in

Terry Pratchett’ın DiskDünya’sında Geçen “The Watch” Dizisinin Kanalı Belli Oldu

Terry Pratchett’ın kült serisi Diskdünya’dan ilham alan “The Watch” dizisinden yeni haberler var!

Daha önce sitemizde bahsettiğimiz Terry Pratchett eserlerinden uyarlama yapımlardan birer birer haberler gelmeye devam ediyor. Sıradaysa “The Watch” dizisinden bir gelişme var.

Bilindiği üzere “The Watch” fantastik-polisiye türünde bir yapım olacak. Tabii ki burada sıradan bir polisiyeden değil bir Terry Pratchett polisiyesinden bahsediyoruz. BBC Stüdyoları’ndan gelen açıklamaya göre dizi BBC America’da yayınlanmak üzere 8 bölümden oluşacak. Dizinin yapım kadrosunda ise yazarlığı The Musketeers‘ın ve New Tricks‘in de yazarı olan Simon Allen, yürütücü yapımcılığı Luther dizisinin yapımcısı Hillary Salmon ve Doctor Who‘nun eski yapımcılarından Phil Collinson üstleniyor. Dizi fantastik Diskdünya’nın sokaklarında bizi gezdirirken polisiye tadını da verecek. Simon Allen dizi hakkında: “Ateşli, eğlenceli ve öfkeli” şeklinde kısa bir açıklama bile yaptı.

The Watch’ta Ankh-Morpok’u ve şehrin titiz muhafızlarının macerasını izleyeceğiz. Yapım genel olarak Diskdünya serisinin Bekçiler adlı alt serisini ve daha da özelinde “Muhafızlar! Muhafızlar!” adlı kitabını temel alacak. Bu demek oluyor ki Bekçiler alt serisinde gördüğümüz pek çok neşeli karakteri dizide de görmemiz mümkün olacak. Yüzbaşı Sam Wimes, soylu ama son derece çirkin olan Lady Sybil Ramkin, sakar kahraman Havuç, gizemli Angua ve yeterince uzman olmayan iki adli tıp uzmanı hep birlikte kitaplardan çıkıp diziyle önümüze gelecekler. Ve tabii ki ÖLÜM de bizimle birlikte olacak.

Dizinin yayınlanma tarihi ise henüz belirtilmedi. Diskdünya okurları bu dizinin yayınlanmasının Terry Pratchett’ın ve devasa Diskdünya evrenine giriş kapısı olabileceğini ve bu sayede hem yazara hem de seriye ilginin artacağını düşünüyorlar. Peki, siz bu konuda neler düşünüyorsunuz?

Oyla!

Emrecan Doğan

13 Ağustos 1996’da İstanbul’da doğdum. Halen Medeniyet Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı okuyorum. Daha önce Kayıp Rıhtım forumunda ve Aylık Öykü Seçkisi içerisinde yer aldım. Gölge E-Dergi, Bilimkurgu Kulübü, Genç Yazı ve Pejmürde Dergisi bünyesinde gerçekleştirilen Ortak Hikâye projesi gibi elektronik platformlarda ve basılı olarak da Adı Yok dergisinin 75. sayısında yazılarım yayımlandı. Yaklaşık olarak 12 yaşımdan beri yazıyorum. | İletişim: [email protected]

45 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Agape Agape dedi ki:

  Ben bu haberi ne ara kaçırdım? Benimle birlikte kimler kaçırdı? Ey ahali!

 2. Avatar for EmrecanDogan EmrecanDogan dedi ki:

  Ben de kaçırmışım. :smiley:

 3. Avatar for Agape Agape dedi ki:

  Bir parça kandırılmış hissediyorum galiba, sanırım, herhalde… :roll_eyes:

 4. Avatar for Agape Agape dedi ki:

  Çok çok yıllar evvel izlemiştim. The Colour Of Magic- Büyünün Rengi olanı biliyordum. Dün dayanamadım diye izlemiştim. Tam üstüne gelmiş konu. :smiley: Ben izlerken eğlendim ama eksik kısımları ve oyunculukları daha iyi olabilirdi. Tabi o yılların verdiği bir acemilik de olmuş efektlerde filan. Aslında bazı oyuncular şimdilerde epey başarılı ama o dönem acemiliklerine mi denk gelmiş artık bilemedim. Yine de eğlendim. Yenisi çekilse keşke ya. Dizi tamam ama yine de filmini görmek isterim. :smiley: Kırk bir filmlik bir film serisi olarak da tarihe damgasını vururdu. :smiley:

 5. Avatar for narpal narpal dedi ki:

  @darlyopus ve @Firtinakiran teşekkür ederim. Bunları da en kısa zamanda izleyeceğim.

Söyleyeceklerin mi var? Kayıp Rıhtım Forum'a gel ve sen de yorum yap!

40 cevap daha var.

Shingeki no Kyojin 3. Sezon: Devler Saldırmaya Devam Ediyor

İthaki Modern Serisi, Ursula K. Le Guin’in “Orsinya Öyküleri” ile Devam Ediyor