in

The Witcher 2. Sezonu Elf Çetesi Scoia’tael ile Geliyor

The Witcher 2. sezon çekimleri bizlere yeni bölümlerden kimi ipuçları veriyor. Bunlardan birisi de Elf çetesi Scoia’tael’e dair.

The Witcher 2. Sezon Scoia'tael

The Witcher 2019’da yayın hayatına başlayarak Netflix’in en çok izlenen dizileri arasındaki yerini aldı. Witcher için çekilmeye başlanılan ikinci sezonun çekim haritası ise hayli geniş bir bölgeyi kapsıyor. Bugünlerde İngiltere’de devam eden çekimlerde fark edilen bir karakter, kitaplarda ve oyunlarda sıklıkla rastlanan Elf çetesi Scoia’tael’in, ikinci sezonda yer alma olasılığını hayli arttırdı.

Dizinin ilk sezonunun ikinci bölümünde yer alan çete kralı Filavandrel, Elflerin sürekli olarak insanların baskısı altında kaldığını belirtmişti. Elflerin, dizide korkunç olaylarla yüzleşmek zorunda kalmış olduğu gösterilse de, aslında kitaplardaki Elfler Scoia’tael isminde dehşet verici bir çete olarak karşımıza çıkmışlardı.

Scoia’tael kelimesi “sincaplar” anlamına geliyor. Üyelerinin kullandığı kıyafetlerde bulunan kuyruk görünümündeki eklenti sayesinde bu isme kavuşan çete, aslında sadece Elflerden oluşmuyor. Baskı altında kalan diğer ırklardan olan buçukluk, cüce gibi varlıklar da bu çetede bulunabiliyorlar.

The Witcher 2. Sezon Scoia'tael

The Witcher 2. Sezonunda Francesca Findabair ile Tanışıyoruz!

Gelen son bilgilere göre İngiltere’nin Dorking kentinde devam eden çekimlerde Yennefer ile beraber Scoia’tael’in de görüldüğü söyleniyor. Hatta bu çekimlerde Filacandrel ve kitaplarda sıklıkla ismi geçen yeni bir karakter de bulunuyor: Elflerin kraliçesi Francesca Findabair. Francesca’nın ismi kitaplarda Enid an Gleanna (Vadi’deki Papatya) olarak da biliniyor. Kendisinin delicesine güçlü bir sahire olmasının yanı sıra, Francesca aynı zamanda dünyadaki en güzel kadın olarak adlandırılıyor.

Francesca Findabair’i ise Mecia Simson canlandıracak. Hayranlar ise Scoia’tael ordusunu görmek için sabırsızlanmaya başladılar.

Mecia Simson - Francesca
Francesca rolüyle Mecia Simson.

Scoia’tael ordusunun çekimleri sürüyor. Karakterler için onlarca hazırlık yapılmış ve bu hazırlıklar arasında Elf kulaklarının yanı sıra oldukça detaylıca işlenmiş Scoia’tael zırhları da bulunmaktaymış. Bütün bunların yanı sıra ordu için yapılan çekimler sabahtan akşama kadar devam ediyor olsa da kraliyetle veya Yennefer’la olan bağlantıları hakkında hiçbir detay bulunmuyor. Romanlarda Geralt birçok kez bu çeteyle beraber yol almıştı; yani çekimlerin dışarıya yansıtılmayan kısımlarına Geralt da dahil olabilir gibi duruyor.

The Witcher 2. sezonuna yine Netflix’te yoluna devam edecek. 2021 yılında yayınlanacak yeni sezonda, Witcher’ın ilk sezonundan daha iyi bir iş çıkartması bekleniyor.

Siz bu haberi nasıl karşıladınız? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* The Witcher 2. Sezonda İki Witcher Daha Olacak

Kaynak: ScreenRant

Oyla!

Furkan Emir Aktaş

1999 Ankara doğumluyum. Çizgi romanlar, fantastik romanlar, bilgisayar oyunları özellikle ilgili olduğum alanlar. Hacettepe Üniversitesi'nin Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde okumaktayım. 2013'ten beri serbest olarak bazı çizgi romanların ve çeşitli akademik makalelerin çevirilerini yapmaya devam ediyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Vector Vector dedi ki:

  Bu tip oluşumları ve örgütleri kitaplarda okumaktan o kadar hoşlanıyorum ki… Başkaldırı, intikam, sömürüyü kırmak. Scoia’tael tam anlamıyla gizemle kaplı bir birlik. Ayrıca bildiğim kadarıyla çatışma çıkan birliklerine “gerilla”, savaşçılarına “komando” diyorlar. Ormanlarda yürürken hayalet gibidirler, özel yetiştirdikleri atlar dahi çıt çıkarmadan ilerler. Elf okçuları hedefi asla kaçırmazlar; kendi tasarladıkları okların uçları, kurbana saplandığı anda kırılarak bütün vücuduna zehir salar, ölümcül olmayan bölgelere isabet eden oklar bile bu sayede her hedefi öldürür.

  Elflerin birçoğu insanların boyunduruğu altında yaşamayı kabullenmişler normalde. Yoksa Kıta’da oldukça büyük bir güçtü elfler. Scoia’tael eski günlerin özlemiyle gerilla savaşı yürütüyor fakat örgütü oluşturan büyük kısmı elf olduğundan sayıları zamanla yok olma noktasına gelecek çünkü elflerin çocuk sahibi olmaları oldukça zordur. Bildiğim kadarıyla 1000 yaşına değin yaşayan fakat tahta çıkabilecek çocuğu olmadan ölen birçok yöneticileri olmuş zamanında.

  Aslında metnin içinde değinilmiş, doğrudur. Scoia’tael sadece elflerden oluşmuyor. Ezilmiş birçok tür var bunların arasında. Özellikle itip kakılan buçukluklar ve cücelerle halk tarafından çeşitli zulme maruz kalan melezler (özellikle yarı-elfler) bulunuyor.

  Nilfgaard, kıtayı kendi bayrağı altında toplamak için çıktığı seferlerde ilk önce elf yurtlarını ele geçirmiştir.

  Topraklarına kavuşacaklar mı, emin değilim. Kıta politikasında pek küçük rol oynasalar da daha fazla işlemlerini isterdim.

  Dizi üzerinden değil de araştırmalarım üzerinden gittim. Naçizane katkımdır :sweat_smile:.

 2. Avatar for Emre Emre dedi ki:

  İkinci kitapta neler anlatılıyordu unuttum ama seride bu çetenin sadece lideri anlatılıyordu .

  Umarım aksiyon ağırlıklı gideceğiz ayağına seriyi bağlı kalmayı unutmazlar. Ben merakla bekliyorum .

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

2019 Nebula Ödülleri

2019 Nebula Ödülleri Adayları Açıklandı

Haftanın Kitabı #129 – Sür Pulluğunu Ölülerin Kemikleri Üzerinde

Haftanın Kitabı #129 – Sür Pulluğunu Ölülerin Kemikleri Üzerinde