“The End of the F***ing World” 2. Sezonuyla Yola Devam Edecek

Charles Forsman'ın çizgi romanından uyarlanan ve Netflix ekranlarına geldikten sonra oldukça popülerleşen "The End of the F***ing World" dizisi, 2. sezonuyla devam etme kararı aldı!

Charles Forsman’ın 2011 yılında yayımlanan “The End of the F***ing World” adlı trajikomik çizgi romanından uyarlanan, Netflix’te yayınlandıktan sonra da geniş kitlelere ulaşan mini diziden haberler var.

Alex Lawther ve Jessica Barden’ın başrolleri paylaştığı yapım, aileleri tarafından dışlanmış James ve Alyssa’nın karanlık ve aynı zamanda eğlenceli yolculuğunu konu ediniyordu. Vahşet dolu olaylara tanık olan iki gencin, yetişkinlerin dünyasında hayatta kalma macerasını izlediğimiz yapım finaliyle de çok konuşulmuştu.

8 bölümlük bir mini dizi olarak önce İngiliz kanalı Channel 4′da, ardından da Netflix’te yayınlanan The End of the F***ing World, dizi finaliyle kitleleri ikiye bölmüştü. Yine de bir mini dizi olarak tadında bırakılacağı tahmin edilirken tıpkı beklenmedik bir şekilde 3. sezon onayı alan La Casa de Papel gibi, diziden yeni sezona onay haberi geldi!

Dizinin 2. sezonunu da ilk sezonda olduğu gibi Charlie Covell kaleme alacak. Murray Ferguson, Ed Macdonald, Andy Baker, Charlie Covell, Dominic Buchanan ve Jonathan Entwistle ise dizinin yapımcıları arasında yer alıyor.

2019 yılı içinde yayınlanması beklenen yeni sezon hakkında bildiklerimiz şimdilik bu kadar.

GÖZ ATIN  Daybreak Dizisinden Beklenmedik Netflix İptali
“The End of the F***ing World” 2. Sezonuyla Yola Devam Edecek için 1 yorum

  1. JCDenton dedi ki:

    Henüz izlememiş olanlara Badlands’ı tavsiye ederim. Dizinin hem yönetmenlik hem de senaryo açısından bolca esinlediği bir filmdir. Aynı zamanda Terrence Malick’in de en iyi filmlerinden (diğerleri Days of Heaven ve The Thin Red Line) biri olduğunu söyleyebilirim.

    Filmdeki en beğendiğim olaylardan biri ana karakterimizin çöpçü olmasıdır. Kısacası hayatta hep geri planda kalacak, yaşam için savaşamayacak, mesleğinden utanacak, sevdiği insana bile sevdiğini söyleyemeyecek bir eziklik içinde olması beklenir. Peki bu neden böyle olmak zorundadır? Filmin buna bir cevabı yok ama bu konuda sistem, aile ve cinsellik gibi konuları işlememezlik de yapmaz. Karakterimiz aykırı davranır, vahşileşir ve savaşır.

    Diziye bakacak olursak bu aykırılığı ve hayatta yerini bilememe durumunu ergenlik ilişkileri üzerinden anlatır.


“The End of the F***ing World” 2. Sezonuyla Yola Devam Edecek

Charles Forsman’ın çizgi romanından uyarlanan ve Netflix ekranlarına geldikten sonra oldukça popülerleşen “The End of the F***ing World” dizisi, 2. sezonuyla devam etme kararı aldı!

Başa dönün