Steven Moffat’ın Netflix ve BBC Ortak Yapımı “Dracula”sı Görücüye Çıktı

Steven Moffat'ın da yaratıcı ekibinde yer aldığı Netflix ve BBC ortak yapımı Dracula mini dizisinden ilk görseller yayınlandı.

Doctor Who ve Sherlock dizileriyle adını sık sık duyduğumuz usta yapımcı Steven Moffat’ın, Netflix ve BBC One ortaklığında hazırlanan Dracula mini-dizisinden ilk görseller geldi.

Steven Moffat ve Mark Gatiss’in yapımcılığında çekilen yeni Dracula dizisi bizleri hayli meşgul edecek gibi. Başrolünde Cannes ödüllü film The Square’de yer alan Danimarkalı Claes Bang’in oynadığı yapımdan paylaşılan görseller oldukça heyecan verici.

Bram Stoker’ın korku ve gotik edebiyatının mihenk taşı eserlerinden uyarlanacak yeni mini dizi kadrosuyla da adeta ışıldıyor. Oyuncu kadrosunda yer alan bazı isimler şu şekilde: John Heffernan, Joanna Scanlan, Sacha Dhawan, Jonathan Aris, Nathan Stewart-Jarrett, Lyndsey Marshal, Chanel Cresswell, Matthew Beard, Lydia West, Paul Sofia Oxenham ve John McCrea.

BBC One ve Netflix ortak yapımı olacak proje 90 dakikalık 3 bölümden oluşacak. Klasik eserden ilhamla çekilecek bu yeni Dracula dizisi bizleri oldukça heyecanlandırıyor.

Yapım İngiltere’de BBC One üzerinden yayınlanacak. Mini dizinin global yayın hakları ise Netflix’te olacak. Dracula’nın yayın tarihi henüz açıklanmış değil.

Claes Bang’li yeni Kont Dracula’yı siz nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Forumlarınıza gelerek bizlerle paylaşmayı unutmayın!


* Fantastik Alla Turca: Vampirler, Hortlaklar, Yamyamlar ve Dahası…

* Bram Stoker’ın “Drakula”sını Yaratan Dünya: Londra Kütüphanesi

* Gotik Edebiyat: Hayaletler, Ucubeler ve Deliler

* Yetişkinler İçin Fantastik Edebiyat

* Dünden Bugüne: Dracula Efsanesi

GÖZ ATIN  Netflix ve Disney, Georgia Eyaletini Boykot Edebilir

Steven Moffat’ın Netflix ve BBC Ortak Yapımı “Dracula”sı Görücüye Çıktı için 6 yorum

 1. M3rett0 dedi ki:

  Moffat yapıyorsa uzak durmak lazım.


 2. Drakula olunca illa uzun tırnak olmak zorunda mı ? Hoşuma gitmedi benim. Ama, yine de çok ön yargılı değilim :slight_smile:


 3. Pardus dedi ki:

  Vampirlerden, Draculalardan gına geldi. :slight_smile:


 4. Moffat uzun süre bir projede durunca batırıyor, öbür türlü yazımı çok iyidir, çok da gömmeyin yani. Mini dizi olduğu için kendini baltalama serüvenine giremeyecektir.


 5. Pardus dedi ki:

  Şu poz bana şunu hatırlattı: :smiley:

  giphyq


Steven Moffat’ın Netflix ve BBC Ortak Yapımı “Dracula”sı Görücüye Çıktı

Steven Moffat’ın da yaratıcı ekibinde yer aldığı Netflix ve BBC ortak yapımı Dracula mini dizisinden ilk görseller yayınlandı.

 

 

Başa dönün
Daha fazla Dizi, Geek
Pacific Rim Bu Defa da Netflix Animesi Oluyor!

Pacific Rim iki sinema filminden sonra bu defa da Netflix anime dizisi olmaya hazırlanıyor!

Kapat