in

The Flash 8. Sezon ile Final Yapacak: The CW Dizisine Veda

The Flash 8. Sezon ile final yapmaya hazırlanıyor. The CW kanalında yayınlanan Arrowverse dizisi şu an 7. sezonu ile maceralarına devam ediyor.

the flash 8. sezon final

The Flash 8. sezon ile final yapıyor. The CW kanalının en uzun soluklu DC / Arrowverse dizisi son vermeye hazırlanıyor.

İlk sezonu 2014 yılında yayınlanmaya başlayan ve halihazırda 7. sezonu devam eden DC’nin en ünlü kahramanlarından da olan The Flash’ın ne zaman final yapacağı belli oldu. Arrow sonrası The CW’nin ikinci Arrowverse dizisi olma özelliğini de taşıyan macera, özellikle ilk iki sezonu ile adından sıkça söz ettiren bir yapımdı. Hatta bazı hayranlar söz konusu dizinin The CW’de yapılmış en iyi DC Comics uyarlaması olduğunu söyledi.

Ancak ne olursa olsun, dizinin reytingleri her sezon sonrası düşüşe geçti. Özellikle şu anda yayınlanan 7. sezonun reytingleri pek de kanalın istediği doğrultuda ilerlemiyor. Bu sezon sonunda dizideki iki ana karakteri oynayan Tom Cavanagh ve Carlos Valdes’ın da ayrılacaklarını açıklaması sonrası The CW de final için düğmeye bastı.

Small-Screen’in haberine göre, The Flash 8. sezon için onay aldı. Fakat 8. sezonla birlikte final yapacaklarını da açıkladı. Macera, öncülü olan Arrow gibi sekiz sezon sonunda final verecek. Fakat şimdilik kanaldan veya dizi yapımcılarından resmi bir açıklama henüz gelmiş değil.

The Flash 8. Sezon ile Tanıdık Kahramanlar Tekrar Bir Arada

the flash 8. sezon final arrowverse

Carlos Valdes ve Tom Cavanagh her ne kadar diziden ayrılmış olsalar da final bölümleri için konuk oyuncu şeklinde geri dönecekler. The CW’nun başkanı olan Mark Pedowitz, The Flash’ın 8. sezonunun Arrowverse dizilerinden tanınan kahramanların yer aldığı beş özel bölümle başlayacağını duyuruldu

HBO Max’in yayın hayatına başlaması ve DC’nin tüm dizi içeriğini de oraya çekmeye çalışması sonrası, Arrowverse evreninin de yavaş yavaş bitirileceği tahmin ediliyordu. Dizileri takip edenlerin bildiği üzere Supergirl de 6. sezonu ile veda etmeye hazırlanıyor.

Şimdilik ilginç şekilde Batwoman, 3. sezon onayını almış durumda. Evrenin bir diğer sevilen dizisi DC’s Legends of Tomorrow da 7. sezon onayını aldı. Resmi bir duyuru yapılmasa bile Legends of Tomorrow’un da 7. sezonunun final olması bekleniyor. Yani önümüzdeki 2 veya 3 yıl içerisinde kanalın birçok DC yapımı final yapabilir.

Peki The Flash’ın final yapacak olması konusunda sizler neler düşünüyorsunuz? Sizce bitme zamanı gelmiş miydi? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Small-Screen

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

5 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Ibrahim_Ozer Ibrahim_Ozer dedi ki:

  Bu işin sonunun böyle olacağı belliydi. 3 sezon izledim ve sadece ilk sezonu güzeldi. 3. sezonunu da belki düzeltirler düşüncesiyle bitirdim. Düzeltemediler. Her sezon ana düşmanı ana karakterle aynı özellikte yaparsan ne bekliyorsun ki Allah aşkına!

 2. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

  Bir Flashsever olarak aklımda diziden tek bir şey kalmıştır: Ellerinden sadece çiyuv çiyuv diye bir şeyler atan bir suçluyu speed mirage ile kandırmaya çalışarak yakalayan bir Flash. Yav sen Flash’ sın. O daha gözünü kırpmadan paketleyip kodese kapatabilirsin. O günlerden sonra izlemeyi bıraktım. Final güzel fikir. :smiley:

 3. Avatar for Arcade Arcade dedi ki:

  Diziden nefret etmeye Barry’nin koşamayıp yeteri kadar hızlı,Irıs’ın bir anda Run Barry Run sloganı ile Barry’nın koşmaya başlayıp,günü kurtarmasıyla başlayan zamanlardı ki 2.sezona denk geliyor.Irıs kadar gıcık bir main character olmaz,olamaz,olmayacak da.

 4. Avatar for silence silence dedi ki:

  Diziyi güncel olarak izliyorum. Iris karakteri diziyi izlemek için en büyük motivasyon kaynağı. İlk sezondan beri ne zaman diziden çıkacak diye merak ediyorum. Hatta bir sezonun konusu Iris’in ölmesiydi, onu bile Iris ölürse her şey çok kötü olacağa bağladılar sonunda. Dizinin adını yanlış seçmişler. The Iris Chronicles (Iris Günlükleri) olsa daha mantıklı olurmuş. Zaten senaristler Iris’i diziden çıkarıp hikayeyi ona göre ilerletselerdi dizi şu anki haline gelmezdi diye düşünüyorum. İzleyenler için bir iki sürpriz bozan ekleyeyim:

  Iris ve Barry evlendi ama nedense, izlediğimde evli gibi durmuyorlar. İki oyuncu arasında olması gereken uyum, oyuncu kimyası bu iki oyuncu arasında yok. Caitlin Snow ve Frost aynı oyuncu tarafından oynanıyor. Yani bu oyuncu çoğu zaman boşluğa oynuyor. Düşünün ki bu iki karakter arasındaki uyum Iris ve Barry uyumundan fazla. Dizide Flash takımı oluşturdular. İnanmazsınız ama Harrison Wells, Cisco Ramon, Caitlin Snow ve Barry Allen’ın içinde olduğu bu takımın lideri Iris.

 5. Avatar for Killer_Frost Killer_Frost dedi ki:

  diziyi o kadar çok seviyorum ki hiç bitmemesini bekliyorum hiç bir kusur yok eleştrim yok dizi çok güzel sevmeyenlere birşey diyemem kendi düşünceleri ama böyle bir diziyi sevmemek hata bence birşey var ben ralph ve caitlini sevgili yaparlar diye düşünmüştüm ama olmadı her neyse dizinin biteceği haberini aldım çok üzüldüm hatta ağladım bile en sevdiğim karakter Frost ve Caitlin rüyamda flash takımına katıldığımı gördüm görüşmek üzere baybay

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

louvre müzesi ilk kadin yönetici Laurence Des Cars

Louvre Müzesi’nde Devrim: 228 Yıl Sonra İlk Kadın Yönetici

boynuzlu timsah gizem

Nesli Tükenen Boynuzlu Timsahın Sırrı 150 Yılın Ardından Çözüldü