in

Stephen King Uyarlamaları “The Bone Church” Adlı Şiirle Devam Ediyor

Stephen King’in uyarlama haberlerine bir yenisi daha eklendi. Yazarın “The Bone Church” adlı hikâye anlatımına dayanan şiirinin yayın hakları, Cedar Park Entertainment tarafından satın alındı.

Stephen King The Bone Church
- Reklam -
- Reklam -

Yine bir Stephen King, yine bir uyarlama haberi. Bu artık King hayranlarının gerek televizyon ekranlarında gerek sinemada sık sık karşılaştığı bir durum hâline geldi. Bunlardan bazıları hüsranla sonuçlanırken, bazılarıysa sevenlerini tatmin eden işler oluyor. Ne olursa olsun yeni uyarlama haberlerinin ardı arkası kesileceğe benzemiyor.

Deadline’da yer alan habere göre, Fury, Bright ve Suicide Squad gibi yapımların yönetmenliğini yapmış David Ayer ve yapımcı Chris Long’un Cedar Park Entertainment adlı şirketi, Stephen King’in The Bone Church şiirinin yayın haklarını satın aldı. Aynı zamanda Cedar Park bu projenin stüdyo işini de üstlenecek.

Televizyon dizisi olarak düşünülen bu yapım, üstat King’in 1960’larda yazdığı ve ilk olarak 2009’da Playboy’un (derginin edebiyata verdiği katkı tebrik edilesi) bir sayısında yayımlanan hikâye anlatımına dayalı şiiri The Bone Church’ü temel alacak. Son olarak bu şiiri yeniden gözden geçirilmiş hâliyle, The Bazaar of Bad Dreams adlı antoloji kitabında görmüştük. Şiir; gizemli Kemik Kilisesi’ni bulmak için kâşifin ormanın derinliklerine düzenlediği, 32 kişiyle çıkılan keşif gezisinden sağ kurtulanlardan birinin yaşadıklarını anlatımına dayanıyor.

- Reklam -
- Reklam -

Chris Long ve Stephen King ikilisini ortak bir işte ilk defa görmüyoruz. Hatırlayacağınız üzere yazarın aynı adlı çok sevilen romanından uyarlanan Mr. Mercedes isimli televizyon yapımında da birlikte çalışmışlardı. Hatta sizler için bu dizinin incelemesini de kaleme almıştık. Bakalım bu yeni seri de hayranlarını memnun edecek düzeyde olacak mı? Yoksa daha iyisini mi yapacak, hep beraber göreceğiz.

Cem Altınışık

1993 yılında Ankara’da doğdu. Çocukluğunun bir kısmını İzmir’de geçirdi ve şu an İstanbul'da yaşamakta. Psikoloji bölümünde eğitim gördü. Edebiyat, sinema, bilgisayar oyunları, müzik ilgisi ve bunları paylaşma sevgisiyle çeşitli kültür-sanat sitelerinde yazdı.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Bay_Karamsar Bay_Karamsar dedi ki:

    King, uyarlama konusunda ikinci altın çağını yaşıyor.

    Bir zamanlar, uyarlamalara yapılan eleştirilerin ucu, kitaba ve King’in eskisi gibi yazamadığına veya tarzının eskiliğine dokundurulurdu. Şey, Düş Kapanı (Kitap Rüya Avcısı olarak yayınlanmış.) uyarlaması hakkındaki yorumların satır aralarında, o türden ifadeler bulunuyordu. O yorumlar taa o zamanlardan aklımda kalmış.

    Benimde aklımda hep olumsuz şeyler kalıyor, yahu :sweat:

  2. Avatar for EmrecanDogan EmrecanDogan dedi ki:

    Şiiri Türkçe olarak bulma ihtimalimiz var mı?

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Çöp Adam - C. J. Tudor

Tüyler Ürpertici Roman “Çöp Adam” Piyasaya Çıktı

kopekbaliklarinin kayip sarkilari ust

Raşel Meseri’den “Köpekbalıklarının Kayıp Şarkıları” Piyasaya Çıktı