in

Owen ve Stephen King’in Uyuyan Güzeller Romanı Dizi Oluyor

Stephen King ve oğlu Owen King’in ortaklaşa yazdığı Uyuyan Güzeller, AMC kanalı tarafından televizyona uyarlanıyor.

uyuyan guzeller ust

Stephen King‘in küçük oğlu Owen King‘le birlikte kaleme aldığı korku romanı Uyuyan Güzeller (Sleeping Beauties) bir televizyon dizisi olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Deadline‘da yer alan habere göre AMC Kanalı (The Walking Dead, Breaking Bad, The Terror) kitabın dizi haklarını satın almış durumda. Hatta deneme bölümü için hazırlıklara başlanmış bile.

Stephen King konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:
Uyuyan Güzeller’in hikâyesinin olması gerektiği gibi anlatılabileceği bir formatta hayat bulmasından ötürü inanılmaz heyecanlıyım. Çünkü bu roman baştan aşağı dram ve gizem dolu.
Dilimize Altın Kitaplar tarafından, Esat Ören çevirisiyle kazandırılan Uyuyan Güzeller, tüm kadınların derin bir uykuya daldığı ve erkeklerin tek başlarına kaldığı bir dünyada geçiyor. Yalnızca Evie adındaki tek bir kadın bu uyku hastalığından etkilenmez. Kimileri onu incelenmesi gereken bir tıbbi anomali, kimileriyse öldürülmesi gereken bir iblis olarak görür.

Stephen King kadroda bizzat yer alıp almayacağıyla ilgili kesin bir ibare bulunmuyor. Bununla birlikte oğlu Owen senaryonun yazımına yardımcı olacak. Deneme bölümünün başarılı olması hâlinde “açık uçlu” bir dizi için çekimlere başlanacak.

Kitabın arka kapağı şöyle:

“Şimdi burada dünyanın kaderine karar verilecek.”uyuyan guzeller

Bir gün bütün kadınlar, uykuya daldığında vücutlarını saran bir tür kozanın içinde hapsolurlar ve bir daha uyanamazlar. Eğer uyandırılırlarsa veya bedenlerini saran o koza bir şekilde yırtılırsa diğerleri için ölümcül bir tehdit haline gelirler. Uyudukları sırada başka bir yere gider kadınlar; daha güvenli ve adil bir yerdir burası, erkek şiddeti ve nefret değil, uyum ve dayanışma vardır. Kendilerine yeni bir hayat kurmaya başlarlar. Yalnızca bir kadın bu uyku hastalığından etkilenmez. Her şeyin başlangıcı ve sonu olan gizemli bir kadın: Evie. O, incelenmesi gereken bir tıbbi anomali midir, yoksa öldürülmesi gereken bir iblis midir? Kadınların terk ettiği ve en ilkel dürtüleriyle baş başa kalan erkekler fikir ayrılığına düşerler. Eşlerinin ve kızlarının geri dönmesi için kimi Evie’yi öldürmek, kimi de onu kurtarmak ister. Gezegendeki bütün kadınların –ve erkeklerin– kaderi, bu birkaç gün içinde Dooling adlı küçük bir kasabada belli olacaktır. Baba-oğul King’lerin kaleminden Yunan tragedyalarını andıran epik bir destan, bir modern zaman masalı.

“Eninde sonunda bütün kadınlar uyuyacak, bütün erkekler ölecek ve bu hırpalanmış dünya sonsuzluğa kadar sürecek bir rahatlamayla soluk alacak.”
Siz kitabı nasıl bulmuştunuz? Dizi uyarlamasından umutlu musunuz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın!

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Assassin's Creed, Notre-Dame

Assassin’s Creed, Notre-Dame’ın Yeniden İnşa Edilmesini Sağlayabilir

rick and morty 7 8 ust

Rick and Morty Çizgi Roman Serisinin 7. ve 8. Sayıları Çıktı