in

Sweet Tooth Çizgi Romanı Robert Downey Jr. Yapımcılığında Netflix Dizisi Oluyor

Sweet Tooth çizgi roman uyarlaması evini buldu. Netflix, Robert Downey Jr. yapımcılığında dizi için çalışmalara başlıyor.

Sweet Tooth Netflix
- Reklam -
- Reklam -

Netflix, Jeff Lemire’in yaratıcısı olduğu Sweet Tooth adlı çizgi roman serisi için dizi onayını verdi.

Son birkaç yıldır yapım sürecinde olan ve televizyon dizisi olarak düşünülen Sweet Tooth uyarlamasının akıbetinin ne olacağı bir süredir merak ediliyordu. Yapımcı kadrosunda Marvel filmlerinin Iron Man’i olarak yakından tanıdığımız Robert Downey Jr.’ı da barındıran seri, Netflix öncesinde Hulu dizisi olarak planlanmış; hatta bir pilot bölümün çekilmesi bile kararlaştırılmıştı. Netflix’in yayın onayının ise kaç bölümü kapsadığı şimdilik bilinmiyor.

Sweet Tooth’un yürütücülüğünü üstlenecek isimler Hap and Leonard adlı dizinin yaratıcısı Jim Mickle ile CW dizisi Arrow’un yapımcısı Beth Schwartz. Serinin yapımcı koltuğunda ise Robert Downey Jr. ve eşi Susan Downey ile birlikte Amanda Burrell ve Linda Moran oturuyor.

- Reklam -

Sweet Tooth Netflix Robert Downey Jr.

Sweet Tooth’un diziye uyarlanacak olmasını ironik kılan şey ise, çizgi romanın yaratıcısı Jeff Lemire’in 2013’de verdiği bir röportajda eserini televizyondan ziyade sinema uyarlaması olarak görmek istediğini söylemesi.

Sweet Tooth Yaratıcısı Eserini Sinemada Görmek İstiyordu

“Riskli bir soru, DC ile aramda sorun yaratmayacak şekilde cevaplamaya çalışacağım. Vertigo için kitap yaptığın zaman, kontrat işleri biraz karışık oluyor. Warner Bros.’un yayın hakkını elinde tuttuğu ürünler benim kitabımla sınırlı değil. Yani bir anlaşma olsa bile işlerin o yönde ilerlemesi, hoşuma gitmese de Vertigo’yla olan anlaşmam yüzünden pek mümkün değil. Durum biraz karışık, esere çokça ilgi var, o yüzden henüz ortada bir anlaşma yok.

“Uyarlanmasını isterim ama, evet. Televizyon dizisinden çok film olarak. İlk 10 ile 11. sayı filme uyarlansa ya da seri olarak çekilse, asıl mesaja giden kısa yol olur herhalde. Diğer kısımlar kesilse de olur. Bir bakıma kontrol benden çıktığı için oturup üstüne düşünecek lükse sahip değilim açıkçası.”

Sweet Tooth Konusu Nedir?

2009 ile 2013 yılları arasında Vertigo etiketiyle yayınlanan Sweet Tooth, geyik-insan karışımı Gus karakterini merkezine alıyor. Bir büyüme hikayesi olan çizgi romanda Gus, felaketler sonucu yıkıma uğramış bir dünyayı bulmak için evini terk ediyor. Kıyametin ardında yatan cevaplara ulaşmak için melez formlardan ve insanlardan oluşan bir aileyle güç birliği yapan Gus, kendisini varoluşsal sorgulamaların içinde bırakan büyük bir komplonun içine düşüyor.

- Reklam -

Sweet Tooth Netflix Gus

Chilling Adventures of Sabrina, Umbrella Academy ve Lucifer gibi çizgi roman uyarlamalarını hali hazırda elinde bulunduran Netflix, Sweet Tooth ile birlikte kervana yeni bir yapım katmış oldu.

Dizinin olası yayın tarihi ve oyuncu kadrosuna dair herhangi bir detay ise şimdilik açıklanmadı.

Siz bu uyarlama haberini nasıl karşıladınız? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.


* Netflix Kütüphanesinde Kaybolanlara: Testi Çözün, En Doğru Dizi Önerisine Ulaşın

Kaynak: Comic Book

Ensar Çırak

İzmir'de doğdu. İlkokulda dramayla uğraştı, futbol oynadı. Sonra basketbola sardı ve daha çok sevdiğini anladı. Küçüklüğünden beri oyunlara hasta. Fantastik edebiyat sever. Ortaokulda arkadaşıyla başarısız bir bilim kurgu denemesi oldu. Zamanında bir sürü balığı vardı ama şimdi hiçbiri yok. Şu sıralar İstanbul'da, üniversiteyle uğraşıyor.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

stephen king koronavirüs söyleşi

Stephen King: “Yazmak, Korkudan Uzaklaşmak İçin İyi Bir Yol”

Zamanda yolculuk Temalı Filmler Bilimkurgu

Zamanda Yolculuk Temalı Bilimkurgu Olmayan 10 Film