in ,

The Walking Dead’in Yaratıcısı, Seride Neden Çok Az Hayvan Olduğunu Açıkladı: Cevap Fazlasıyla Teknik

The Walking Dead çizgi romanlarının yaratıcısı Robert Kirkman, seride çok az hayvan bulunmasının teknik nedenini açıkladı.

The Walking Dead Evreni Hayvan

The Walking Dead serisi hem çizgi romanları ile hem de dizisiyle geniş bir külliyata sahip oldu. Yeni spin-off’lar ile seri evrenini genişletmeye devam ederken Robert Kirkman da Yürüyen Ölüler dünyasındaki hayvan sayısının azlığına dair bir açıklama getirdi.

The Walking Dead çizgi romanları 2003 ve 2019 yılları arasında toplam 193 sayı olarak yayımlandı. Seri, 2010 yılından itibaren AMC kanalında televizyona da adapte edilmeye başlandı. Ekrandaki hikâye büyük oranda çizgi romanı takip etse de dizi kimi zaman kendine has çözümlerle kaynak materyallerden uzaklaşmak durumunda kaldı.

Seri hâlâ yeni yan hikâyelerle maceraya devam ediyor. The Walking Dead Deluxe başlıklı çizgi roman da bunlardan birisi. Kirkman, bu eserinde çizgi romandaki köpeklerin, kedilerin ve diğer popüler hayvanların eksikliğine dair bir açıklamaya da yer verdi. Ünlü yazarın bu konudaki cevabı son derece teknikti: Çizerlere yardımcı olmak.

The Walking Dead Evrenindeki Hayvan Kıtlığının Nedeni Son Derece Teknik

Image ve Skybound Comics etiketleriyle yayımlanan yeni çizgi roman serisinde yaratıcı koltuğunu Robert Kirkman, Charlie Adlard, Dave McCaig ve Rus Wooton paylaşıyor. Serinin 53. sayısında Kirkman’a özellikle Yürüyen Ölüler evreninde neden hiç köpek kalmadığı soruldu.

The Walking Dead Evreni Atlar

TWD yazarının ise bu soruya yanıtı ise şu oldu:

“Çizerler, hayvan çizmekten nefret eder. Onlardan hayvan çizmelerini isteyemem.”

Kirkman, Yürüyen Ölüler dünyasında çizerlerin ağırlıklı olarak zombi çizimlerine odaklanmalarını istemişti.

Ünlü yazar, çizerlerin zombi imgelerine ve çizgi romanın asıl anlarına odaklanmalarını; gereksiz ayrıntılarla da zaman kaybetmemelerini tercih ediyordu.

Öte yandan, dizide belli başlı hayvanlar da bulunuyordu. Özellikle atlar karakterlere yardımcı olmak üzere serideki yerlerini almıştı. Hayvanların en ünlüsü ise Kral Ezekiel’ın sadık dostu Shiya adlı bir kaplandı.

The Walking Dead Evreni Hayvanlar Kaplan

Deluxe alt başlıklı çizgi roman serisi, Robert Kirkman’ın çizgi roman evrenini yaratma sürecine dair çeşitli detaylar barındırıyor. Şimdilerde 53. sayıya ulaşan seride, yeni hikâyelerin yanı sıra Kirkman’ın mektupları, evrene dair açıklamaları ve merak edilen sorulara yanıtları bulunuyor.

Siz bu son derece basit sebebi nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, bizleri Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

4 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for alper alper dedi ki:

  Aslında zomb virusünün hayvanlara da bulaşması ve zombi hayvanların varlığı hikayeyi daha karanlık bir hikaye yapardı.

  Bu yorumu yazarken düşününce o zaman da belki (bence) hikayenin temel önermesi olan insanın doğa veya salgından öte insana karşı mücadelesi gözden kaçabilirdi.

 2. Avatar for Nefrayto Nefrayto dedi ki:

  Düşünceme göre, bu dizi fazlasıyla uzatıldı. Her şey tadında bırakılmalı, ne kadar uzatırlarsa uzatsınlar sanki sonu Lost dizisinin sonuna benzer olacakmış gibi geliyor bana. O kadar sezon boşa gidecekmiş gibi …

 3. Avatar for Nedim Nedim dedi ki:

  Walking Dead’i severek izledim, ve genişleyen evrenini de ilgiyle takip edeceğim ama Lost’taki gibi harika (ve kusursuz) bir sonu yazabilecek yeterli yazar ekibi olduğunu sanmıyorum.

 4. Avatar for alper alper dedi ki:

  Aslında elimizde bitmiş bir hikaye var.

  Hiçbir şey yapmalarına gerek yok, uyarlamada alternatif sonlar ile macera arayacaklarına TWD 193 sayı ile biten hikaye tüm hikaye için güzel bir sondu.

  TWD 193. sayıda bir zaman atlaması ile TWD karakterleri ve zombiler için bize bir güzel bir son anlattılar.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Quora, Yapay Zekâ Sohbet Botu Poe - ChatGPT

Quora, Yapay Zekâ Sohbet Robotlarını “Poe” Uygulamasında Tek Çatı Altında Topladı

Penguenler Ayna Kendini Tanıma

Antarktika’daki Adélie Penguenlerinin Aynada Kendilerini Tanıyabildikleri Ortaya Çıktı