in

The Sopranos Türkiye Uyarlaması Ay Yapım İmzasıyla Geliyor

The Sopranos Türkiye uyarlaması geliyor. Ay Yapım, HBO’nun kült suç ve drama dizisini tekrar ekrana taşımak için çalışmalara başladı.

The Sopranos Türkiye uyarlaması ay yapım

The Sopranos Türkiye uyarlaması yolda. Ay Yapım, HBO’nun kült suç dramasını yeniden televizyona adapte etmek için harekete geçti. Türkiye için lisanslanan formatın hazırlığı Hakan Bonomo imzasını taşıyacak.

1999 – 2007 yılları arasında Amerika’nın HBO adlı kablolu kanalında yayınlanan Sopranos Ailesi, yayınlandığı dönemde platformun en çok izlenen işlerinden birisi olmuştu. David Chase’in yaratıcılığını üstlendiği yapımın oyuncu kadrosunda James Gandolfini, Lorraine Bracco, Edie Falco, Michael Imperioli, Steven Van Zandt, Rober Iler ve Frank Vincent gibi isimler yer alıyordu.

Zaman içerisinde kült bir yapıma dönüşen The Sopranos, İtalyan asıllı Tony Soprano ve ailesinin suç ve drama öykülerini konu alıyordu. 21 defa Primetime Emmys’e layık görülen yapım şimdi yeni bir Türkiye uyarlamasına kavuşuyor.

The Sopranos Türkiye Uyarlaması için Hazırlıklar Başladı

Dizinin Türkiye uyarlamasının başına BluTv’nin İlk ve Son yapımını kaleme alan Hakan Bonomo getirildi. Bonomo ayrıca Maraşlı, Yarım Kalan Aşklar, Söz, Yüz Yüze ve Kiraz Mevsimi gibi dizilerin de senaristliğini yapmış bir isim.

Dizinin Türkiye haklarını alan Ay Yapım, 2005 yılında Kerem Çatay tarafından kuruldu. Yapım şirketi bugüne dek Hanedan, Yargı, Ada Masalı, Menejerimi Ara, Aşk 101, Babil, Bizim İçin Şampiyon, Çukur, Fi, Daha, İçerde, Kırık Kalpler Bankası ve Bi Küçük Eylül Meselesi gibi film ve dizilere imza attı.

The Sopranos Türkiye uyarlaması yeni

The Sopranos Türkiye uyarlaması hakkında şimdilik oyuncu tercihleri, çıkış tarihi, yayın platformu ya da benzeri bir başka detay açıklanmadı.

Öte yandan bu Sopranos Ailesi’nin Türkiye’ye ilk adaptasyonu değil. Seri daha önce 2013’te Show TV kanalında Şafak Sezer’li bir uyarlamayla karşımıza çıkmıştı. Altındağlı adını taşıyan ve hayli kısa süren dizi Süreç Film imzasını taşıyordu.

Bununla birlikte Sopranos hayranları şu sıralar yeni bir içerikle karşı karşıya. Efsane dizinin öncesini konu alan The Many Saints of Newark geçen günlerde izleyici ile buluşmuş durumda. Sopranos’un öncesini konu alan yapımda, James Gandolfini’nin oğlu Michael Gandolfini babasının gençlik yıllarını canlandırıyor.

Siz bu uyarlama haberini nasıl karşıladınız? Sizce ana karakterleri hangi yerli oyuncular canlandırmalı? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Ranini TV

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Corvo Corvo dedi ki:

    Seyirlik olarak Breaking Bad her anlamda çekilmiş en iyi dizi olsa da Sopranos karakter derinliği, olayların günlük hayata yedirilmesi, karakterin psikolojik durumları ve bulundukları sosyal çevreleriyle olan etkileşimleriyle dizi tarihinde daha iyisi yapılamayacak bir yapım. Aynı nitelikleri The Wire için de söyleyebiliriz ama biraz daha documentary’ye kayıyor.
    Amerika’da ders diye okutuluyor bu diziler.
    Türkiye uyarlaması falan da ancak gülünür geçinir.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Matrix Batman Madonna

Madonna, Reddettiği Batman ve Matrix Filmleri için Pişman: “Kendimi Öldürmek İstedim”

Doctor Who 13. Sezon Çıkış Tarihi Flux

Doctor Who 13. Sezon Yaklaşıyor: “Flux” Zamanı