in

The Spiderwick Chronicles Dizi Oluyor: Ünlü Fantastik Seriye Disney+ Uyarlaması

The Spiderwick Chronicles dizi oluyor. Holy Black ve Tony DiTerlizzi ikilisi tarafından kaleme alınan seri, Disney+ uyarlaması ile geliyor.

The Spiderwick Chronicles Dizi disney

The Spiderwick Chronicles dizi olmaya hazırlanıyor. Holy Black ve Tony DiTerlizzi tarafından yazılan fantastik roman serisi, Disney+ ile ekrana uyarlanacak. Yapım için daha önce bir sinema filmi de çekilmişti.

Hafta sonu gerçekleştirilen 2021 Disney+ Günü etkinliğinde duyurulan yapımlardan birisi de ünlü fantastik seri The Spiderwick Chronicles için geliştirilecek dizi uyarlaması oldu.

İlk romanı 2003 yılında yayımlanan ve 2009’da tamamlanan seri toplamda 5 ana kitap (Esrarengiz Köşk, Büyülü Taş, Lucinda’nın Sırrı, Gecenin Karanlığında, Yutanhoyrat’ın Gazabı) ve sonrasını konu alan 3 eserden (Nixie’nin Şarkısı, Devleşen Sorunlar, Ejderha Kral) oluşuyor.

Türkçeye Doğan Egmont tarafından kazandırılan seri, Mark Waters yönetmenliğinde 2008 yılında The Spiderwick Chronicles adıyla sinemaya da aktarılmıştı. Ortalama puanlara sahip olan film uyarlamasının kadrosunda Freddie Highmore, Sarah Bolger, David Strathairn ve Mary-Louise Parker gibi oyuncular yer almıştı.

The Spiderwick Chronicles Dizi Uyarlaması için Hazırlıklar Başladı

Daha önce Nickelodeon ve Paramount ortaklığında sinemaya taşınan seri, şimdi güçlü bir rakibin ellerinde, Disney ile yeniden çekilecek. Disney+ Günü’nde hakkında pek de fazla detay açıklanmamış olsa da serinin hayranları şimdiden heyecanlanmaya başladı bile.

Disney, seriyi “fantezi ile macerayı birleştiren modern bir büyüme hikâyesi” olarak tanımlıyor.

The Spiderwick Chronicles dizi disney plus

İkiz kardeşler Jared ve Simon, kız kardeşleri Mallory ve anneleri Helen’den oluşan Grace Ailesi’nin hikâyesini konu alan seri, ailenin atalarından miras kalan harap hâldeki eve taşınmasıyla başlıyor. Büyük amcaları hakkındaki karanlık gizemi çözmeye çalışan aile, periler dünyasındaki paralellikle de tanıştıktan sonra ortaya fantastik bir macera çıkıyor.

Disney adına dizinin yapımcılığı Paramount Television Studios ve 20th Television tarafından gerçekleştirilecek. Locke & Key’nin yapımcısı Aron Eli Coleite, dizinin yürütücülüğünde serinin yaratıcıları Holly Black ve Tony DiTerlizzi’ye eşlik edecek. Yapım ekibinde ayrıca Ellen Goldsmith-Vein, Jeremy Bell, D.J. Goldberg ve Julie Kane-Ritsch de yer alıyor.

Böylelikle Disney, Percy Jackson’dan sonra bir başka başarılı fantastik kitap serisinin daha uyarlama haklarını bünyesine katmış oldu.

Şu an için dizinin oyuncu kadrosu ve çıkış tarihi gibi detaylar belli olmuş değil.

Sizin bu yapımdan beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Dakota Johnson Alfred Hitchcock

Dakota Johnson: “Hitchcock, Anneannemi ‘Kariyerini Bitirmek’ ile Tehdit Etti”

Sincaplı Buda - Iraz Şensöz

Iraz Şensöz’den Çavdar Tarlasında Çocuklar Esintili Bir Büyüme Romanı: “Sincaplı Buda”