in ,

Zaman Çarkı Dizisinin 2. Sezonundan İlk Tanıtım Yayınlandı

The Wheel of Time 2. Sezon için ilk tanıtım yayınlandı. Amazon Prime Video’nun Zaman Çarkı dizisi geri dönmeye hazırlanıyor.

The Wheel of Time 2. Sezon Tanıtımı Yayınlandı
- Reklam -
- Reklam -

The Wheel of Time 2. Sezon için ilk tanıtım 2022 New York Comic-Con etkinliğinde paylaşıldı. Amazon Prime Video’nun Robert Jordan’ın aynı adlı serisinden uyarladığı Zaman Çarkı dizisi macerasına devam ediyor.

Robert Jordan’ın destansı fantastik serisine dayanan dizi Prime Video için Rafe Judkins tarafından hazırlandı ve aktör Rosamund Pike da yapımcı olarak kamera arkası ekipte yer aldı. Pike ayrıca Çarkı süren Tek Güç’ü kanalize etme yeteneğine sahip güçlü bir kadın örgütü olan Aes Sedai’nin bir üyesi olan Moiraine Damodred’i de canlandırıyor. Henüz ilk sezonu yayınlanmadan aylar önce 2. sezon onayı alan yapım, geçen temmuz ayında da 3. sezon onayını kapmayı başardı. 2. sezonun çekimleri ise geçen mayıs ayında çekimleri tamamladı.

Dizinin ilk sezonu karışık eleştiriler alırken ibre her yeni bölümle birlikte olumsuz yöne doğru kaydı. The Wheel of Time 1. sezon Moiraine’in İki Nehir köylülerinden hangisinin Yenidendoğan Ejder olduğunu bulması üzerine inşa edilmişti. Söz konusu ismin Rand al’Thor (Josha Stradowski) olduğunu keşfettikten sonra ikisi, Karanlık Varlık ile yüzleşmek için Dünyanın Gözü’ne gitti.

- Reklam -

The Wheel of Time 2. Sezon Tanıtımı Yayınlandı

1. sezon izleyicilere Egwene’in neden birdenbire bu kadar güçlü hale geldiği de dahil olmak üzere birçok soruyu cevapsız bıraktı ve birçok hayranın dizinin bir sonraki sezonda nereye gideceğini merak etmesine neden oldu. Ancak yine de olumsuz eleştirilerin sayısı oldukça fazlaydı. Buna rağmen 3. sezon onayı almayı başardı.

Şimdi New York Comic-Con etkinliği sayesinde The Wheel of Time 2. sezonun ilk tanıtım görüntüleri paylaşıldı. Hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

The Wheel of Time 2. Sezon Tanıtımı | İZLE

YouTube video

(Tanıtım videosuna YouTube üzerinden ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.)

- Reklam -

İlk sezonun hızlı bir özetini içeren tanıtım videosu, hem Gölge için savaşanlar hem de ışık için savaşanların güç artışına ilk bakışı sağlıyor. Moiraine, karavanda Karanlık Varlık’ı yenilgiye uğratmalarının geçici olduğunu ve Terkedilmişleri uyandırmış olabilecekleri ciddi bir alametten bahsediyor. Terkedilmişler, Jordan’ın kitaplarındaki en büyük tehditler arasında ve daha önce Lan Mandragoran (Daniel Henney) tarafından ölümsüzlük karşılığında ruhlarını Karanlık Varlık’a satan kanalcılar olarak bahsedilmiştir. Dizideki önemleri göz önüne alındığında, onları şimdi tanıtmak olasıdır ve karanlık ve kanlı bir kadın imajı muhtemelen Terkedilmişlerin en güçlülerinden biri olan Lanfear’dır.

İlk bakış videosu, karakterlerin 2. sezonda karşılaşacakları duygusal mücadelelere de önemli ölçüde odaklanıyor. 2023 yılı içerisinde geleceği bilinen yapımın tam çıkış tarihi ise henüz bilinmiyor.

The Wheel of Time 2. sezon için yayınlanan ilk tanıtım videosunu sizler nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak adına bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Gizmodo

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

2 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for autarch autarch dedi ki:

  Sıvamaya geliyorlar.

 2. Avatar for murgul murgul dedi ki:

  Zaman Çarkı ve Yüzüklerin efendisi facialarından sonra Amazon’da işlerin tamamen torpil ile yürüdüğünü düşünmeye başladım. Vergi vereceğimize böyle işlere saçalım paraları diye düşünüyor olabilirler.

  Gerçekten bir kalite beklentileri olsa ciddi anlamda kaliteli işler yapan prodüksiyon şirketleri var A24 gibi, HBO’nun çalıştığı şirketler gibi, BBC gibi…

  Dünyada dizi yapmasını bilen, büyük işlerin altından kalkmış çok sayıda ekip var.

  Maksat bence kaliteli iş yapmak değil, yukarıda da dediğim gibi ellerinde büyük bir likidite mevcut bunu yönlendirecek alan arıyolar, oyun da yapıyorlar, dizi de.

  Sorun doğru kişilerle çalışmıyor olmaları, benim neden umrumda? Çünkü Zaman Çarkı sevdiğim bir eser, değer verip 15 tuğla gibi kitabı okudum. Ekrana da kaliteli bir şekilde aktarılmasını isterdim. Bir daha başka bir platform kalkıp bu eserin dizisini çekmez büyük ihtimalle. Elimizde 1 şans vardı ve onu da kaybettik bence. Çekilse bile prodüksiyon seviyesi iyicene düşecektir.

  Yüzüklerin Efendisi evreninde ise çok daha fazla proje göreceğimizi düşünüyorum. Silmarillion’dan bölümlerin film yapılması, mini diziler, animasyonlar vs. vs.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

The Dragon Prince 4. Sezon Fragmanı

Netflix’in Popüler Animasyon Dizisi “The Dragon Prince”ın 4. Sezonundan İlk Fragman

JoJo’s Bizarre Adventure: Stone Ocean yayın tarihi netflix

JoJo’s Bizarre Adventure: Stone Ocean’ın Son Bölümlerinin Ne Zaman Yayınlanacağı Ortaya Çıktı