in

The Walking Dead Yan Dizisi Şekilleniyor

AMC’nin popüler dizilerinden The Walking Dead, yeni yan dizisine kavuşmak üzere. İlk fragmanı yayınlanan yapım hakkında detaylar gelmeye devam ediyor.

Walking Dead

2010 yılından beri AMC ekranlarında yayınlanan ve çoktan 11. sezon onayını alan The Walking Dead, ikinci yan dizisine kavuşuyor. Yeni dizi haberi uzun süredir hayranların dilinden düşmüyordu. Onayını almış olan ve hakkında pek fazla bilgi bulunmayan başlıksız dizi için geçtiğimiz günlerde bir fragman yayınlandı.

Herkesin beklediği gibi, yayınlanan fragmanla birlikte yeni oluşturulacak olay örgüsünün her zamankinden farklı olacağı resmileşmiş oldu. 2020’nin bahar aylarında yayınlanması planlanan spin-off (yan dizi), yine bilinen Walking Dead evreninde geçecek. Yürüyen ölülerin istilasının başlangıcından ortalama 10 yıl sonrasını konu alacak olan dizi, kıyameti yaşamış bir dünyada doğan ve büyüyen çocukların gençliğini konu alacak.

Yeni The Walking Dead Dizisinin Adı Henüz Açıklanmadı

Başlıksız yan dizinin yönetmeni Scott Gimple, dizinin neredeyse her yönden The Walking Dead ve Fear of the Walking Dead’den farklı olacağını belirtiyor. Bunu bağladığı sebep ise yeni karakterlerin yapısının şu ana kadar tanıtılan diğer hiçbir kahramanınkine benzememesi. Scott her şeyin yanı sıra bu dizide tanıtılacak insanların yaşadığı toplumun çok farklı şeylere bağlı olduğuna da vurgu yapıyor.

Ancak Gimple’ın özellikle söylediği şey dış dünyanın hala aynı olduğu. Yani evren hala aynı Walking Dead evreni, fakat bu sefer göreceğimiz topluluk fragmandan yola çıkarak söylenmesi gerekirse; tamamen yerleşik hayata geçmiş. Yani bu seferki toplulukta insanların işleri var, okulları var, öğretmenler var; kısacası insanlar dışarıdaki ölülerin yarattığı tehlikeyi görmezden gelmeye çalışıyorlar.

Kaçınılmaz olarak kaynak yetersizliği sorunu ortaya çıktığında ise, muhtemelen genç insanlar bu noktada devreye giriyorlar. Tabii ki bunlar sadece hayran kitlesinin fragmandan ve yapımcının ağzından yakaladıklarıyla yaptıkları çıkarımlar. Sosyal bir yapının oturmuş olması ise, bu dizide göreceğimiz karakterlerin bakış açısını bambaşka bir boyuta taşıyacak.

The Walking Dead’in 2020’de yayınlanması beklenen ve henüz adı açıklanmayan dizisi, bahar aylarına doğru Amerika’da AMC kanalında yayınlanacak. Bunun yanı sıra beklenenin aksine dizi İngiltere’de Amazon Video Prime aracılığıyla ulaşılabilir olacak.

Bu sırada dizinin 10. sezonunun yayınlanmaya devam ettiğini ve 16 bölümden oluşacağını hatırlatalım.

Furkan Emir Aktaş

1999 Ankara doğumluyum. Çizgi romanlar, fantastik romanlar, bilgisayar oyunları özellikle ilgili olduğum alanlar. Hacettepe Üniversitesi'nin Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde okumaktayım. 2013'ten beri serbest olarak bazı çizgi romanların ve çeşitli akademik makalelerin çevirilerini yapmaya devam ediyorum.

Fatma Aliye

Fatma Aliye Yeniden Latin Harflerinde

Dünyanın En Büyük Volkanik Yerleşkesi Açıklandı