in

Ünlü Komedi Dizisi “The Big Bang Theory”nin Yaratıcıları, Geri Dönüş Fikrine Açık

The Big Bang Theory dizisinin yaratıcıları, yapımın 15. yıldönümü için bir araya gelirken ünlü sit-com’un geri dönüş ihtimalini de ele aldı.

The Big Bang Theory geri dönüş

The Big Bang Theory ortak yaratıcıları Chuck Lorre ve Bill Prady, dizinin 15. yıldönümü için bir araya geldi. İkil, pek çok konuya değindikleri buluşmada geri dönüş ihtimalini de masaya yatırdı.

Dijital yayın platformlarının sayısının artmasıyla bir dönem ses getirmiş pek çok yapım yeni fırsatlar yakalamaya başladı. Sex and the City, Gossip Girl gibi yapımlar yeni maceralarla dönerken Friends ve Harry Potter gibi markalar da özel buluşma bölümleriyle izleyicilerin karşısına çıktı.

2007 – 2019 yılları arasında yayınlanan ve toplam 280 bölüm süren The Big Bang Theory de, finalinin üzerinden 3 yıl geçmiş olmasına rağmen geri dönüşü konuşulan işler arasında. 10 defa Primetime Emmys kazanan yapımın 15. yıldönümünde, dizinin yaratıcıları Entertainment Weekly’ye açıklamalarda bulundu.

Bill Prady, CBS kanalında yayınlanan ünlü sit-com’un olası geri dönüşü hakkındaki tereddütlerini şu sözlerle aktardı:

“İnsanların bir yeniden buluşma için karakterleri bir araya getirdiğini biliyorum. Ancak finalden sonra ne göreceğimizi hayal etmek zor. Çünkü finalin en güzel ve tatmin edici bölümlerden birisi olduğunu düşünüyorum. Kapanış şok ediciydi. Hikâyeyi yeniden başlatmayı hayal etmek zor.”

The Big Bang Theory geri dönüş cbs

Prady, dizinin “mükemmele yakın bir final”e sahip olduğunu düşünürken Chuck Lorre de The Stockholm Syndrome adlı final bölümü hakkında, meslektaşının görüşlerine katıldığını belirtti.

The Big Bang Theory Geri Dönüşü Düşük Bir İhtimal

Ancak tüm tereddütlere rağmen Prady, The Big Bang Theory dizisinin kadrosunu yeniden bir arayada görmeyi çok istediğini de itiraf etti.

“Sahnede bir yerde durup o karakterleri tekrar izlemek ister miyim? Evet, kesinlikle. Bunu yapmanın bir yolunu düşünebilir miyim? Hayır. Ama kişisel olarak Sahne 25’e gidip o seti, kostümleri ve insanları görmek ister miyim? Evet, bunu düşünürken nefesim kesiliyor. Ama bunu nasıl hayata geçirebileceğimizi bilmiyorum.”

Öte yandan Lorre ve Prady, Sheldon Cooper’ın (Jim Parsons) Covid-19 pandemisine nasıl da “bayılacağını” göstermeyi hedefleyen potansiyel bir fikirden de bahsettiler. Eylül 2020’de Jim Parsons da karantina günlerinin Sheldon için yaratıldığını söylemişti. Sheldon karakterinin gençliği, başrolünde Iain Armitage’in yer aldığı Young Sheldon dizisinde işlenmeye devam ediyor.

The Big Bang Theory dizisi, sosyal açıdan beceriksiz ve nerd 4 bilim insanının ve komşuları Penny’nin gündelik hayatlarını konu alıyor.

The Big Bang Theory geri dönüş ihtimali

Yapımda Penny karakterini canlandıran Kaley Cuoco, 2021’deki Friends buluşması için heyecanını dile getirirken benzer bir çalışmayı The Big Bang Theory ekibiyle de gerçekleşmesini dilemişti.

Dizide Amy Farrah Fowler karakterini canlandıran Mayim Hoya Bialik ise olası bir geri dönüş ihtimalini “henüz çok erken” olarak değerlendirmişti.

Siz olası bir The Big Bang Theory geri dönüşü hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CBR

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

7 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Lorien_archers Lorien_archers dedi ki:

  İlk 8 sezondaki havayı verecekse bence de dönsün.

 2. Avatar for yavanna yavanna dedi ki:

  Böyle komedi yoksunluğu çok çekiyorum. Uzun soluklu ve kaliteli işleri sıkça arar oldu gözüm. Friends, The Big Bang Theory, The Office, Modern Family, Shameless, Comunity, Brooklyn 9-9 hepsi farklı tarzda ama çok çok kaliteli işler. Çıksa ben de asla hayır demem.

 3. Avatar for Artorias Artorias dedi ki:

  Çok haklısın. Şey, fındıklarım nerede? :face_holding_back_tears:

 4. Avatar for yavanna yavanna dedi ki:

  Söz verdiğim gibi fındıkların iyisini seçemedim. Karışık olarak göndereceğim. Fındık dönemi cenazemiz vardı, toplamak dışında pek bir işine katılamadım.

 5. Avatar for Artorias Artorias dedi ki:

  Haberim yoktu. Başınız sağ olsun. :cry: Mekanı cennet olsun inşallah. :pray:t2:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

2 cevap daha var.

Wendell and Wild fragmanı

Key & Peele’li Netflix Animasyon Filmi “Wendell ve Wild”dan Yeni Fragman

Doom Patrol 4. sezon fragmanı

Doom Patrol’un 4. Sezonundan Beklenen Fragman Yayınlandı (Çıkış Tarihi Belli Oldu)