in

The Last of the Mohicans Dizi Oluyor

Sinema tarihinin unutulmaz uyarlamalarından birisi olan The Last of the Mohicans, şimdi de HBO Max dizisi oluyor.

The Last of the Mohicans Dizi

Amerikalı yazar James Fenimore Cooper’ın 1826 tarihli klasik romanı The Last of the Mohicans, Michael Mann’in 1992 tarihli efsane filmiyle hatırlanıyor. Şimdi aynı kaynak materyal bir HBO Max projesi için dizi haline gelecek.

1992 yılında Son Mohikan filmi ilk yayınlandığında, En İyi Müzik dalında Oscar alırken pek çok festivalde de adaylık ya da ödüller kazanmayı başarmıştı. Daniel Day-Lewis’in unutulmaz Hawkeye performansı da uzun yıllar akıllardan çıkmamıştı.

Klasik eserleri yeniden uyarlama, devamını getirme ya da dizi evrenine taşıma projesinin son parçası da böylece Son Mohikan oldu.

HBO Max, The Last of the Mohicans Dizisiyle Güç Kazandı

Bu yılın ortalarında kullanıma açılacak olan dijital yayın platformu HBO Max, bünyesine iddialı bir yapım daha dahil etmiş oldu. Gelen bilgilere göre uyarlamanın senaryo koltuğuna Beasts of No Nation, Sin Nombre, It, True Dedective ve Maniac gibi yapımlardan tanıdığımız Cary Joji Fukunaga geçiyor. Fukunaga ayrıca Westworld, Leftovers ve Better Call Saul gibi üst düzey dizilerde de yönetmen olarak rol almıştı.

The Last of the Mohicans

Fukugana’ya senaryo yazımında Nicholas Osborne eşlik edecek.

The Last Mohicans dizisinin yönetmenliğini ise Nicole Kassell üstlenecek. Kassell, bu yıl yayınlanan Watchmen dizisinin üç bölümünde yönetmen olarak karşımıza çıkmıştı. Ayrıca Castle Rock, Westworld, Claws, The Americans, The Leftlovers, Suits ve Cold Case gibi dizilerde de yönetmen olarak görev almıştı.

Nicole Kassell’ın ise dizinin bütün bölümlerini tek başına yönetmesi bekleniyor.

Bu noktada HBO Max’in dizinin yaratıcı ekibini başarılı isimler arasından seçtiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Dizi, senaryo aşamasını başarıyla atlatabilirse WarnerMedia’nın yeni dijital mecrası olan HBO Max’in onay almış dizileri arasına katılacak.

Amerika’nın yerli kabileleri arasındaki mücadeleyi anlatan roman, daha önce defalarca beyaz perdeye ve televizyona adapte edilmişti. Çoğu izleyicinin aklında ise 1992 tarihli Michael Mann filmiyle kalmıştı.

The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans dizisinin oyuncu kadrosu ya da çıkış tarihi gibi detaylar henüz gündemde değil. Ancak yapımın resmi onayını almasıyla birlikte bu bilgilerin de yavaş yavaş bizlerle olacağı tahmin ediliyor.

HBO Max platformu Mayıs 2020 tarihinde yayına başlayacak.

Siz bu uyarlama haberini nasıl karşıladınız? The Last of the Mohicans romanını okumuş muydunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* 50 Metrekare: Netflix Türkiye’nin Komedi Dizisi Yolda

* HBO Max Modern Bir Yunan Mitolojisi Dizisi Hazırlıyor

Kaynak: THR

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Ozcan_Bal Ozcan_Bal dedi ki:

    Sonunda be kitabı da filminde çok güzeldi umarım dizisinde güzel olur

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

The Matrix 4 Sense8

The Matrix 4 Filmine Sense8 Takviyesi

Bilimkurgu Kitap Öneri Test

Bilimkurgu Okumak İsteyenlere: Seçimini Yap, En Uygun Kitap Önerisine Ulaş