in

The Witcher 2. Sezon Yeni Oyuncular ve Karakterler

The Witcher 2. sezon oyuncu kadrosuna yeni isimler katıldı. Yeni bölümlerde kimin hangi karakteri canlandıracağı belli oldu.

The Witcher

Aralık 2019’da hayatımıza giren The Witcher dizisi için 2. sezon hazırlıkları sürüyor. Andrzej Sapkowski’nin öykü ve romanlarından uyarlanan seri, kısa zamanda Netflix’in en popüler yapımlarından birisi oldu. Kanal hız kesmeden yeni sezon için çalışmalara başlarken bu bölümlerde karşımıza çıkacak oyuncular ve canlandıracakları karakterler de belli oldu.

Rivyalı Geralt’ın fantastik bir diyarda geçen maceralarını anlatan dizi, henüz ilk sezonu Netflix’e gelmeden 2. sezon için onay almıştı. Dizinin patronu Lauren S. Hissrich ise serinin en az 7 sezon sürmesini beklediklerini belirtmişti.

Dizinin 2. sezon çekimleri geçen günlerde Birleşik Krallık’ta başladı. Bununla birlikte gelecekte bizleri bekleyen bölümlere dair ilk ipuçları ve bilgiler de gelmeye başladı. Elf çetesi Scoia’tael’in karşımıza çıkacağı, yeni sezonda en az iki Witcher’la daha tanışacağımız biliniyordu.

Şimdi de 2. sezonda yer alacak oyuncular ve onların rolleri açığa çıktı.

The Witcher 2. Sezon Kadrosu

Sizlerle daha önce paylaştığımız Game of Thrones (Tormund) aktörü Kristofer Hivju, kadroya Nivellen rolüyle dahil oldu.

The Witcher - Game of Thrones
Nivellen rolüyle Kristofer Hivju.

Ben-Hur, Robin Hood ve All the Devil’s Men yapımlarından tanıdığımız Yasen Atour yeni sezonda Coen olarak karşımıza çıkacak.

Coen rolüyle Yasen Atour.

İsmine pek aşina olmadığımız Agnes Bjorn, dizide Vereena rolünde olacak.

Peaky Blinders dizisinin Billy Kitchen’ı Paul Bullion, Lambert karakterine hayat verecek.

Paul Bullion The Witcher
Lambert rolüyle Paul Bullion.

Hızlı ve Öfkeli 9 filminin Otto’su Thue Ersted Rasmussen, Eskel rolünü alacak.

Eskel netflix dizi
Eskel rolüyle Thue Ersted Rasmussen.

The Danish Girl filmi ile tanınan Aisha Fabienne Ross, dizide Lydia’yı canlandıracak.

Lydia rolüyle Aisha Fabienne Ross.

The Witcher 2. sezona katılan bir başka isim ise Francesca rolüyle Mecia Simson oldu. Kendisi daha önce The Hunt adlı mini dizide yer almıştı.

Mecia Simson witcher
Francesca rolüyle Mecia Simson.

Vesemir Kararı Sonunda Açıklandı

Açıklanan ilk isimler arasında Vesemir rolünün karşılığı yoktu. Öncesinde bu karakteri canlandırması için Michael Keaton ve Mads Mikkelsen’a teklif verildiği biliniyor. Ancak son aşamada role en yakın aktör Mark Hamill gibi duruyordu.

Yine de yapımcılar bütün beklentileri boşa düşürdü ve Vesemir rolü için Danimarkalı aktör Kim Bodnia ile anlaştı. Bodnia’yı Killing Eve dizisindeki Konstantin performansıyla hatırlıyoruz.

The Witcher Dizi Vesemir Rolü

İlk sezonun yıldızları Henry Cavill (Geralt), Anya Chalotra (Yennefer) ve Freya Allan (Ciri) yeni sezonda da ipi göğüslemeye devam edecek.

Bunlara ek olarak Joey Batey, MyAnna Buring, Tom Canton, Lilly Cooper, Jeremy Crawford, Eamon Farren, Mahesh Jadu, Terence Maynard, Lars Mikkelson, Mimi Ndiweni, Royce Pierreson, Wilson Radjou-Pujalte, Anna Shaffer ve Therica Wilson Read dizideki rollerini sürdürecek.

8 bölümden oluşması beklenen dizinin ilk iki bölümünde yönetmen koltuğuna Stephen Surjik, üç ve dörtte Sarah O’Gorman, beş ve sekizde Ed Bazalgette, altı ve yedide de Geeta Patel oturacak. Dizinin çekimleri Ağustos 2020 tarihine kadar sürecek.

the witcher 2. sezon

The Witcher 2. sezon ne zaman yayınlanacak sorusu henüz kesinlik kazanmasa da yeni bölümlerin 2021 yılında gelmesi bekleniyor.

Açıklanan oyuncuları siz nasıl buldunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* The Witcher Yazarı Sapkowski’den Dizi Hakkında Samimi Röportaj

Kaynak: Geektyrant

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Son.of.Yona Son.of.Yona dedi ki:

    Vesemir’i Mads abimizin oynaması dileğiyle…

  2. Avatar for ohyespatates ohyespatates dedi ki:

    Mark Hamill de olabilir.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Yazarının Kaleminden: Eşrefzade İdris Bey'in Maceraları

Yazarının Kaleminden: Eşrefzade İdris Bey’in Maceraları

Kurt Vonnegut - Ülkesiz Bir Adam

Kurt Vonnegut İmzalı Son Kitap “Ülkesiz Bir Adam” Türkçede