in

Stranger Things’in 4. Sezonundan İlk Yorumlar Gelmeye Başladı: “En Korkunç Sezon Ancak Can Sıkan Eksikler Var”

Stranger Things 4. sezon için ilk yorumlar geldi. Eleştirmenler Hawkins’e dönmekten memnun olsa da, bazıları yapıma dair ciddi sıkıntıları işaret ediyor.

Stranger Things 4. sezon yorumları

Stranger Things 4. sezon yorumları gelmeye başladı. Netflix’in fenomen dizisi, üç yıllık bir aranın ardından yeni sezonuyla izleyicileri ile buluşmaya hazırlanıyor. İlk altı bölümü izleme fırsatı bulan eleştirmenler, sezonun tatmin edici taraflarından bahsederken bazı sorunlu bölümlerden de bahsetmeden geçmiyor.

4. sezon 1. kısım incelemeleri paylaşılan Stranger Things, izleyicileri tarafından uzun süredir yolu gözlenen bir yapım. İki kısım hâlinde yayınlanacak olan yapımla ilgili gelen ilk yorumlar, artan bütçesinin hakkını verdiği ama fazla dolu ve ayrıntılı olduğu yönünde. 3. sezonun sonundaki Starcourt Savaşı’ndan 6 ay sonrasını anlatmaya başlayacak macera, tanıdık ekibin ilk defa ayrı kalmasını da neden olacak.

Winona Ryder, Millie Bobby Brown ve David Harbour gibi oyuncuların dönüşüne ev sahipliği yapacak 4. sezon aynı zamanda Jonathan’ın Kaliforniyalı bir arkadaşı olan Argyle rolündeki Eduardo Franco, yeni bir Upside Down kötüsü ile birkaç farklı yeni oyuncuyu da diziye dahil edecek.

Duffer Kardeşler’e göre en epik ve en uzun olacağı söylenen Stranger Things’in 4. sezonunun ilk kısmı 27 Mayıs’ta, ikinci kısmı ise 1 Temmuz’da yayınlanacak.

Diziyle ilgili ünlü eleştirmenlerden gelen ilk yorumlar sizleri bekliyor.

İşte Stranger Things 4. Sezon Yorumları

Stranger Things 4. sezon eleştirileri

Amy Charles, BBC

“İlk altı bölüm, evrende neler olup bittiğine dair uzun süredir sorulan bazı sorulara cevaplar veriyor. Şu ana kadar dizinin her bölümü 62 ila 77 dakika arasındaydı. The Wrap, final bölümünün iki saatten fazla süreceğini belirmişti. Bu biraz zorlama gibi gözüküyor. Ancak hızlı temposu, çılgın sahneleri ve harika komik anları sayesinde, sürükleyiciliğinden bir şey kaybetmiyor. Ayrıca her bölümün 30 milyon dolara mal olduğu bildiriliyor. Bu da sahnelerin neden bu kadar etkileyici olduğunu gösteriyor.”

Sophie Butcher, Empire

“Zaman zaman aşırı kalabalık gibi görünse de, yaklaşık altı yıl önce tanıtılan dünyanın konforu ve karizması kendini belli ediyor. Renkli sinematografi ve Hawkins’i takılmak için çok eğlenceli bir yer hâline getiren Scooby-Doo tarzı gizemler (tüm Demogorgonlarla bile) tamamıyla mevcut ve doğru. Bu sezon, ekstra olarak film yapımcılarının yeteneği, satanist paniği, Vietnam sonrası yaşananlar ve artan Soğuk Savaş düşmanlıkları gibi güncel temalara bağlanmasıyla ayrıca övgüyü hak ediyor.”

Alex Stedman, IGN

“4. sezonun ilk bölümü, şimdiye kadarki en iddialı Stranger Things sezonu olduğunu gösteriyor. Bu iddiasının ağırlığı altında mücadele ettiğini hissedebileceğiniz birkaç dakikaya rağmen, büyük ölçüde başarılı oluyor. Performansların – özellikle David Harbour, Millie Bobby Brown ve Sadie Sink’in – hepsi birinci sınıf kalitede. Yeni kötü karakter Vecna, olması gereken şekilde ürkütücü ve bazı muhteşem özel efektler var. Ekstra uzun bölümlerde yer alan her olay tamamıyla gerekli gözükmüyor, ancak yine de hiçbir sahne harcanan zamanı değersiz kılmıyor.”

Stranger Things 4. sezon yorumları

Caroline Framke, Variety

“Yeni sezonda yer alan tüm karakterler Stranger Things’i izlemek için çoğunlukla yeterli sebepler sunuyor. Sezonu tanımlayan dört ya da daha fazla nokta, yeterince sabit bir düzlemde hareket etmeyi başarıyor. Sorun şu ki, hemen hemen her detay (Eleven’ın geçmişini anlatan sekanslar dışında) Hawkins’ten uzaklaştıkça daha az ilgi çekici hâle geliyor.”

Daniel Fienberg, THR

“Stranger Things’in 4. sezonu, temmuz ayında gelecek olan iki uzun bölümle, şimdiye kadarki en büyük, en korkunç ve en iddialı sezon. Aynı zamanda, şimdiye kadarki en az çekici olan, en az komik olan ve en az yaratıcı olan sezon. Bu unsurların tamamen eksik olduğu anlamına gelmese de, insan ilişkilerine fazlaca konsantre olma çabası çoğu zaman boğucu detaylara neden oluyor.”

Charlie Mason, TV Line

“Kısaca, herhangi bir nedenle tekerleğin yeniden icadı için can atmıyorsanız, buna bayılacaksınız. Sürükleyici, heyecan verici, eğlenceli ve cehennem kadar korkutucu.”

Stranger Things’in 4. sezonu

Petrana Radulovic, Polygon

“Bu sezon maceracı grupları, teorik olarak mantıklı olabilecek şekilde gelişigüzel bir şekilde ayırıyorlar. Fakat ekipler bir araya geldiklerinde başarısız oluyorlar. Tanıtılan her eğlenceli ve heyecan verici unsur için, içinden geçilmesi gereken ezici, duygusal gri bir yığın var. Lapanın içinde birkaç umut ışığı da yok değil. Korkunç istatistiklere sahip bir partinin en azından kıpırdanmasına yardımcı olan birkaç iyi zar atışı var. Ancak genel olarak, korkunç parti uyumsuzluğu bu anları çok seyrek hâle getiriyor.”

Chris Bennion, Telegraph

“Çok mu dolu? Eh, sorun değil. Stranger Things, 1980’lerin Amerikan tema parkı gibi ve bu gerçeği bilerek izlediğinizde daha da iyi hâle geliyor. Ebeveynlere bir uyarı notu: Vecna’nın kurbanlarını idam etme yöntemi gerçekten korkunç.”

Stranger Things 4. Sezon Final Fragman Türkçe Altyazılı | İZLE

Stranger Things 4. sezon için sizlerin beklentileri ne yönde? Güncel teorileriniz var mı? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for murgul murgul dedi ki:

    Dördüncü sezonu bitirdim :smiley: Bence çok güzel olmuş. Çok büyük beklentilerim olmadığı için beğenmem kolay oldu. Old Scholl macera işlerini baya seviyorum, diziyi uzatmak için biraz zorluyorlar gibi geliyor ama bu sezonki hikaye 3. sezona göre daha başarılı olmuş bence.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Kışın Herkes Dürüsttür - Murat Çelik

Ödüllü Yazar Murat Çelik’in Yeni Öykü Kitabı “Kışın Herkes Dürüsttür” Çıktı

Gorevimiz Tehlike 7 fragman

Görevimiz Tehlike 7’nin Uzun Süredir Beklenen Aksiyon Dolu İlk Fragmanı Yayınlandı