in

The Wheel of Time Dizisi 3. Sezon Onayını Erkenden Aldı: Amazon Dizisi ‘Yola Devam’ Diyor

The Wheel of Time dizisi 3. sezon onayını aldı. Amazon Prime yapımı, henüz 2. sezonu yayınlamadan geleceğini garantilemeyi başardı.

The Wheel of Time 2. Sezon

The Wheel of Time dizisi 3. sezon bölümleri için de onayı kaptı. Robert Jordan’ın epik fantazi destanından uyarlanan Amazon Prime yapımı yola devam edecek.

2021 yılının en çok beklenen yapımlarından olan The Wheel of Time 3. sezon onayını kesinleştirdi. Üstelik dizi 4. sezon için de çalışmalara çoktan başladı.

Zaman Çarkı efsanesi hız kesmeden yoluna devam ediyor. Amazon Prime dizisi yakın zamanda 2. sezon onayını almıştı. Ancak oyuncu Daniel Henney’in yaptığı açıklamaya göre The Wheel of Time 3. ve muhtemelen 4. sezon onayını almış durumda.

Robert Jordan tarafından kaleme alınan ve sonrasında Brandon Sanderson tarafından tamamlanan, epik fantazi serisi Zaman Çarkı, Amazon Prime ile ekranlara taşındı. Yönetmenliğini Rafe Judkins’in yaptığı dizi serinin koyu hayranları tarafından çoğuklukla “hayal kırıklığı” olarak nitelendirildi. Ancak buna rağmen yapımın 2021 yılının ses getiren olayların biri olduğunu söylemek mümkün.

Yayınlandığı ilk 30 gün içinde Disney Plus’ın merakla beklenen yapımı The Book of Boba Fett ve Netflix’te yayınlanan Arcane dizilerinden daha fazla izlenmeyi başardı. Zaman Çarkı’nın bu istatistikleri yine Amazon Prime tarafından hazırlanan The Lord of the Rings: The Rings of Power dizisi için olumlu bir gösterge olduğu düşünülüyor.

The Wheel of Time 3. Sezon ile Birlikte 4. Sezon Onayını da Çoktan Almış Olabilir

The Wheel of Time dizisinin ses getiren çıkışı ile stüdyo 2. sezon için yeşil ışık yakmıştı. Amazon ilk sezon bitmeden ikinci sezon çekimlerine başlamıştı. Dizide Lan Mondragoran karakterini canlandıran Daniel Henney’in üçüncü ve dördüncü sezonlarında yer alacağının söylenmesiyle yapımın geleceğine dair yeni detaylar ortaya çıkmış oldu.

The Wheel of Time Fragmanı - zaman çarkı amazon

Deadline’ın bildirdiğine göre oyuncunun Paramount Plus bünyesinden yeniden çekilen Criminal Minds dizisinde de yer alma planları gelecek Zaman Çarkı sezonlarına göre belli olacak.

“Halihazırda Prag’da çekimlerine devam eden The Wheel of Time dizisi iki sezon daha sürecek. Dolayısıyla Henney’in Criminal Minds dizisinde yer alması Zaman Çarkı dizisinin süresine bağlı olarak değişebilir.”

Bu habere rağmen Amazon tarafından Zaman Çarkı dizisinin gelecek sezonlarına dair yapılan resmi bir açıklama yok. 2. sezon hazırlıklarına hâlâ devam eden dizi bazı önemli karakterleri için yeniden oyuncu seçimine gitmişti. Dizinin yönetmeni Rafe Judkins toplamda 15 kitap için sekiz sezonluk bir dizi hazırlayabileceğini açıklamıştı.

The Wheel of Tİme dizisinin sekiz bölümlük ilk sezonu Prime Video üzerinden erişime açık. Çalışmalarına devam edilen 2. sezonun ise izleyicilerle ne zaman buluşacağı henüz netlik kazanmadı.

Siz Zaman Çarkı yapımının gelecek sezonları hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CBR, Insider

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

2022 Razzie Ödülleri adayları

Yılın En Kötülerini Seçen Razzie Ödülleri’nde 2022 Adayları Duyuruldu: Listede Jared Leto ve Ben Affleck de Var

2022 Dünya Öykü Günü Bildirisi

2022 Dünya Öykü Günü Bildirisi: “Öykü Hayal Etmeye, Hatırlamaya, Ötekini Anlamaya Kapı Aralar”