in ,

Kraliçe Elizabeth’in Ölümünden Sonra The Crown 6. Sezonun Akıbeti Belirsizleşti: Prenses Diana Anlatılacaktı

The Crown 6. sezon iptal edilebilir. Kraliçe Elizabeth’in ölümü, Prenses Diana dönemine odaklanmaya hazırlanan yapımı zora soktu.

crown 6 sezon kralice elizabeth olum
- Reklam -
- Reklam -

The Crown 6. sezon için beklenmedik bir karar çıkabilir. Netflix’in hit dizisi, Prenses Diana’ya odaklanması beklenen sezondan vazgeçebilir. Platformdan henüz resmi bir açıklama gelmedi.

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, dün akşam İskoçya’daki Balmoral Kalesi’nde hayatını kaybetti. 96 yaşındaki kraliçe, toplam 70 yıl tahtta kalmış ve birçok tarihi olayda rol üstlenmişti. Kraliçe’nin ardından 73 yaşındaki Prens Charles tahta geçmeye hazırlanırken Charles, İngiliz Kraliyet Ailesi’nin gelmiş geçmiş en yaşlı hükümdarı olacak.

Tüm bu yaşananlar ise ilhamını İngiliz Kraliyet Ailesi’nden alan The Crown dizisine büyük bir darbe yaptı. 4. sezon bölümlerini 2020 yılında yayınlayan ve kasımda yayınlanacak 5. sezon için gün sayan dizi; bir yandan da 6. sezon çalışmalarını sürdürüyordu.

- Reklam -

The Crown 6. Sezon Çekimleri Durdurulabilir

Kulislerde konuşulan bilgilere göre, The Crown 6. Sezon prodüksiyonu çok büyük bir ihtimalle durdurulacak. Dizinin yaratıcısı Peter Morgan’a yakın kaynaklara ulaşan Variety, çekimlerin durdurulacağı bilgisini doğruladı. Netflix ise henüz konuya dair resmi bir açıklamada bulunmadı.

Netflix dizisinin 5. sezonunda Kraliçe Elizabeth’i Imelda Staunton canlandıracak. Jonathan Pryce ise Prens Philip karakterine hayat verecek. Dominic West Prens Charles’ı, Elizabeth Debicki Prenses Diana’yı, Olivia Williams Camilla Parker Bowles’ı ve Jonny Lee Miller da Başbakan John Major’ı oynayacak.

crown 6 sezon kraliçe elizabeth

5. sezon detayları gizli tutulsa da yapımın 1990’lara odaklanacağı ve 1997’deki Prenses Diana’nın ölümüne şahitlik edeceği biliniyor. 6. sezon için ise, Diana’nın ölümünün ardında yaşananları işleyecek.

- Reklam -

Kraliçe Elizabeth, Dizi Hakkında Fikirlerini Hiç Paylaşmadı

Kraliçe 2. Elizabeth, hiçbir zaman The Crown dizisi hakkında fikirlerini halka açık bir şekilde belirtmemişti. Dizinin 2016’daki ilk sezonunda onu canlandıran Claire Foy ise, Kraliçe’nin kendisini izleme fikrinden nefret edeceğinden bahsetmişti. Birleşik Krallı hükümeti ise zaman zaman diziye dair eleştirilerini ve endişelerini paylaşmıştı.

kraliçe elizabeth ölüm

Bugüne dek 21 defa Primetime Emmys ve onlarca başka ödül kazanan The Crown; Netflix’in drama, biyografi ve tarih türlerindeki en ses getiren işi olarak biliniyor. Dizide bugüne dek Kraliçe Elizabeth’i Claire Foy (1 ve 2. sezon), Verity Russell (1 ve 3. sezon), Olivia Colman (3 ve 4. sezon) ve Imelda Staunton (5. sezon) canlandırdı.

Sizce Netflix ve yapımcılar, The Crown 6. sezon için nasıl bir adım atacaklar? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Variety

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

The Handmaid's Tale 6. sezon final

Distopik Dizi The Handmaid’s Tale Final Yapıyor: Hulu Yapımı 6. Sezon Onayını Aldı

Lee Jung-jae The Acolyte Dizisi Başrol Star Wars

Netflix Hiti Squid Game’in Yıldızı, Star Wars Dizisinde Başrol Olacak