Terry Pratchett’ın DiskDünya’sında Geçen “The Watch” Dizisinin Kanalı Belli Oldu

Terry Pratchett'ın kült serisi Diskdünya'dan ilham alan "The Watch" dizisinden yeni haberler var!

Daha önce sitemizde bahsettiğimiz Terry Pratchett eserlerinden uyarlama yapımlardan birer birer haberler gelmeye devam ediyor. Sıradaysa “The Watch” dizisinden bir gelişme var.

Bilindiği üzere “The Watch” fantastik-polisiye türünde bir yapım olacak. Tabii ki burada sıradan bir polisiyeden değil bir Terry Pratchett polisiyesinden bahsediyoruz. BBC Stüdyoları’ndan gelen açıklamaya göre dizi BBC America’da yayınlanmak üzere 8 bölümden oluşacak. Dizinin yapım kadrosunda ise yazarlığı The Musketeers‘ın ve New Tricks‘in de yazarı olan Simon Allen, yürütücü yapımcılığı Luther dizisinin yapımcısı Hillary Salmon ve Doctor Who‘nun eski yapımcılarından Phil Collinson üstleniyor. Dizi fantastik Diskdünya’nın sokaklarında bizi gezdirirken polisiye tadını da verecek. Simon Allen dizi hakkında: “Ateşli, eğlenceli ve öfkeli” şeklinde kısa bir açıklama bile yaptı.

The Watch’ta Ankh-Morpok’u ve şehrin titiz muhafızlarının macerasını izleyeceğiz. Yapım genel olarak Diskdünya serisinin Bekçiler adlı alt serisini ve daha da özelinde “Muhafızlar! Muhafızlar!” adlı kitabını temel alacak. Bu demek oluyor ki Bekçiler alt serisinde gördüğümüz pek çok neşeli karakteri dizide de görmemiz mümkün olacak. Yüzbaşı Sam Wimes, soylu ama son derece çirkin olan Lady Sybil Ramkin, sakar kahraman Havuç, gizemli Angua ve yeterince uzman olmayan iki adli tıp uzmanı hep birlikte kitaplardan çıkıp diziyle önümüze gelecekler. Ve tabii ki ÖLÜM de bizimle birlikte olacak.

Dizinin yayınlanma tarihi ise henüz belirtilmedi. Diskdünya okurları bu dizinin yayınlanmasının Terry Pratchett’ın ve devasa Diskdünya evrenine giriş kapısı olabileceğini ve bu sayede hem yazara hem de seriye ilginin artacağını düşünüyorlar. Peki, siz bu konuda neler düşünüyorsunuz?

  • 25
    Shares
GÖZ ATIN  Game of Thrones'u Tahtından Etmesi Olası 8 Fantastik Dizi Uyarlaması
13 Ağustos 1996’da İstanbul’da doğdum. Halen Medeniyet Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı okuyorum. Daha önce Kayıp Rıhtım forumunda ve Aylık Öykü Seçkisi içerisinde yer aldım. Gölge E-Dergi, Bilimkurgu Kulübü, Genç Yazı ve Pejmürde Dergisi bünyesinde gerçekleştirilen Ortak Hikâye projesi gibi elektronik platformlarda ve basılı olarak da Adı Yok dergisinin 75. sayısında yazılarım yayımlandı. Yaklaşık olarak 12 yaşımdan beri yazıyorum.

Terry Pratchett’ın DiskDünya’sında Geçen “The Watch” Dizisinin Kanalı Belli Oldu

Terry Pratchett’ın kült serisi Diskdünya’dan ilham alan “The Watch” dizisinden yeni haberler var!

  • 25
    Shares

 

 

Başa dönün
Daha fazla Dizi
Doctor Who 11. Sezon 5. Bölüm İncelemesi: Galaktik Hastane ve Uzay Oburu

Aklımızda onlarca soruyla başladığımız Doctor Who'nun 11. sezonunu neredeyse yarıladık. Uzay gemisinde tehlikelere sürüklendiğimiz yeni...

Kapat