in

Netflix’in 4,56 Milyon Dolar Ödüllü Squid Game Yarışmasının Başvuru Süreci Başladı

Squid Game yarışması başvuru süreci başladı. Televizyon tarihindeki en yüksek nakit ödül olan 4,56 milyon doları kazanmak için yarışmaya sizler de katılabilirsiniz.

Squid Game Yarışması Başvuru Şartları
- Reklam -
- Reklam -

Squid Game yarışması için başvuru şartları açıklandı. 456 kişinin katılımıyla ve Squid Game: The Challenge adıyla başlayacak olan yarışma, 4,56 milyon dolarlık bir ödül vadediyor.

İlk defa geçen yılın eylül ayında Netflix üzerinden yayınlanan ve Hwang Dong-hyuk tarafından hazırlanan Güney Kore dizisi Squid Game, tahmin edilenden çok daha büyük bir izleyici kitlesine ulaştı. Yayına girdiği ilk 28 günde 111 milyon kullanıcıya erişen yapım, 21 milyon dolarlık çekim maliyetine karşılık 891.1 milyon dolarlık bir kazanç elde etti. Başarısı o kadar büyüktü ki, dizide yer alan oyun formatları birçok farklı şekle uyarlandı. Hatta okullarda öğrenciler tarafından oynandığı ve sorun çıktığı için ailelere çocuklara diziyi izletmemeleri konusunda okul yönetiminden uyarlar bile yapıldı.

Squid Game Yarışması Başvuru Şartları

- Reklam -

Elbette bu yoğun ilgi, dizinin ikinci sezon onayı da almasını sağladı. Şu an için dizinin yeni sezonunun çalışmaları devam ederken Netflix de boş durmuyor ve diziden daha fazla içerik çıkartmaya çalışıyor. Bunlardan biri de, dizi formatına uygun bir yarışma programı olacak.

İlk olarak geçen haziran ayında duyurulan Squid Game yarışması için resmi duyuru fragmanı da nihayet yayınlandı. Hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Squid Game Yarışması Başvuru Süreci Başladı

YouTube video

(Yayınlanan videoyu YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Yeni duyuru videosuyla birlikte yarışmaya başvuru şartları da belli oldu. Netflix, Squid Game: The Challenge adıyla çıkacak olan programı “şimdiye kadarki en büyük yarışma” şeklinde tanımladı. Dijital yayın devi sözlerinde de haksız sayılmaz. Çünkü yarışmaya toplamda 456 kişi katılacak ve sadece bir kişi 4,56 milyon dolar (83 milyon 123 bin 328 TL) ödül kazanacak. Bu rakam, televizyon tarihindeki en büyük nakit ödül anlamına geliyor.

- Reklam -

Squid Game Yarışması Başvuru Süreci Büyük Ödül

Oyunlar, orijinal dizideki oyunlardan ilham alacak ve her biri beceri, dayanıklılık, hız ve stratejiyi test etmek için tasarlanmış bazı yeni eklemelere sahip olacak. Şu anda yarışmaya katılım için başvuru süreci başladı. 21 yaş ve üstü herkesin katılabildiği yarışmada İngilizce konuşabilme şartı da isteniyor. Dileyenler SquidGameCasting.com adresi üzerinden başvuru yapabiliyor. Çekimlerin 2023’ün başlarında farklı ülkelerde yapılması ve en az bir ay sürmesi bekleniyor.

Siz bu yarışma formatını nasıl buldunuz? Katılmayı düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Polygon

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

constantine dizisi iptal edildi hbo max

HBO Max, Constantine Dizisini İptal Etti: Warner Bros. Discovery’de ‘Temizlik’ Devam Ediyor

Camila Mendes yuzuklerin efendisi

Riverdale’ın Yıldızı, High School Musical’ın Yüzüklerin Efendisi Üçlemesinden Daha İyi Olduğunu Söyledi