in ,

The Batman Dizi Oluyor: HBO Max, Matt Reeves’in Spin-off Yapımında Gotham’ın Derinlerine İnecek

The Batman dizi olacak. HBO Max, yeni Kara Şövalye filmi sonrası Gotham’ı derinlemesine işleyecek Matt Reeves imzalı bir spin-off’a hazırlanıyor.

the batman dizi hob max
- Reklam -
- Reklam -

The Batman dizisi için hazırlanın! HBO Max’te yayınlanacak ve Matt Reeves’in da yürütücü yapımcı olarak yer alacağı dizi, sinema filmiyle aynı evrende geçecek!

Warner Bros., duyurusunu yaptığı yeni The Batman spin-off’u ile resmi olarak bir Batman evreni başlattı. Aslında çok daha önceden olması gereken DC Genişletilmiş Evreni, Ben Affleck’in Bruce Wayne’i oynadığı şekilde devam edecekti. Hatta doğrudan Affleck’in yazıp yöneteceği ve başrolünde oynayacağı bir solo film hakkında da konuşuluyordu. Ancak Affleck, hem karakterden hem de kamera arkasındaki görevlerinden ayrılınca yönetmen koltuğuna Matt Reeves geçti.

the batman matt reeves

- Reklam -

Uzun bir süre senaryoyu yeniden yazmakla uğraşan Reeves, sonunda başrolünde Robert Pattinson’ın olduğu ve DCEU ile tamamen bağımsız bir The Batman ile karşımıza çıkmaya başladı. Geçen seneden bu yana gerek karakterlerden gerekse film çekimlerinden haberler gelmeye devam ediyor. Jeffrey Wright’ın Polis Komiseri Jim Gordon ve Andy Serkis’in Alfred Pennyworth olarak tanıtılması da önceki DC Sinematik Evreni’nden tamamen bağımsız bir yapım olacağını kanıtlamış oldu. (Bu roller DCEU’da J.K. Simmons ve Jeremy Irons’a aitti.)

The Batman Dizi Senaryosunu Terence Winter Yazacak

Şimdi de yine Reeves’in dahil olduğu ve HBO Max için hazırlanan bir The Batman spin-off’unun geleceği duyuruldu. Görünen o ki Warner Bros. yeni bir evren inşası sürecinde. Stüdyo da çıkan bu haberleri doğruladı.

Resmi olarak yapılan açıklamada Gotham Polis Departmanı’na odaklanacağı söylenen dizinin “nihayetinde birden fazla platformda yeni bir Batman evrenini başlattığı” belirtildi. The Batman ve yeni Gotham Polis Departmanı dışında onaylanmış başka film veya dizi olmamasına rağmen, bu açıklama Warner Bros.’un hem film hem de televizyonda daha büyük bir Batman evreni planladığını gösteriyor.

The Batman dizisi

- Reklam -

HBO Max’te yayınlanacak dizi konusunda şu an için detaylar bilinmiyor. Matt Reeves’in yürütücü yapımcılığını üstleneceği dizinin senaryosunun da Terence Winter’a emanet edildiği bildirildi. Winter özellikle The Sopranos ve Boardwalk Empire yapımcılığıyla tanınıyor. Çok fazla bir detay belli olmasa da, filmle aynı evrende geçeceği söylenen dizinin beyaz perdede gördüğümüz birçok karakteri içermesi bekleniyor. Zaman zaman konuk oyuncu olarak da yıldız isimlerin diziye katılması bekleniyor.

Gotham’da geçecek dizinin ne zaman yayınlanacağı ise henüz bilinmiyor.

Matt Reeves imzalı The Batman sinema filminin ise Koronavirüs pandemisi nedeniyle çekimlerine ara verilmiş ve vizyon tarihi 1 Ekim 2021’e ertelenmişti.

Batman’in DCEU’dan bağımsız olarak kendi evrenini kuruyor olmasını nasıl karşıladınız? Sizce ortaya nasıl bir iş çıkacak? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.


* The Batman Yıldızı, Robert Pattinson’ın Oyunculuğu Hakkında Konuştu

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for MelihAntepli MelihAntepli dedi ki:

    Güzel olacağa benziyor. Bekleyip göreceğiz :slight_smile:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Wolfman - Leigh Whannell

Wolfman Filminin Başına Leigh Whannell Geçebilir

Cengiz Han Ordusu Kış Kampı

Cengiz Han ve Ordusunun Kışın Kullandığı Kamp Bulundu