in ,

The Elder Scrolls Dizisi Geliyor: Netflix, Bethesda Oyununu Ekrana Taşıyor

The Elder Scrolls dizi oluyor. Netflix, Bethesda’nın oyun serisinden uyarlanacak bir yapım için hazırlıklara başladı.

The Elder Scrolls Netflix dizi

The Elder Scrolls 1994’te çıkan ilk oyun Arena’dan beri geçen 27 yıldır oyun dünyasının en büyük markalarından birisi. Morrowind, Oblivion ve Skyrim gibi oyun tarihine adını altın harflerle yazılan klasikler doğurdu. 2014’te çıkan ve hâlâ türün sevenlerinin başından kalkamadığı The Elder Scrolls Online ile MMO tarihine de geçti. Şimdi, oyun dünyasının belki de hikâyeleri, tarihi, tanrıları ve efsaneleri en geniş olan serisi Netflix’te dizi formatında karşımıza çıkacak.

Film ve televizyon endüstrisinin güvenilir bağımsız kaynaklarından olan Daniel Ritchtman’ın ortaya attığı iddiaya göre Netflix, yeni The Elder Scrolls uyarlamasının gelecekteki amiral gemilerinden olmasını istiyor. Ritchtman’a göre, Netflix yöneticileri diziyi geliştirecek yapımcılara “En az The Witcher kadar popüler olacak” bir Elder Scrolls uyarlaması istediklerini belirtmiş.

Diziyle ilgili şimdilik sahip olduğumuz tek bilgi yeni bir hikâye yazılmayıp Tamriel’in geniş topraklarında oyunlardan tanışık olduğumuz bir senaryonun dizi formatına hazırlanacağı.

The Elder Scrolls Dizi Netflix

The Elder Scrolls dizisi için henüz ne Netflix’ten ne de Bethesda’dan resmi bir duyuru gelmedi. Ancak Netflix’in son aylarda üst üste gelen oyun uyarlaması haberleri düşünülünce akla yatkın bir dedikodu olduğu ortaya çıkıyor. Geçen aylarda Bethesda’nın diğer büyük RPG serisi Fallout’un Amazon Prime Video’ya geleceğinin duyurulduğunu da hatırlatalım. Netflix rakibinden gelen hamleye böyle karşılık vermiş olabilir.

Netflix, The Elder Scrolls Öncesi de  Art Arda Oyun Uyarlamaları Duyurmuştu

Dedikoduların kesinleşmesi için biraz daha beklememiz gerekse de Netflix son aylarda oyun serilerini dizileştirmede hiç hız kesmiyor. İlk olarak Castlevania animasyonuyla başlayan furya, geçen sene The Witcher’la devam etmişti. Bu yıl içinde de, Assasin’s Creed, Beyond Good and Evil, Cuphead, Cyberpunk 2077, Splinter Cell, Resident Evil ve Sonic the Hedgehog uyarlamalarının geleceği duyurulmuştu.

Son yıllarda çıkan Sonic the Hedgehog, Detective Pikachu ve The Witcher gibi yapımlar sayesinde “Oyunlar ekrana taşınamaz,” kuralı yıpranmış, oyun uyarlaması film ve dizilerin de hem oyunların hayranları tarafından sevilip hem de seriye yeni hayranlar katabileceği kanıtlanmıştı. Netflix’in hazırlayacağı Elder Scrolls’un dizisiyle ilgili yeni bilgiler geldikçe paylaşacağız.

The Elder Scrolls Dizisi

The Elder Scrolls’u dizi formatında görme fikri sizi heyecanlandırıyor mu? Oyun serilerinin hem film hem de dizilere uyarlanması furyası hakkındaki düşünceleriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bekliyoruz.

Kaynak: Game Rant

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

7 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for narpal narpal dedi ki:

  İlk bölümlerde çok bug olur, tamamlanınca izlerim.

 2. Avatar for Bay_Karamsar Bay_Karamsar dedi ki:

  Diziyi kusurlarına rağmen sevenler ek sahneler çeker, tekrar kurgular ve o hataları giderirler. :sweat_smile:

 3. Avatar for narpal narpal dedi ki:

  Modcular göreve yine.

 4. Avatar for swarf swarf dedi ki:

  Atmosferi ayrıntılı, evreni geniş yapsınlar bir de saçmalamasınlar; izlerim.

 5. Avatar for Mazotci Mazotci dedi ki:

  Fallout disizi de gelsin Wasteland falan güzel olabilir. Walking Dead dizisinden başka post-apocalyptic dizi seçeneği olur.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

2 cevap daha var.

Soul pixar 2021 Bafta

Soul Filmi Başlangıçta Farklı Bir Sona Sahip Olacaktı

Türkiye'de Sinema Salonları Açılma Tarihi

Türkiye’de Sinema Salonlarının Açılış Tarihi Ertelendi