in

Stephen King Uyarlamalarında Durmak Yok: The Institute Dizi Oluyor

Bir başka Stephen King uyarlaması haberiyle daha karşınızdayız. Kralın en son romanı The Institute televizyon dizisi oluyor.

Stephen King - The Institute Dizi
- Reklam -
- Reklam -

Stephen King hakkında Kayıp Rıhtım’da en çok rastlanan haberler yeni kitap ve yeni uyarlamalar. 20 ve 21. yüzyılın en üretken yazarlarından olan King’in, son kitabı The Institute de uyarlama kervanına katılıyor.

The Institute henüz yurt dışında çıkalı 2 gün oldu. Ancak görünen o ki yapımcılar eserin çıkışından çok daha önce anlaşmaları tamamlamış ve yola çıkmaya hazır.

Big Little Lies dizisinin yaratıcısı David E. Kelley ve fenomen dizi Lost’un yönetmenlerinden Jack Bender, Stephen King’in son romanı The Institute’ün dizi uyarlaması için bir araya geliyor. David E. Kelley’yi ayrıca bir başka King uyarlaması dizi olan Mr. Mercedes’ten hatırlıyoruz.

- Reklam -

stephen king jack bender

The Institute Romanının Arka Kapağı Şöyle:

Stephen King The Institute“Gecenin yarısında, Minneapolis banliyölerinin olduğu sessiz sokaktaki evde, saldırganlar Luke Ellis’in ebeveynlerini öldürdü ve kendisini de siyah bir araca tıktı. Luke Enstitü’de uyanacaktı. Kendisininkine benzeyen bir odada. Ancak pencereleri olmayan bir oda. Kapısının ardında başka kapılar vardı. O kapıların ardında da aynı Luke gibi getirilmiş, özel yetenekleri olan -telekinezi ve telepati gibi- çocuklar vardı. Bu kötü niyetli kuruluşta çalışan personeller kendilerini bu özellikleri çocuklardan acımasız yöntemlerle çıkarmaya adamıştır. Kurbanlar teker teker kaybolduğunda Luke kaçıp yardım arama konusunda daha vahim bir hâle düşecek. Ancak daha önce kimse Enstitü’den kaçamamıştır.”

Eserin Türkçe baskısına dair henüz Altın Kitaplar’dan bir haber işitmiş değiliz. Ancak fazla geç olmadan ülkemize de geleceğini tahmin ediyoruz.

- Reklam -

Dizi hakları Spyglass Entertainment’a satılan The Institute uyarlamasında henüz çıkış tarihi ya da oyuncu gibi detaylar belli değil. Gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Şu sıralar It: Chapter 2 ile beyaz perdeleri meşgul eden King’in karanlık dünyasını televizyonda ve sinemada görmeye devam edeceğiz. Kral eserleri sinema ve televizyona en çok uyarlanan yazar olmayı sürdürüyor.

Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın!


* Stephen King ve Onun En Sevdiği 10 Roman

* It: Chapter 2 Oyuncularının Favori Stephen King Kitapları

* Marilyn Manson, Stephen King İmzalı “The Stand”in Dizi Uyarlamasına Katıldı

Kaynak: Indie Wire

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for alper alper dedi ki:

    Dizi neyse de umarım 2020 3. çeyreğe kadar kitap Türkçe’ye çevrilmiş ve basılmış olur.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

batman v superman joker

Joaquin Phoenix’in Joker Filmi, Batman v Superman’le Bağlantılı mı?

Trendeki Yabancı

Türkiye’nin İlk Öykü Uygulaması Trendeki Yabancı ile Tanışın