in

The Witcher 2. Sezon Bölümleri Yayında: Netflix Dizisi Macerasına Devam Ediyor

The Witcher 2. sezon bölümleri yayınlandı. Netflix, başrolünde Henry Cavill’in yer aldığı maceranın yeni bölümlerini paylaştı.

The Witcher 2. Sezon Bölümleri Yayında

The Witcher 2. sezon bölümleri Netflix üzerinden yayınlandı. Andrzej Sapkowski’nin fantastik roman serisinden uyarlanan ve başrolünde Henry Cavill’in yer aldığı uyarlama, sonunda yeni maceralarına başladı.

Netflix yapımı her ne kadar Andrzej Sapkowski’nin hikâyelerine dayansa da popüler olmasının en büyük nedenlerinden biri de CD Projekt RED’in video oyun serisiydi. İlk sezonu Aralık 2019’da gösterime giren yapım, dijital yayın devinin şimdiye kadarki en iyi çıkış yapan işlerinden biri oldu. Pek tabii bu ilgi, sadece 2. sezon onayını değil, 3. sezon onayını da çok öncesinden getirdi.

Dizinin ilk sezonu her ne kadar The Last Wish’deki (Son Dilek) kısa öykülerin çoğunu modernize etse de, kaynak materyalinden önemli bir şekilde saptığı için bolca eleştiri de aldı. Bu nedenle dizinin yaratıcı ismi olan Lauren S. Hissrich, 2. sezonun ilki gibi karmaşık olmayacağını ve daha düzenli olacağını açıkladı.

Sonunda, Hissrich’in açıklamalarının doğru olup olmadığını anlamanın vakti geldi. Netflix, beklenen maceranın 2. sezon bölümlerini yayınladı.

The Witcher 2. Sezon Bölümleri Listesi

The Witcher 2. Sezon Bölümleri

Toplamda 8 bölümden oluşan dizinin bölüm başlıkları ve açıklamaları şu şekilde:

1. Ufak Bir Gerçeklik Payı

Geralt’ın Ciri ile çıktığı yolculuk onu eski bir dostuna götürür. Sodden Savaşı’nın ardından Tissaia bilgi almak uğruna hiç kimsenin gözünün yaşına bakmaz.

2. Kaer Morhen

Ciri için güvenli bir yer arayan Geralt eve doğru yola çıkar, ancak onun için Kaer Morhen bile tehlikelerle doludur. Yennefer’ın rüyaları onu özgürlüğüne kavuşturabilir.

3. Kaybedilenler

Geralt’ın yöntemleriyle ilgili sabırsızlanan Ciri cesaretini kanıtlamak için büyük engellere meydan okur. Kardeşlik’in plan ve kuşkuları Yennefer’ı hedef hâline getirir.

4. Redanyalı Casuslar

Kaer Morhen’deki bir misafir Ciri’ye yol gösterir ve Geralt’a bir davette bulunur. Redanya’daki kaçak Yennefer yer altında güvenli bir sığınak arar.

5. Sırt Çevirmek

Kudretli bir büyücü Ciri’nin peşindeki güruha katılırken Ciri, olağanüstü bir şey keşfeden Vesemir ile bir anlaşma yapar. Geralt monolitlerin gizemini araştırır.

6. Sevgili Dostum…

Ciri’nin gücüyle ilgili bilgi almasına yardım eden Geralt yakın bir dostunu kaybeder ve başka bir dost bulur. Cahir asıl görevlerine odaklanması için Fringilla’yı uyarır.

7. Voleth Meir

Geralt, alçakgönüllü ozan dostundan yardım ister. Yennefer Ciri’nin ne kadar özel olduğunu anlar ve İmparator Emhyr’in Cintra’yı ziyaret edeceği gün gerilim tırmanır.

8. Aile

Ciri’nin peşinde olan Kıta’nın en güçlü oyuncuları takiplerine hız verirken Geralt en yakınındakileri ve en sevdiklerini hedef alan bir iblisle karşı karşıya gelir.

The Witcher’ın 2. sezonundan beklentileriniz neler? İlk sezona göre daha iyi olacağını düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

How I Met Your Father fragmanı

How I Met Your Father Dizisinden İlk Fragman Paylaşıldı

Avatar: Son Hava Bükücü Oyuncu Kadrosu Azula

Avatar: The Last Airbender Dizisinde Azula, Suki ve Avatar Kyoshi’yi Canlandıracak İsimler Belli Oldu