Stranger Things 3’ün Çok Konuşulan Sahnesini Senaryosu Eşliğinde İzleyin!

Stranger Things dizisinin üçüncü sezonu konuşulmaya devam ediyor. Sezonun çarpıcı sahnelerinden birisine senaryo eşliğinde göz atmaya ne dersiniz?

Stranger Things uzun bir bekleyişin ardından 4 Temmuz’da bizlerle oldu. Yeni sezon elbette ki hayranlar tarafından büyük coşkuyla karşılandı ve kısa zamanda milyonlar izlendi. Bir yanda Sadettin Teksoylu şahane tanıtım filmi, öbür tarafta dizi kadrosundan Marvel Sinematik Evreni’ne transfer haberleri derken Stranger Things bu sıra gündemimizden hiç eksik olmadı.

Şimdiyse dizinin 3. sezonunun belki de en çok konuşulan sahnesine yeniden göz atma fırsatımız var.

Elbette haberin bundan sonrası, henüz 3. sezonu izlememiş okurlarımız için spoiler içermektedir.

Stranger Things

Twitter’da bulunan Screenplayed adlı sayfa, dizi ve filmlerin meşhur sahnelerini senaryo eşliğinde oynatarak izleyicilere farklı bir deneyim sunuyor. Kuşkusuz senaryoda yazan kelimelerin sahneye aktarılışı bazen beklenenden daha büyüleyici bir hâl alabiliyor.

Duffer Kardeşler’in kaleme aldığı The Bite adlı Stranger Things 3. sezon 7. bölüm senaryosunun bu kısmı da, işte öyle özel bir sahne. Yaşanan onca olaydan sonra Steve Harrington ve Robin’in biraz soluklanıp dertleştikleri o sahneyi, senaryo eşliğinde izleyelim:

Her anlamda ters köşeler barındıran bu samimi, eğlenceli ve dramatik sahneyi senaryo eşliğinde izlemek hayli tuhaftı.

Maya Hawke tarafından canlandıran Robin ve Joe Keery tarafından oynanan Steve Harrington karakterleri de bu sezon epey gündeme geldi.

Duffer Kardeşler’in yazıp yönettiği ve bizleri 80’li yılların nostaljik dünyasıyla yeniden buluşturan Stranger Things’in, Hawkins kasabasındaki bir grup çocuğun başına gelen fantastik olayları konu alıyor.

Sahne hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Dizinin 3. sezonunu beğendiniz mi? Yorumlarınızı Forumlarımızda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Sitemizde yer alan 3. sezon incelemesi için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak: AV Club

* * * * * * * * *

* Stranger Things 3. Sezonuyla Netflix Rekoru Kırdı

* Stranger Things 3: Macera Büyüyerek Devam Ediyor

* Stranger Things’in Yıldızı Marvel’ın The Eternals Filmine Katıldı

Stranger Things’in İlk Resmi Romanı “Suspicious Minds”tan Tadımlık Bölüm

* Stranger Things’in 3. Sezon Finalindeki Ek Sahneyle İlgili Duffer Kardeşler’den İlk Açıklama

* * * * * * * * *

GÖZ ATIN  Değiştirilmiş Karbon: Bilimin Bedeninden Kurguyla Ayrılmak

Son SavaşAnkara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Stranger Things 3’ün Çok Konuşulan Sahnesini Senaryosu Eşliğinde İzleyin!

Stranger Things dizisinin üçüncü sezonu konuşulmaya devam ediyor. Sezonun çarpıcı sahnelerinden birisine senaryo eşliğinde göz atmaya ne dersiniz?

Başa dönün