in

The Walking Dead 10. Sezon Finali Yayın Tarihi Sürpriz Gelişme ile Açıklandı

The Walking Dead 10. sezon final bölümü yayın tarihi bir sürpriz eşliğinde açıklandı. Sezona 6 ekstra bölüm daha gelecek!

The Walking Dead 10. Sezon Final Bölümü Yayın Tarihi
- Reklam -
- Reklam -

AMC’nin popüler çizgi roman uyarlamasından yeni haberler var. The Walking Dead 10. sezon final bölümü yayın tarihi nihayet netleşti. Bununla birlikte dizinin 10. sezonuna fazladan 6 bölüm daha ekleneceği ortaya çıktı.

2010 yılında AMC ekranlarında yayına başlayan Yürüyen Ölüler, Robert Kirkman’ın aynı adlı çizgi roman serisinden Frank Darabont ve Angela Kang tarafından ekrana uyarlanıyor.

Dizinin 6 Ekim 2019 tarihinde başlayan 10. sezonu, 24 Kasım tarihinde 8. bölüm The World Before ile sezon arası vermişti. 23 Şubat 2020’de geri dönen sezon ise Koronavirüs pandemisi nedeniyle zor günler yaşadı. Dizi, 10. sezon 15. bölüm olan The Tower ile finalden bir bölüm önce yeniden ara verdi. A Certain Doom adını taşıyan bölüm ise belirsiz bir tarihe ertelendi.

- Reklam -

Yürüyen Ölüler 10. Sezon Final Bölümü Yayın Tarihi

Üstelik bu erteleme, beraberinde bir başka Yürüyen Ölüler dizisi olarak karşımıza çıkmaya hazırlanan World Beyond yapımının da ertelenmesine neden oldu. Çünkü yeni spin-off, 10. sezon finalinin yayınlandığı gün ekranlara gelmek üzere tasarlanmıştı.

Pandemi nedeniyle dijital ortamda gerçekleştirilen Comic-Con at Home 2020 etkinliğinde, gecikmeli final bölümünün tarihi de açıklandı.

The Walking Dead 10. Sezon Final Bölümü Sonrası 6 Yeni Bölüm Daha Sezona Eklenecek

Sezon finali olması gereken 16. bölüm 4 Ekim 2020 tarihinde eklenecek. Ancak yeni gelişmeler, bu bölümü “final” olarak değerlendiremeyeceğimizi ortaya çıkardı. Çünkü dizinin “10. sezonu için 6 yeni bölüm daha” gelecek. Böylece 10. sezon toplamda 22 bölümden oluşmuş olacak. Bu ekstra bölümler için ise 2021 yılının ilk aylarını beklememiz gerekecek.

TWD hayranlarını heyecanlandıracak bir gelişme daha var. Dizinin sezon finali olması beklenen bölümden üç buçuk dakikalık bir kesit de izleyicilerle paylaşıldı. Bu kısım, 16. bölümün açılış sahnesi olma özelliğini de taşıyor.

The Walking Dead 10. Sezon 16. Bölüm Açılış Sahnesi | İZLE

YouTube video

16. bölüm geciken çekim takvimi ve aksayan post prodüksiyon süreci nedeniyle izleyici ile buluşturulamamıştı.

- Reklam -

Bu bölümün yayınlanmasının ardından yine 4 Ekim 2020 tarihinde Yürüyen Ölüler spin-off’u olarak ilk defa karşımıza çıkacak olan World Beyond dizisinin ilk bölümü de yayınlanacak. Ayrıca ekim ayı, TWD evrenini özleyenler için işler bunlarla sınırlı kalmayacak. Bir başka yan dizi olan Fear The Walking Dead 6. sezon bölümleri de 11 Ekim 2020 tarihinde ekranlara gelmeye başlayacak.

Dizinin yaratıcılarından Angela Kang ise katıldığı panelde 11. sezon senaryosunun yazım aşamasında olduğunu belirtti.

The Walking Dead 10. Sezon Final Bölümü Yayın Tarihi

Ek olarak uzun yıllar devam etmesi beklenen The Walking Dead evreninin, Rick Grimes filmine de hazırlandığını hatırlatalım.

Peki siz 10. sezon final bölümünden neler bekliyordunuz? Yapılan son değişiklikler ile fazladan 6 bölüme kavuşacak olmamızı nasıl değerlendiriyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.


The Walking Dead Evreninde Zombi Virüsünün Kaynağı Belli Oldu

Kaynak: Games Radar

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Guillermo del Toro, Frankenstein Üçlemesi

Guillermo del Toro, Frankenstein Üçlemesi Yapmak İsiyor

Hititlerde Ritüel ve Büyü - Sevgül Çilingir Cesur

Hititlerde Ritüel ve Büyü: 3.600 Yıl Öncesinin Anadolu Kültürü Yeni Bir Bakışla Ele Alınıyor