in

Space Jam 2 Filmi İçin Korkutan Yönetmen Değişikliği

Yeni Space Jam filmi çekim sürecine başlamadan hemen önce yönetmenini değiştirdi. Koltuk artık Terence Nance’e ait değil.

Çocukluğumuzun en güzel hatıralarından biri olan “Space Jam”in devam filmi için yönetmen koltuğuna Terence Nance yerine Malcolm D. Lee oturdu.

Çocukken Space Jam’in televizyona çıkmasını büyük bir sabırsızlıkla beklediğimi hatırlıyorum. Çizgi filmlerde gördüğüm ve sevdiğim kahramanları gerçek dünyada hayal etmek, gerçek insanlarla etkileşimlerini görmek büyük bir olaydı benim için.

Geçtiğimiz aylarda Space Jam’in yeni bir filminin çekileceğini öğrendiğimde hem çok sevinmiş hem de tedirgin olmuştum. Zaten şu aralar etrafımızda bir 90’ların filmlerini devam ettirelim furyası dönüyor bir de güzelim Space Jam’e el atmaları iyice korkutmuştu beni. Zira ilk film bile çoğu insan için yetersizken devam filminin daha iyi olması pek olası değildi.

Bu yaz çekilmeye başlanacak film için şimdiden haberler gelmeye başladı bile. Warner Bros.’un açıklamasına göre yeni filmi yönetmesi için düşünülen Terence Nance’in yerine daha film çekilmeye başlamadan Malcolm D. Lee geçti. Girls Trip, Best Man Holiday, Scary Movie gibi filmlerden tanıdığımız Malcolm D. Lee’nin mizah yönü özellikle Space Jam için daha uygun gözükse de bu kadar erken bir yönetmen değişikliği pek hayra alamet bir işaret değil gibi.

Bu Sefer Michael Jodan Değil Lebron James Var!

İlk filmde karakterlerimiz Looney Tunes dünyasını kurtarmak için uzaylılarla olan basketbol maçında Michael Jordan’ın yardımını istiyordu. Yeni filmin konusu için herhangi bir şey söylenmese de bu sefer Michael Jordan yerine yine dünyaca ünlü bir basketbol yıldızı olan Lebron James’in filmde olduğu biliniyor. Lebron James’in yanı sıra Marvel’ın Warmachine’i Don Cheadle, ünlü yıldız Sonequa Martin-Green gibi aktörler ve birçok profesyonel sporcunun da yapımda olması bekleniyor.

Şimdi size kalkıp da bu film için heyecanlanmadığımı, artık böyle filmlerin geçmişte güzel hatıra olarak kalması gerektiğini söyleyecek değilim. Looney Tunes karakterlerini, özellikle Bugs Bunny ve Lola Bunny’yi bir kez daha beyaz perdede görecek olmaktan aşırı derecede mutluyum. Yani film hakkında ne haber gelirse gelsin ben küçük kız kardeşimi götürme bahanesiyle bu filme bilet alıp iyi bir film çıkması için bildiğim bütün duaları edeceğim.

Yeni filmin bir devam filmi değil de, baştan çekim (reboot) olduğunu da hatırlatalım.

Tabii sizin de düşünceleriniz merak etmiyor değilim. Yönetmen değişikliğini nasıl buldunuz? Space Jam 2 için heyecanınız var mı? Yorumlarınızı bizlerle paylaşın!
Kaynak: io9

M. Halit Koçak

1994’te Erzurum’un soğuk bir kış gününde doğan, beyaz saçlarını ailesinden genetik yoluyla alan biri. Daha geçen seneye kadar dünyayı kurtarabileceğini sanan Çevre Mühendisi. Film, kitap, dizi, karikatür oyun ve müziğin her türlüsüne ilgisi vardır ama parası yoktur. Denize ve denize yazılan bütün şiir, öykü ve hikayelere aşıktır. Bağımsız ve amatör olan bütün yapımlar onun için tutkudur. Onu her yerde ‘’Tavşan’’ diye bulabilirsiniz.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    İlk film çok iyiydi. Bu reboot gereksizdi. Hellboy gibi ellerinde patlayacak bence. Eskiyi yükseltmediğin müddetçe yeniyi çekmenin ne anlamı var ? Michael Jordan’ı geçebilir mi Lebron ? Mümkün değil. Hele ki filmin mutlak sonu olan; o efsane smaç Michael Jordan’a aitken…

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Passionflix

Elon Musk’ın Kız Kardeşi Tosca’dan Netflix Benzeri Yayın Servisi: Passionflix

La Casa de Papel 4. Sezon

La Casa de Papel 3. Sezonuyla Netflix’te Yayında