in ,

The Expanse 5. Sezon Fragmanı ve Çıkış Tarihi Geldi

The Expanse 5. sezon fragmanı yayınlandı. İlk tanıtımla birlikte Amazon Prime dizisinin çıkış tarihi de izleyiciler ile paylaşıldı.

The Expanse 5. Sezon Fragmanı

The Expanse 5. sezon için ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. Yeni fragmanla birlikte Amazon Prime’ın sevilen yapımının 5. sezon çıkış tarihi de belli oldu.

Dizi, Daniel Abraham ve Ty Franck’ın mahlas olarak kullandıkları James S. A. Corey’in aynı adlı roman serisine dayanıyor. İlk sezonu 2015 yılında SyFy kanalında yayınlanan The Expanse, 3. sezonu sonrası kanal tarafından iptal edilmişti. Neyse ki kısa süre içerisinde Amazon tarafından hakları satın alınarak devam etmesi sağlanmıştı. Az bir kitleye ulaşsa da izleyiciler tarafından oldukça sevilen dizinin 4. sezonu ise geçen yılın aralık ayında yayınlanmıştı.

4. sezonda James, protomolekül enfeksiyonunun yayılmasını önlemek için Rocinante ekibini Ilus gezegenine götürmesi ve tehlikeli bir asteroidin Dünya’ya doğru ilerlemesiyle oldukça heyecanlı şekilde sona ermişti.

The Expanse 5. Sezon Fragman

Eylül 2019’da 5. sezon çekimleri başlayan dizi neyse ki dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs pandemisi patlak vermeden hemen önce, Şubat 2020’de çekimlerini tamamladı. Dizi ekibi kısa süre önce yaklaşan New York Comic Con etkinliğine katılacaklarını da duyurmuştu. Hayranlar bu haberle birlikte yeni sezon fragmanının geleceğini düşünmeye başladılar. Bekledikleri gibi de oldu. 5. sezon fragmanı ile birlikte çıkış tarihi de paylaşıldı.

The Expanse 5. Sezon Fragmanı | İZLE

5. sezon tanıtımında Halka Geçidi’nin ötesinde yeni hayatlar arayan birkaç insanın Güneş Sistemi’nden ayrılacağı bilgisine yer verildi. Bu arada sistem, kemerin yüzyıllardır süren sömürüsü nedeniyle yaklaşmakta olan bir felaketi bekliyor.

Yeni sezonda Rocinante mürettebatı ve İç Gezegenler ve Kemer liderleri, geçmişlerini ve bugünlerini yansıtan çok önemli ve samimi zorluklarla karşı karşıya kalacak.

Amos (Wes Chatham) geçmişiyle yüzleşmek için Dünya’ya döner. Naomi (Dominique Tipper) ise oğlunu zehirli babasından kurtarmak için onunla yeniden bir araya gelmektedir. Bobbie (Frankie Adams) ve Alex (Cas Anvar), Mars’ın düşmesine neden olan uğursuz bir entrikanın peşine düşer. Holden (Steven Strait), protomolekülü icat eden uzaylılar ve bunların yok olmasına neden olan sebeplerle geçmişini araştırır. Drummer (Cara Gee) yeni bir ekiple, yeni bir kimlik arayışına girer. Son olarak Avasarala (Shohreh Aghdashloo), daha önce görülmemiş bir terörist saldırıyı engellemeye çalışır.

The Expanse 5. Sezon Fragmanı

The Expanse 5. sezon, 16 Aralık 2020 tarihinde Amazon Prime kütüphanesindeki yerini alacak. Neyse ki Amazon Prime servisinin Türkiye’ye resmi olarak gelmesiyle birlikte ülkemiz izleyicileri de herhangi bir sorun yaşamadan diziye ulaşabilecek. The Expanse’in ülkemizde daha önce Netflix üzerinden yayınlandığını da hatırlatalım. The Boys’ta olduğu gibi, toplam 10 bölümden oluşacak 5. sezonun ilk 3 bölümü aynı anda, kalan 7 bölüm ise haftalık olarak yayınlanacak.

Dizinin uyarlandığı romanların üçü Enginlik Serisi adıyla İthaki Yayınları tarafından dilimize çevrildi.

Yeni yayınlanan fragmanı sizler nasıl buldunuz? The Expanse’in 5. sezonundan sizler neler bekliyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* House of the Dragon Dizisinde Viserys Targaryen’ı Canlandıracak İsim Belli Oldu

Kaynak: Screen Rant

Oyla!

Hakan Tunç

1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

3 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

  Daha önceden de söylemiş olabilirim: Güzel bir dizi(ye benziyor). :smiley:

 2. Avatar for murgul murgul dedi ki:

  The Expanse Amazon Prime’da yayınlanıyor. Amazon Prime aylık 8 lira ücret ile Türkiye’ye giriş yaptı. Türkiye’de Netflix’e rakip olurlarsa ve dizinin izleyicisi çok olursa bu da demek oluyor ki İthaki kitapları basmaya başlarsa :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

  Ben;

 3. Avatar for alper alper dedi ki:

  Eh işte öyle sayılır. :slight_smile:

  Kitapları unuttuğum için diziye bakarak konuşursam favori karakterim Amos. :slight_smile: Tam eylem adamı, önce yapıp, sonra üzerine düşünenlerden.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Blood of Zeus İncelemesiNetflix Anime

Blood of Zeus Fragmanı: Castlevania Ekibinden Yeni Netflix Animesi

Çernobil kelebek Catocala fraxini

Çernobil Bölgesinde Kuş Boyutunda Kelebek Tespit Edildi