in

The Walking Dead 11. Sezon Belirsizliği Sürüyor

The Walking Dead 10. sezon final bölümü Koronavirüs nedeniyle askıya alındı. 11. sezon için ise çekim programı tamamen birbirine girmiş durumda.

The Walking Dead 11. Sezon

Robert Kirkman’ın aynı adlı çizgi roman serisinden televizyona uyarlanan The Walking Dead 11. sezon belirsizliğini koruyor.

The Walking Dead 10. sezon bölümleri AMC ekranlarındaki gösterimini yeni tamamladı. Popülaritesi aynı kalmasa da halen büyük çaplı bir hayran kitlesine sahip dizinin çoktan sezon finali yapmış olması gerekiyordu. Ancak Koronavirüs sebebiyle çalışmalarını durduran yapımcı ekip, çekimleri tamamlanmış olan bölümü tam anlamıyla noktalayamadılar. Sezon finali bir süre daha yayınlanmayacak olsa da bölümün önünde sonunda ekranlarda olacağı kesin; ama ne yazık ki dizinin 11. sezonunun devam edip etmeyeceği ne yazık ki belirsizleşmeye başladı.

Konu Yürüyen Ölüler olduğunda ve devamlılık hakkında konuşulduğunda çoğunlukla bir karmaşa söz konusu olmakta. Çünkü sıklıkla gidişat kötüyü gösterse bile AMC patronları çıkıp her şeyin yolunda olduğunu söylüyorlar. Bu sefer ufukta görünen problem yeni sezonun yayın tarihi hakkında. Çünkü normalde The Walking Dead dizileri bu aylarda sezon finali yaparken dinlenmekte olan oyuncular tekrar çağrılırdı ve yeni sezon için çekimler başlardı. Ardından ekim ayı geldiğinde bir sonraki sezona geçiş yapılırdı.

The Walking Dead 11. Sezon

Şunu söylemek gerekiyor ki ne Yürüyen Ölüler, ne de yan dizileri olan The Walking Dead: World Beyond ve Fear of the Walking Dead iptal edilmiş durumda. AMC’nin bizzat söylediği üzere bu isimi daha yıllarca görmeye devam edeceğiz. Ancak dizinin çekimleri yakın bir tarihte başlamadığı takdirde hem yeni sezona ne olacağı, hem de yeni dizilerin planlanan yayın tarihlerine ne olacağı bilinmiyor.

The Walking Dead Çekim Takvimi Büyük Belirsizlik İçinde

Dizinin makyaj sanatçısı Greg Nicotero ise konu hakkında iyimser. Yazarların hızla çalıştığını belirten Nicotero, bu sayede çekimlere başladıklarında ellerinde uzunca sezonları kapsayacak senaryolar olacağını söylüyor. The Walking Dead’in sevilen karakteri Negan’ı canlandıran Jeffrey Dean Morgan’a durumların ne olduğu sorulduğunda ise, aktör kendisinin de bir fikrinin olmadığını şu cümlelerle dile getiriyor:
“The Walking Dead’in yeni sezonuna ne olacağını sorarsanız, hiç bilmiyorum. Kimse çekimlerin nerede, ne zaman, nasıl gerçekleşeceğini bilmiyor anlatabiliyor muyum? Neler olacağını görmek biraz uzun sürecek bir bekleme oyunu.”
İleriye dönük görülen başka bir problem ise sosyal mesafe ve maske kullanımı. Şu anda uzmanlar pandemi bittikten sonra dahi mesafenin korunmaya devam etmesi gerekeceğini ve maske kullanımının atlanılmaması gerektiğini belirtiyor. Yürüyen Ölüler gibi içerisinde yüzlerce zombiyi aynı anda bulundurmak zorunda olan bir yapım için sosyal mesafe gerçeği büyük bir problem yaratabilir. Senaryoların buna göre şekillenmesi ise hayli zor.

The Walking Dead 10. Sezon

The Walking Dead’in 10. sezon finalinin ne zaman yayınlanacağı henüz belli olmasa da bu yıl içinde ekranlara gelmesi planlanıyor. Sezon 11 içinse işler uzunca bir süre karışık olmaya devam edecek gibi gözüküyor.

Sizce Koronavirüs sonrası dizi ve film dünyası nasıl şekillenecek? Yorumlarınızı ve teorilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* The Walking Dead Evreninde Zombi Virüsünün Kaynağı Belli Oldu

Kaynak: Forbes

Furkan Emir Aktaş

1999 Ankara doğumluyum. Çizgi romanlar, fantastik romanlar, bilgisayar oyunları özellikle ilgili olduğum alanlar. Hacettepe Üniversitesi'nin Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde okumaktayım. 2013'ten beri serbest olarak bazı çizgi romanların ve çeşitli akademik makalelerin çevirilerini yapmaya devam ediyorum.

Korona Günlerinde Sanatla Kalma Rehberi: Müzeler, Bienaller ve Sanat Eğitimleri

Karantinanız Sanatla Dolsun: Çevrimiçi Gezebileceğiniz Müzeler, Sergiler ve Bienaller

Alien Xenomorph Heykeli

Alien Xenomorph Heykeli Gerçeğe Yakın Boyutu ile Görenleri Büyülüyor