in

Snowpiercer’ın 4. Sezon ile Sona Ereceği Açıklandı

Snowpiercer 4. sezon ile final yapmaya hazırlanıyor. TNT’nin kıyamet sonrası distopik bir dünya tasviri çizen dizisi sonlanıyor.

Snowpiercer 4. Sezon ile Final Yapacak
- Reklam -
- Reklam -

Snowpiercer 4. sezon ile final yapacak. Ülkemizde Netflix üzerinden yayınlanan TNT dizisi, yayınlanacak yeni sezonun ardından ekranlara veda edecek.

Kıyamet sonrası distopik gerilim dizisi, Bong Joon-ho’nun aynı adlı 2013 filminin yanı sıra, filme de ilham veren Jacques Lob, Benjamin Legrand ve Jean-Marc Rochette’in 1982 tarihli çizgi romanı Le Transperceneige’e dayanıyor. İlk sezonu Mayıs 2020’de gösterime giren yapım izleyicileri, 2026 yılında artık donmuş bir dünyada insanlığın son temsilcilerinin yer aldığı ve sürekli olarak dünyanın donmuş çorak arazisinde daireler çizen lüks trende yaşadıkları maceralarını konu ediniyordu.

Dizinin ana oyuncu kadrosunda Jennifer Connelly, Daveed Diggs, Mickey Sumner, Alison Wright, Iddo Goldberg ve Susan Park yer alıyor. Sonraki sezonlarla kadroya Steven Ogg, Rowan Blanchard, Chelsea Harris, Archie Panjabi ve Sean Bean gibi isimler de katıldı. 2. sezonu Ocak 2021’de yayınlanan dizinin 3. sezonu ise Ocak 2022’de başladı.

- Reklam -

Snowpiercer, üç sezonu boyunca eleştirmenlerden karışık eleştiriler aldı. Bazıları dizinin merkezi bilimkurgu gizemini ve onun sınıfçılık, sosyal eşitsizlik ve hayatta kalma siyasetinin eleştirel yansımasını bolca övdü. Bazıları da, kaynak materyalinde yaptığı değişikliklerden ve Snowpiercer’ın saygısız, anarşik gücünü yayınlandığı kanal nedeniyle sınırladığından şikayet etti. Her şeye rağmen dizi kısmen Netflix’teki ortak yayın akışı sayesinde izleyiciler arasında popüler oldu. Bu nedenle, Snowpiercer 4. sezon için 3. sezon yayınlanmadan aylar önce onay almayı başardı. Fakat şimdi yaklaşan sezon, Snowpiercer’ın sonuncusu olacak.

Snowpiercer 4. Sezon ile Final Yapacak

snowpiercer 4. sezon final

Deadline’ın yayınladığı yeni bir habere göre, TNT Snowpiercer’ı 4. sezondan sonra devam ettirmeyecek. Haber, şu anda Kanada’da devam etmekte olan Snowpiercer 4. sezonunun prodüksiyonu sırasında oyuncu kadrosuna farklı yapımlara katılabilecekleri haberleri sonrasında ortaya çıktı. Yeni bir sezon için sözleşmeleri yenilemeyen TNT, oyuncuların başka fırsatların peşine düşmesine izin verdi. Kanalın bir sözcüsü, Snowpiercer’ın yıllar içinde başardıklarından ve gösterinin türü üzerindeki kalıcı etkisinden gurur duyduklarını belirtti.

- Reklam -

5. sezonu gelmeyecek olan Snowpiercer’ın 4. sezon finalinin çıkış tarihi de henüz açıklanmadı.

Snowpiercer’ın final yapacak olması konusunda sizler neler düşünüyorsunuz? Diziyi takip ediyor muydunuz? İptal kararı doğru mu? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Movie Web

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Uçsuz Bucaksız Boşluk - Tülay Uluser

Tülay Uluser’in Mütareke Yıllarından Başlayıp Farklı Kuşakları Ele Alan “Uçsuz Bucaksız Boşluk” Kitabı Raflarda

The Vampire Diaries yeni dizi

The Vampire Diaries Evreninde Geçecek Yeni Projeler Hazırlanıyor