in ,

South Park Yaratıcılarına 900 Milyon Dolarlık Anlaşma: Yeni Sezonlar ve Projeler Yolda

South Park yaratıcıları yeni sezonlar, filmler ve yan diziler için 900 milyon dolarlık bir anlaşmaya imza attı.

South Park 900 milyon dolar anlaşma

South Park yaratıcıları serinin yeni sezonları, yan diziler ve filmler için 900 milyon dolarlık bir anlaşmaya imza attı. Yetişkinlere yönelik çizgi diziler arasında özel bir yere ait olan yapım, yoluna emin adımlarla devam edecek.

Stan, Kyle ve Chef’in maceraları en az 5 yeni sezon boyunca devam edecek. Üstelik bahsi geçen anlaşmaya toplamda 14 spin-off ve yeni South Park filmleri de dahil.

İlk olarak 1997’de piyasaya sürülen animasyon komedi dizisi, Comedy Central’ın en büyük ve en ikonik programlarından biri oldu. Daha ilk bölümünde bile herhangi bir kablolu televizyon programının alabileceği en yüksek puanlarını aldı. Son zamanlarda hâlâ ağın en yüksek puanlarından biri olmaya devam ediyor. Dizi Stan Marsh, Kyle Broflosvki, Eric Cartman ve Kenny McCormick isimlerindeki dört genci ve yaşadıkları Colorado kasabasındaki meydana gelen talihsizlikleri anlatıyor.

South Park, çıkışından bu yana çeşitli sosyal konuları hicvetmesinin yanı sıra, bol küfürlü olması ve gerçeküstü mizah kullanması nedeniyle hem övgü hem de eleştiri aldı.Sinema filmi için hazırlanan ve 1999 yılında çıkan “Blame Canada” adlı şarkısı ile Oscar ödüllerinde En İyi Orijinal Şarkı dalında adaylık da yakaladı. Seri aynı zamanda, Stone ve Parker’ın South Park: The Stick of Truth ve South Park: The Fractured but Whole’un yazılmasına yardımcı olduğu birçok video oyununun da çıkışını sağladı.

ViacomCBS, Yeni South Park Yeni Sezon İçerikleri için 900 Milyon Dolar Ödeyecek

ViacomCBS, Yeni South Park Yeni Sezon 900 Milyon Dolar

ViacomCBS, aşı özel bölümünün yıllardır dizinin en yüksek puanlı bölümü haline gelmesinin hemen ardından, South Park yaratıcıları Matt Stone ve Trey Parker ile 900 milyon dolarlık yeni bir anlaşma imzaladı. Yeni birliktelik, hem Comedy Central serisi için 6 sezonluk bir yenilemeyi hem de ikisi bu yıl yayınlanacak olak toplamda 14 yeni orijinal filmi içeriyor. Filmler sadece Paramount+’da yer alacak.

Parker ve Stone anlaşmanın ardından şunları söylediler:

“Comedy Central 25 yıldır bizim evimiz. Bu nedenle önümüzdeki 75 yıl için bize bir taahhütte bulunduklarından dolayı gerçekten mutluyuz. Pandemi sırasında gösteriyi üretmenin farklı bir yolu ile ViacomCBS’e geldiğimizde, Chris (McCarthy), Nina (Diaz), Keyes (Hill-Edgar) ve Tanya (Giles) hemen destek oldular ve yeni bir şey denememizi sağladılar. Gerçekten iyi karşılanmak için. Geleneksel South Park bölümlerine geri dönmek için sabırsızlanıyoruz ama artık yeni formatları da deneyebiliriz. Her zaman bizimle şansını deneyen ortaklara sahip olmak harika.”

Yaklaşık 25 yıllık bir macera haline gelen South Park’ın, yeni anlaşma sonrası kısa sürede aramızdan ayrılmayacağı da kesinleşmiş oldu.

Ya sizler dizi için yapılan devasa anlaşma konusunda neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Stranger Things 4. Sezon Yayın Tarihi

Stranger Things 4. Sezon Yayın Tarihi Hakkında Yeni Güncelleme: Beklemeye Devam

Dünyaya Orman Denir - Ursula K. Le Guin | Haftanın Kitabı #185

Dünyaya Orman Denir – Ursula K. Le Guin | Haftanın Kitabı #185