Targaryen Odaklı Dizinin Adı Belli Oldu

Game of Thrones dünyasında geçecek ve Targaryen hanedanlığına odaklanacak dizinin adı House of the Dragon olarak duyuruldu.

HBO kanalı, Game of Thrones cephesinden ikinci haberle yeniden gündemde. İlki pek de sevindirici olmayan bir gelişmeydi. Ak Gezenlerin nasıl ortaya çıktığını konu alan ve Bloodmoon ismiyle anılan, Naomi Watts’ın da başrolünde oynadığı dizi pilot bölümü sonrası iptal edildi. Haber bizzat yapımcısı tarafından oyunculara mail yoluyla ulaştırıldı.

Günün iyi haberi ise Targaryen odaklı diğer Taht Oyunları yan dizisinden geldi. Dizinin adı resmi olarak açıklandı ve bir poster eşliğinde resmi Game of Thrones Twitter hesabı üzerinden duyuruldu.

Yeni Dizinin Adı House of the Dragon Olarak Açıklandı

House of the Dragon olarak lanse edilen yapım, Game of Thrones’un öncesini konu alacak. İzleyici bu diziyle birlikte Targaryen Ailesi’nin gerçek tarihiyle yüzleşecek. Fire and Blood kitabından uyarlanacak dizi, kitapların da yazarı olan George R. R. Martin ve Ryan Condal ortaklığında hazırlanıyor. Miguel Sapochnik de Condal’la birlikte dizinin bir diğer sorumlu ismi olarak görev yapacak. Senaryosu da yine Ryan Condal tarafından hazırlanacak.

Dizi, Game of Thrones’ta yaşanan olaylardan 300 yıl öncesinde geçecek ve Targaryen Krallıkları’nı anlatacak. Kitapta anlatılanlar baz alındığı takdirde, dizinin Aegon I Targaryen zamanında başlaması bekleniyor. Tabii kitap Aliüstat Gyldayn’in anlatımıyla kaleme alındığı için senaryoda ne gibi değişiklikler yapılacağı henüz bilinmiyor.

Dizinin yapımcılığını Ryan Condal  (Colony – 2016) üstlenirken pilot bölümün yönetmeni ise eski Taht Oyunları direktörlerinden Miguel Sapochnik olarak duyuruldu.

House of the Dragon dizisinin birinci sezonu 10 bölüm olacak. Yapımın, Warner Media’nın yeni dijital yayın platformu HBO Max’te yayınlanması bekleniyor. Böylece HBO, yeni çevrimiçi mecrası için büyük bir adım atmış oluyor.

House of the Dragon, HBO’nun açıkladığı 5 yan diziden şu anlık resmi olarak elde kalan tek dizi oldu. Dünkü iptal haberiyle birlikte yeni sürprizler olup olmayacağını da zaman gösterecek.

GÖZ ATIN  Google'dan Friends Hayranlarına 25. Yıl Sürprizi

Yeni Taht Oyunları dizisinin oyuncu kadrosuna ve çekim takvimine dair detaylar henüz açıklanmadı.
Site Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni
1988, Darıca doğumlu. Kocaeli Üniversitesi İnşaat Teknikerliği bölümü mezunu. Türk Dili ve Edebiyatı alanında ikinci üniversitesini okumaya devam ediyor. Birçok gazete ve dergide yazıları ve öyküleri yayımlandı. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Targaryen Odaklı Dizinin Adı Belli Oldu için 3 yorum

  1. Wind dedi ki:

    Beklentim “Sıfır” bile değil.


  2. D&D varoşları olmayağı için heyecanlıyım. Hikayenin nereye gideceğini biliyoruz en azından ve o aptal sonla bir ilgisi de olmayacağından dolayı :fire::partying_face::fire::partying_face::fire::partying_face:


  3. Umarım bakalım eğer başarabilirlerse baya iyi şeyler göreceğiz.Fatih Aegon,Cregan stark,ejderhaların dansı,balckfyre isyanları…


Targaryen Odaklı Dizinin Adı Belli Oldu

Game of Thrones dünyasında geçecek ve Targaryen hanedanlığına odaklanacak dizinin adı House of the Dragon olarak duyuruldu.

Başa dönün