in

Star Wars Obi-Wan Kenobi Dizisinde Jar Jar Binks Hamlesi

Star Wars serisinin belki de en sevilmeyen karakteri olarak tarihe geçen Jar Jar Binks, Disney+’ın Obi-Wan Kenobi dizisinde yer alabilir.

Star Wars Obi-Wan Kenobi Jar Jar Binks
- Reklam -
- Reklam -

Yeni gelen bazı iddialara göre Star Wars serisinin Disney+’ta yayınlanacak Obi-Wan Kenobi dizisi içinde Jar Jar Binks karakteri de yer alacak. Hatta onu son gördüğümüzden bu yana sakal bırakmış halde olacak.

Genellikle Yıldız Savaşları serisinin en kötü karşılanan karakterlerinden biri olarak hatırlanan Jar Jar Binks, Obi-Wan ve ustası Qui-Gon’un The Phantom Menace filminde Naboo gezegenine indiklerinde karşılaştıkları ilk yaratıklar arasındaydı. Ve Jedi’lar Jar Jar Binks’in yardımı sonunda kaçmayı başardılar. Ardından hem Tatooine hem de Coruscant maceralarında bir takım haline geldiler.

Fakat kronolojik olarak ilk üçlemede yer alan karakter Star Wars hayranlarınca pek sevilmedi. Kötülüğe bilmeden yardımının yanı sıra, aptal kişiliği sayesinde hayranlarca hoş karşılanmamış ve filmde çok fazla süre yer aldığı için de eleştirilen bir karaktere dönüşmüştü.

- Reklam -

Star Wars Obi-Wan Kenobi Dizisinde Jar Jar Binks Olabilir

Görünen o ki bu karakter Star Wars dünyasına geri dönüyor. Making Star Wars’un verdiği habere göre Jar Jar Binks’in yaklaşmakta olan Obi-Wan Kenobi Disney+ dizisinde görünmesi planlanıyor. Üstelik karakter de muhtemelen zamanın nasıl geçtiğini göstermek için bir sakal bırakacak. Söylentilere göre Jar Jar ve Obi-Wan birbirlerini son gördüklerinden beri neler yaptıklarını tartışmak için biraz zaman harcayacaklar.

Star Wars: Obi-Wan Kenobi Dizisi Ne Zaman Yayınlanacak?

Making Star Wars kanalının konu hakkında bilgi verdiği videoya hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

YouTube video

Ewan McGregor’un canlandıracağı Obi-Wan Kenobi özelinde hazırlanan dizinin Disney+ platformnda ne zaman yayınlanacağına dair şimdilik herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak dizinin prodüksiyon çalışmalarına başladığı biliniyor.

Star Wars evreni şu sıralar oldukça hareketli geçiyor. Her ne kadar beğenilmese de geçtiğimiz ay Skywalker efsanesinin dokuzuncu macerası The Rise of Skyawlker yayınlandı. Öncesinde de Disney+’ın çıkış dizisi The Mandalorian gelmiş ve oldukça olumlu eleştiriler almıştı. Dizinin ikinci sezonu da onaylandı ve sonbahar aylarında yayınlanacak.

- Reklam -

Obi Wan

Siz böyle bir hamlenin diziye zarar vereceğini düşünüyor musunuz? Jar Jar Binks sizce de artık hiçbir Yıldız Savaşları yapımında yer alamaması gereken bir karakter mi? Yoksa Obi-Wan’la olan yakınlığı nedeniyle dizide gözükecek olma kararını doğru buluyor musunuz?

Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.


* Star Wars: The Rise of Skywalker İncelemesi – Bir Yıldız Savaşları Enkazı

* The Mandalorian 1. Sezon İncelemesi: Star Wars’un Köklerine Dönüyoruz

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Kotununiyisi Kotununiyisi dedi ki:

    Umarım gerçekleşmez. Jar Jar Binks’in Obi Wan gibi rezil bir karakterin dizisinde yan karakter olarak kullanılması beni çok üzer. Jar Jar kesinlikle kendi filmini hatta o da yetmez, kendi üçlemesini hak ediyor. Disney’in de son üçlemedeki hatalarını telafi edip hayranlara kendisini affettirmesinin tek yolu bu zaten.

  2. Avatar for Gurlino Gurlino dedi ki:

    7-8-9’dan herhangi bir karakteri tekrar görmektense Jar Jar Binks’in baş rol olduğu kendi dizisini izlemeyi tercih ederim. Sanırım yeterince net olmuşumdur.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Kanatlanmış Kadınlar - Senem Timuroğlu

Kanatlanmış Kadınlar: Osmanlı ve Avrupalı Kadın Yazarların Dostluğu Araştırıldı

Doctor Strange 2

Doctor Strange 2 Filmi Yönetmensiz Kaldı