in

Netflix’in Fantastik Draması “The Bastard Son & The Devil Himself” İlk Sezonun Ardından İptal Edildi

The Bastard Son & The Devil Himself 2. sezon için iptal kararı çıktı. Netflix, Joe Barton imzalı fantastik dizisi ile yola devam etmeyecek.

The Bastard Son & The Devil Himself 2. Sezon İptal Edildi
- Reklam -
- Reklam -

The Bastard Son & The Devil Himself 2. sezon iptal edildi. Netflix, yeni prömiyer yapan bir yapımında daha fişi erken çekme kararı aldı.

The Ritual ve Giri/Haji ile tanınan Joe Barton’ın da yazarları arasında bulunduğu Netflix yapımı The Bastard Son & The Devil Himself yola devam etmeyecek.

Toplamda 8 bölümden oluşan ilk sezon, 28 Ekim 2022 tarihinde Netflix kütüphanesindeki yerini almıştı. Yapım, ölümcül bir katliamdan sorumlu tutulan kötü şöhretli bir cadının oğlunun; savaşın iki klanı arasında kaldığı ve dünyadaki yerini bulmaya çalıştığı karanlık bir hikâyeyi konu alıyor.

- Reklam -

Sally Green tarafından yazılan bir genç yetişkin kurgu romanı olan Half Bad’den uyarlanan dizi; tehlikeli bir cadı olan Marcus Edge’in gayri meşru oğlu Nathan Byrne’nin maceralarını takip ediyor.

The Bastard Son & The Devil Himself 2. Sezon İptal Edildi Netflix

Geçen ekim ayında sessiz sedasız yayınlanan ve pek de güçlü bir tanıtım kampanyası yürütülmeyen The Bastard Son & The Devil Himself’in iptali, reklam kampanyaları diğer projelerle kıyaslandığında birçok hayran için şaşırtıcı olmadı.

The Bastard Son & The Devil Himself 2. Sezon

Rotten Tomatoes’ta %93 eleştirmen puanı ve %92 izleyici puanı alan dizi, olumlu eleştirilere rağmen Netflix’in iptal politikalarından kurtulamadı.

Yapımın yaratıcısı Joe Barton, cadı ve mistisizm temalı dizinin iptal haberini Twitter üzerinden duyurdu.

İngiliz polisiye dizisi Giri/Haji’nin yanı sıra bilimkurgu dizisi The Lazarus Project’te de imzası bulunan Barton, gönderisinde Netflix’in The Bastard Son and the Devil Himself’i gelecek programından çıkardığı söylentilerini doğruladı:

“Ne yazık ki, doğru, Netflix diziyi iptal etti. Bu yapımla gurur duyuyorum ve bunu birlikte gerçekleştirdiğim insanları gerçekten sevdim. Hikâyeyi bitiremediğim için üzgünüm.”

- Reklam -

The Bastard Son & The Devil Himself 2. Sezon İptali

Diziye ilham veren kitabın yazarı Sally Green ise şunları kaydetti:

“Netflix diziyi yenilemediği için çok üzgünüm. Özel bir şeyin parçası olarak projeye katılan tüm o harika insanlara minnettarım. Teşekkürler millet!”

Hikâye, dizi formatında devam etmese de Sally Green’in Nathan Byrne’nin öyküsünü anlattığı serisi The Half Bad toplamda 3 kitaptan oluşuyor.

Dizinin oyuncu kadrosunda Jay Lycurgo, Nadia Parkes ve Paul Ready başrollerde olmak üzere Isobel Jesper Jones, Karen Connell Jeska Pike, Hector Hewer, Emilien Vekemans ve Jermaine Young gibi isimler yer alıyor.

YouTube video

The Bastard Son & The Devil Himself 2. sezon için yolların kapanmasına dair sizin görüşleriniz neler? Düşüncelerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, bizleri Google Haberler üzerinden daha yakından takip edebilirsiniz.

Kaynak: Collider

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Benedict Cumberbatch ve James McAvoy The Book of Clarence

Benedict Cumberbatch ve James McAvoy, Yıldızlarla Dolu “The Book of Clarence” Filminde Rol Alacak

Wednesday yıldızları Jenna Ortega ve Percy Hynes White, "Winter Spring Summer or Fall" filmi

Wednesday Yıldızları Jenna Ortega ve Percy Hynes White, Yeni Romantik Komedi Filminde Başrolde Yer Alacak