in , ,

Tekken: Bloodline Fragmanı: Popüler Oyun Serisi Netflix Dizisi Oluyor

Tekken: Bloodline fragmanı yayınlandı. Netflix, popüler dövüş video oyunu serisine dayanan yeni bir anime serisi ile geliyor.

Tekken: Bloodline fragmanı

Tekken: Bloodline fragmanı yayınlandı. Netflix, popüler oyun serisi için yeni bir anime dizisi hazırladı. Namco‘nun klasik dövüş turnuvalı video oyunu serisi, yeni bir uyarlama ile ekranlara gelmeye hazırlanıyor.

İlk defa 1994 yılında piyasaya sürülen Tekken, tüm zamanların en popüler ve başarılı dövüş video oyunlarından biridir. Bugüne dek birçok oyunu çıkan seri ayrıca farklı eğlence sektörlerine de uyarlanmıştır. Neredeyse otuz yıla yayılan oyun serisi, birçoğu iç içe geçen ve başlıktan başlığa taşınan çok sayıda karakter ve alt konu tanıttı. Oyun, göğüs göğüse dövüşe odaklanıyor ve her farklı karaktere, çeşitli oynanabilir kişilere atanan arka plan ve kişisel ayrıntılara ek olarak, gerçek dünya dövüş tarzlarına dayanan benzersiz bir hareket seti veriyor.

Dizinin baş karakteri, büyükbabası efsanevi Heihachi’yi arayan Jin Kazama’dır. Fragman, Jin’in dövüş sanatları eğitimi ile başlıyor, ancak serinin evreninin mistik tarafı, kısa süre sonra iblislerin ve ölümcül süper güçlerin ortaya çıkmasıyla bir anda değişiyor.

Tekken: Bloodline Fragmanı Türkçe Altyazılı | İZLE

YouTube video

 

“Güç her şeydir.” Jin Kazama, aile savunma sanatlarını ve Kazama Tarzı Geleneksel Dövüş Sanatlarını erken yaşta annesinden öğrenmişti. Fakat korkunç bir kötülük aniden ortaya çıkıp sevdiği her şeyi yok edince hayatı mahvoldu. Buna engel olamadığı için kendine kızan Jin, bir intikam sözü verdi ve mutlak gücün peşine düştü. Fakat onun bu arayışı dünyada büyük bir savaşa yol açacak – The King of Iron Fist Tournament.

Jin’in görevi, fragman içerisinde görünen bir slogan aracılığıyla ortaya çıkıyor: “Kader çağırdığında, karanlık bir kahraman yükselecek.” Animenin konusu esas olarak Jin ve ailesine odaklanıyor gibi görünse de, video oyunlarından tanınan ve çoğunlukla fragmanın sonunda bir sekans halinde yanıp sönen King ve Paul gibi birkaç tanınabilir karakterle dizide ayrıca yer alacak.

Şu an için tam çıkış tarihi açıklanmayan Tekken: Bloodline‘ın 2022 yılı içerisinde dijital yayın devinin kütüphanesindeki yerini alması bekleniyor.

Tekken: Bloodline için yayınlanan fragmanı sizler nasıl buldunuz? Sizce bu animasyon uyarlaması, live action film uyarlamalarına göre daha iyi mi olacak? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CBR

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Oyununu sevmesem de animasyonu güzel olabilir hatta güzel görünüyor. :slight_smile:

  2. Avatar for Akuma_Blade Akuma_Blade dedi ki:

    Önceki Tekken uyarlamalarına (1990’daki Tekken: The Movie ve 2010’daki Tekken filmi) göre lore’a sadık ve 2011’deki Tekken: Blood Vengeance’in aksine fiiler’vari değil ana hikayeyle alakalı gibi görünüyor. Jun Kazama’yı oyun serisinde hayatta olarak sadece Tekken 2 ile görmüştük, bu seri de muhtemelen Tekken 3 öncesi dönemi işleyecektir. Fakat ilk King of the Iron Fist turnuvasını ileriye bırakacaklarını ve 2. sezonun Kazuya karakteri ile alakalı olacağını düşünüyorum. Tekkken 7 ile eklenen bir karakteri (Leroy Smith) ve Tekken 3’de gizli karakter olan Ogre’yi de geriye dönük olarak koymuşlar, bu da ilgi görecek olursa bir hayli uzun bir maceranın ilk safhası olacak demek olabilir. Neticede Tekken pek çok dövüş oyununa göre zengin bir hikayeye sahip. Ayrıca pek çok Anime hayranını iten bir faktör olan ve akıcılık açısından sıkıntı yaratabilecek olan 3D karakterli animasyona girmemiş olmaları yerinde bir karar olmuş.

  3. Avatar for _OZ _OZ dedi ki:

    Ya niye 3D oyunu 2D yapıyorsunuz.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Riddler: Year One, The Batman Paul Dono

Riddler: Year One Çizgi Romanı The Batman Oyuncusu Paul Dano Tarafından Yazılacak

Büyük Portre Büyük Sır - Dino Buzzati İtalyan Edebiyatı ilk Bilimkurgu

Büyük Portre Büyük Sır: Dino Buzzati İmzalı İtalyan Edebiyatının İlk Bilimkurgusu Türkçede