in

Yüzüklerin Efendisi Dizisi “Güç Yüzükleri”nin 2. Sezon Çekimlerinin Başlangıç Tarihi Belli Oldu

The Rings of Power 2. sezon çekimleri başlıyor. Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisinin yeni sezon çekim başlangıç tarihleri belli oldu.

The Rings of Power 2. sezon çekimleri

The Rings of Power 2. sezon çekimleri için başlangıç tarihleri açıklandı. Amazon Prime’da yayınlanan Yüzüklerin Efendisi dizisi, ilk sezonuyla macerasına devam ederken yeni sezonu için de hazırlıklara başladı.

Amazon’un ve aynı zamanda tüm zamanların en pahalı dizisi konumunda olan Güç Yüzükleri, yıllar süren bekleyişin ardından bu ay başında Prime Video’da başladı. Bugün itibarıyla 5. bölümü yayınlanan dizi, Güneşin İkinci Çağı’nı konu alıyor. Daha çok genç ve savaşçı bir Galadriel üzerinden yürüyen dizi, farklı birkaç koldan ilerliyor.

The Rings of Power 2. sezon

Diziye olan olumsuz eleştiriler her geçen bölümde daha da artıyor. Özellikle kitaplarda yer almayan birçok değişiklik ile Orta Dünya’nın çok fazla dışına çıktığını söyleyen izleyiciler, bir yandan kaliteli çekim ve görsel efektlerine rağmen senaryo konusunda zayıf olduğunu düşünüyorlar. Amazon’un 1 milyar dolar yatırımla en az beş sezon süreceğini belirlediği yapım her şeye rağmen yolculuğuna devam ediyor. 2. sezon onayını yıllar önceden alan yapım için şimdi de çekim tarihleri belli oldu.

The Rings of Power 2. Sezon Çekimleri Ekim Ayında Başlıyor

Hayranlar bir süredir yeni sezon çalışmalarının ne zaman başlayacağını merak ediyorlardı. Ortaya çıkan söylentiler, çekimlerin bu yılın sonbahar aylarında başlayacağını söylese de şimdiye kadar resmi bir detay yoktu. Şimdi Fellowship of Fans ve TheOneRing’in sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımda tarih belli oldu ve 2. sezon çekimlerinin 7 Ekim 2022’de başlayacağı belirtildi. Bu tarih, dizinin 1. sezon 7. bölümünün yayınlanacağı aynı güne denk geliyor.

the rings of power 2. sezon çekimleri twitter

Yeni raporla birlikte dizinin 2. sezonunun çekim yerleri de belli oldu. İskoçya, İngiltere ve Yeni Zelanda dahil olmak üzere birçok farklı mekânda ve ülkede çekimlerin yapılacağı gözüküyor.

Dizinin 1. sezonunda henüz yayınlanmamış 3 bölüm daha bulunuyor. Bu nedenle The Rings of Power 2. sezon teorileri konusunda konuşmak için henüz erken gibi gözüküyor. Ancak izleyicilerin özellikle dizinin her yeni bölümüyle artan hayal kırıklıklarını dile getirmeleri ile, bir sonraki sezon için kamera arkasında değişiklik yapılıp yapılmayacağı da merak ediliyor.

güç yüzükleri 2. sezon

Güç Yüzükleri’nin ilk sezonunu nasıl buluyorsunuz? Dizinin yeni sezonu için beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: We Got This Covered

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Nefrayto Nefrayto dedi ki:

    Ne yani, dört - beş yıldır sadece birinci sezonu mu çekebilmişler :open_mouth: Herkesin tahmin ettiği, bu kadar yıldır en az iki - üç sezon çekilmiş olduğuydu :open_mouth: Şaşırdım.

  2. Avatar for Waxillium Waxillium dedi ki:

    Belki de eleştirilere kulak verip ikinci sezonu elden geçirecekler! Sonuçta ilk sezon yayınlandı ve yapacak bir şeyleri yoktu.

  3. Avatar for Nefrayto Nefrayto dedi ki:

    Olabilir, umarım Orta Dünya’ya uygun bir atmosfer oluştururlar :frowning:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

kertenkele benzeri antik canlı

150 Milyon Yıl Önceden Kalma Kertenkele Benzeri Antik Bir Sürüngen Türü Keşfedildi

kutsal damacana 4 şafak sezer vizyon tarihi

Şafak Sezer, Kutsal Damacana 4’ü Duyurdu: “Sinema Sektöründeki Durgunluğu Bitirmeye Geliyoruz”