in

The Flash 7. Sezon Toplumsal Olaylara Kayıtsız Kalmayacak

The Flash 7. sezon, son zamanlarda yaşanan olaylara kayıtsız kalmayacak. Yeni bölümler toplumsal olaylardan beslenecek!

The Flash 7. Sezon Toplumsal Olay

The Flash 7. sezon bölümlerinin 2021 yılı içerisinde izleyici ile buluşması bekleniyor. Yeni sezon, birçok konuyu kapsayacak geniş bir yelpaze ile izleyicinin karşısına çıkacak. Son yaşanan toplumsal olaylar, The Flash’ı da etkiledi!

Koronavirüs salgını nedeniyle 6. sezon içeriğinde yarım kalan hikâyelerin devam ettirilmesi gerekmeyebilir. Çünkü yapım son zamanlarda yaşanan evrensel olaylara odaklanmaya hazırlanıyor.

Hayranlar, The Flash’ta Ralph Dibny karakterine hayat veren Hartley Sawyer’ın diziden ayrılışının da ele alınması gerektiğini düşünüyor olsa da, yapım bunların dışında eş zamanlı olarak gerçek dünyadan başka bir şekilde etkilenen hikâyesini de izleyiciye göstermek istiyor. Dizi sorumlusu Eric Wallace’a göre, son zamanlarda yaşanmakta olan sosyal huzursuzluktan ilham alan bir 7. sezon bizleri bekliyor olacak.

Entertainment Weekly ile yaptığı röportajda Wallace, Joe West’in (Jesse L. Martin) gelecek sezondaki hikâyesinin toplumsal değişimden, ırklar arası eşitliği çevreleyen sosyal adalet protestolarından ve polis vahşeti meselelerinden ilham alacağını açıkladı.

Wallace konuya dair şunları ifade etti:

“Joe’nun bu sezonki hikâyesi, günümüz dünyasında meydana gelen toplumsal değişimlerden ilham alıyor. Çünkü 2020’de her gün uyanıp karşılaştığımız şeylerle, – bu fantastik aile dizisinde bile – insanların kolayca tanıyabileceği gerçekler hakkında dolaylı olarak yorum yapmak için büyük bir fırsat olduğunu hissettim. Bunun eğlenceli bir yol olacağını düşündüm.”

Televizyonculukta ve dijital platformlardaki süper kahramanların görünürlüğü ve popülaritesi bu denli artmışken, The Flash yaşanan bu gerçekleri dolaylı yoldan açıklama ve yorumlama konusunda çok özel bir yere sahip.

The Flash 7. Sezon Joe West

Dizi, Wallace’ın belirttiği gibi aile odaklı olmasıyla ön plana çıkıyor. Hem Barry Allen (Grant Gustin) hem de Joe polis departmanı için çalışıyor. Barry, The Flash olmakla meşgul olmadığında bir CSI (kriminalci) ve Joe, Central City Polisi’nin amiri olarak görev alıyor. Wallace için bu durum, Joe’ya karakterinin yükselmesine izin verecek şekilde meydan okuma fırsatı sunuyor.

The Flash Sorumlusu 7. Sezon Bölümleri İçin Heyecanlı

Wallace, Joe’nun atılacağı maceraları şu şekilde tanımlıyor:

“Bu yıl Joe’nun hikâyesi boyunca harika bir rota çizerek yolumuza devam ederken, Joe bugünlerde devam eden dünyanın olaylarına meydan okuyor olacak. Bir fantastik dizi çektiğimiz için bu tabii ki daha süper kahraman edasıyla gerçekleştirilen olaylar etrafında şekillenecek. Bu durum gerçekten onu yükseltecek.

“Karakterle gurur duyuyorum ve Jesse’nin Joe’yu biraz yeni bir yöne götürmesi için çok heyecanlıyım. Çünkü Joe iyi kalpli olan iyi bir adamdır. Bir adaletsizlik gördüğü zaman, onu görmezden gelecek biri değildir. O söylediğini gerçekleştiren bir adam.

“Şu anda bunu gerçekten senaryolarda çalıştığımızı bildirmekten mutluluk duyuyorum. Tabii, bu durumu ilk bölümlerde pek işleyemeyeceğiz. Daha çok 7. sezonun ortalarında patlak verecek. Görünen o ki, Joe birçok değişimden geçecek ve yeni sezonun sonunda kendisini hiç beklemediği bir yerde bulacak.

“Bu yüzden, karakterin hikâye çizgisinin dönüm noktası olacak bir hikâye anlatımı yapıldı. Sanırım, dizinin sorumlusu olduğumdan beri onun için yazabildiğim en heyecan verici şeyi gerçekleştirdim. İzleyicilerin onu görmesi için sabırsızlanıyorum.”

The Flash 7. Sezon Toplumsal Olay

Yeni Baş Belası Kötü Karakterimiz Ufukta Göründü

Ayrıca Joe, 7. sezonda beklenmedik bir yolculuğa çıkacak olan tek karakter olmayabilir. Wallace, bundan hemen önce dizideki bir karakterin “duygusal” bir yolculuğa çıkacağını belirtmişti. Ancak bu yolculuğun tam olarak hangi karakter için olacağı henüz belirsiz.

Yeni kötüye dair Wallace şunları söylüyor:

“Ralph ve başka bir karakterin birlikte çalışacağı ilginç bir hikâye daha bulmuştuk. Bu ikilinin yaptıkları sezon boyunca birçok olumsuzluğa neden olacaktı ve bu konuyu bozmak istemiyordum.

“Ve evet, bu dediğimi artık yapamayız. Ancak, bu tür durumlar her zaman patlak verebiliyor, bu yüzden önceden planlamayı seviyorum. Bizde bazı limonların durumu kötüye gittiği için, onları kullanarak limonata yapmak istedik. Elongated Man’i yazılı hikâyeden çıkardık ve hikâye çok daha güçlü bir hale geldi çünkü şimdi sadece diğer karaktere odaklanıyor. Kim olduğunu açığa çıkarmak istemiyorum çünkü bu bir sürpriz.

“Diğer karakter için çok daha duygusal bir yolculuk oldu. Ve bahsettiğim bu diğer karakter, dizimizin müdavimlerinden biri, bu yüzden çok heyecan verici olacak. Bu karakter kaç sezondur düşünemediğimiz, çok ilginç bir değişim geçiriyor bu anlamda. Bu yüzden, gerçekten eğlenceli olacağını düşünüyorum. Ve dediğim gibi, garip bir durumu harika bir fırsata dönüştürerek Team Flash’ı eskisinden daha iyi ve daha güçlü yapmak, bu projenin iyi bir yoluydu.”

The Flash 7. sezon bölümlerinin 2021’de The CW’ye geri dönmesi bekleniyor.

Sizin bu değişiklikler hakkındaki fikirleriniz neler? Sizce sosyal konulardan beslenen bir Flash, diziye ne gibi bir değişiklik getirecek? Elongated Man ayrılığı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi bizimle Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.


* Constantine 2 Hz. İsa’yı İçerebilirdi: Olası Devam Filmi Ne Durumda?

Kaynak: Comic Book

Oğuzhan Karacaoğlan

Edebiyatın her türü ile haşır neşir, konsept sanat ve karakter tasarımı delisi. İngiliz Dili ve Edebiyatı öğrenimine devam eden arada bir kendi diyarlarında kaybolan en tazesinden bir yazar adayı.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Venüs Yaşam Belirtisi

Venüs Atmosferinde Yaşam İzleri Bulundu

Dune Jason Momoa

Jason Momoa: “Dune, Game of Thrones ve Aquaman’den Daha Büyük”