmayacak

Dune 2 Çekim Tarihi

Dune 2’nin Çekim Tarihi Belli Oldu: Bilimkurgu Uyarlamasının Devam Filmi Hazırlıkları Başladı