in

Star Wars Karakteri, Cassian Andor Dizisiyle Disney+’a Geliyor

Rogue One: A Star Wars Story’de Genevieve O’Reilly’nin oynadığı Mon Mothma karakteri, isimsiz Cassian Andor dizisinde aynı oyuncu tarafından canlandırılacak.

Star Wars Mon Mothma Disney+

Star Wars yapımlarının izleyen herkes tarafından en takdir edilen yönlerinden bir tanesi kadrosunu sabit tutmaya çalışmasıdır. Oyuncular sık sık ne kadar yaşlansalar veya rolü reddetmeye çalışsalar da, bir şekilde evrene ait bir devam filminde veya dizisinde kendilerine yer edinmektedirler. Star Wars’un gerçek oyuncular tarafından canlandırılacak dizilerine bir kapı açan Disney, yine eski oyuncuları getirmeye devam edecek gibi gözüküyor. Rogue One filminde Genevieve O’Reilly’nin hayat verdiği Mon Mothma karakterinin, Cassian Andor dizisi için yine Reilly tarafından canlandırılacağı açıklanırken; diziye katılacak diğer oyuncular da onaylandı.

Son yılların Star Wars filmleri hem aldığı eleştirilerle hem de gişe anlamında istenen başarıyı sağlayamamışlardı. 2016 yapımı Rogue One: A Star Wars Story gişede ön yargılardan dolayı sönük kalsa da, olumlu eleştiriler almıştı. İçerisinde ışın kılıcı savaşını veya Jediları/Sithleri minimum derecede barındıran bir Star Wars yapımının da ne kadar iyi olabileceği Rouge One ile kanıtlanmıştı. Bunun devamlılığını sürdürmek isteyen Disney, önümüzdeki yıllarda kendi dizi platformu Disney+’ta bir Cassian Andor dizisini ekranlara getirecek.

Star Wars Mon Mothma Cassian Andor

Rogue One filminde O’Reilly tarafından canlandırılan Mon Mothma karakterinin Cassian Andor dizisinde aynı aktris tarafından yer alacağı kesin şekilde belirtilirken; Denise Gough, Stellan Skarsgard ve Kyle Soller’ın henüz belirlenmemiş rollerle dizinin bir parçası oldukları onaylandı.

İsimsiz Cassian Andor serisinin Yayın Tarihi Belli mi?

İlk başlarda dizinin Stephen Schiff tarafından yönetileceği ve Tony Gilroy’un birkaç bölümde yardımcı olması için Lucasfilm’e alındığını bildirilirken; şu anda filmin yönetmenliği tam anlamıyla Gilroy’a geçmiş durumda. Senarist ve yönetmen Gilroy, Rogue One filmi için yardımcı senaristlik yaptığından dolayı kendisinin Cassian Andor dizisine çok şey katacağı ön görülmekte.

Star Wars Mon Mothma Cassian Andor

Cassian Andor karakteri, onun hayatını anlatacak ve henüz ismi tam olarak belli olmayan bu dizide Rouge One’daki rolünü devam ettirmek isteyen Diego Luna tarafından canlandırılacak. Yapımın olay örgüsü Rouge One olaylarından 5 sene öncesini anlatacak. Normalde çekimlerine bu sene başlanması planlanan ancak pandemi yüzünden yapım aşaması durdurulan Cassian Andor dizisinin yayın tarihi hakkında henüz net bir bilgi mevcut değil.

Ya siz bu karakterin başrolünde olduğu bir dizi fikrine nasıl bakıyorsunuz? The Mandalorian sonrası bu tarz Yıldız Savaşları yapımları daha mı çok izlenir? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

* * *

* Han Solo Devam Filmi Pek Olası Değil

Kaynak: Hollywood Reporter

Furkan Emir Aktaş

1999 Ankara doğumluyum. Çizgi romanlar, fantastik romanlar, bilgisayar oyunları özellikle ilgili olduğum alanlar. Hacettepe Üniversitesi'nin Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde okumaktayım. 2013'ten beri serbest olarak bazı çizgi romanların ve çeşitli akademik makalelerin çevirilerini yapmaya devam ediyorum.

Mimarisi ile Ölüme Bile Estetik Katan 10 İkonik Mezarlık

Mimarisi ile Ölüme Bile Estetik Katan 10 İkonik Mezarlık

Pentagon UFO Görüntüleri

Pentagon, UFO Görüntülerini Doğruladı | VİDEO