in

The Witcher Dizisinin Yennefer’ı, Karakteri Canlandırmanın En Zor Yanını Açıkladı

The Witcher dizisinde Yennefer karakterini canlandıran Anya Chalotra, rolün zorlukları hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

The Witcher Yennefer

Netflix’in The Witcher dizisi yayınlandığı günden bu yana ister dizideki olayların akış sırası olsun isterse oyuncu tercihleriyle olsun hayli gündem olmayı başardı. Hayranlar dizinin çoktan onay alan ikinci sezonunu beklerken oyunculardan da söyleşiler gelmeye devam ediyor.

Elbette böylesine bir dizideki karakterleri canlandırmanın da çeşitli zorlukları var. İşte Vengerbergli Yennefer’a hayat veren Anya Chalotra da bizlere bu zorluklardan bahsediyor. Chalotra, Comic Book’a verdiği röportajda insanların aklına hemen gelmeyecek bir zorluk hakkında konuşuyor.

Dikkat; aşağıda okuyacağınız bu yazı Netflix’in The Witcher dizisinin birinci sezonuna ait keyif kaçırıcı unsurlar (spoiler) içermekte. Bunu göz önünde bulundurarak okumanızı tavsiye ederiz.

The Witcher

“Beni en çok zorlayan kısım 20’li yaşlarda olduğum halde 14 yaşından 70 yaşına kadar bir skalada bu karakteri canlandırmam oldu. Bu bir oyuncu olarak canlandırdığım en geniş zaman dilimi bu oldu,” diyen Chalotra, sözlerine şu şekilde devam etti:

Daha Çok Tiyatro Oyunlarında Yer Alan Anya Chalotra, Hayat Tarzını Değiştirmek Zorunda Kalmış

“Ama bu karakteri çok sevdim, onu oynaması oldukça keyifli, sadece yaklaşımımı değiştirmeliydim hepsi bu. Demek istediğim televizyon dizilerinden çok tiyatro oyunlarında oynadım. Bu yüzden çalışma tempomuz, elimizde bulunan olanaklar ve sahneleri ardı ardına çekişimiz daha önce alışık olmadığım bir teknik kullanmayı gerektiriyor.”
Chalotra’nın böylesine bir yapımla birlikte sektörde yükselmiş olması kendisi adına gerçekten büyük bir avantaj. Bununla birlikte eğer bu rolde başarılı olamazsa kariyeri açısından sıkıntılar yaşayabileceği de bir gerçek. Üstelik dizideki oyuncuların görünüşleri üzerinde, oyunun ve kitabın hayranlarının süregelen baskısı da açıkça ortada. Bu da dizideki oyuncuların işlerini bir hayli zorlaştırıyor.

Chalotra’nın ve tüm The Witcher ekibinin omuzlarındaki baskıyı hissetmemek elde değil. Bakalım yeni sezonda oyuncular bu baskıyla nasıl mücadele edecek.

The Witcher Yennefer

The Witcher’ın kafa karıştıran zaman akışı nedeniyle Netflix geçen günlerde bu konuyu aydınlatan bir zaman çizelgesi yayınlamıştı. Bununla birlikte dizinin yapımcısı da hayranların ortaya attığı soruları cevaplamayı ihmal etmemişti. Bu şekilde baktığımızda, yapımcıların dizinin gerçekten de doğru anlaşılması ve duyurulması için ellerinden geleni yaptıklarını söylemek mümkün.

Peki sizler Netflix’in The Witcher dizisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce oyuncu tercihleri yerinde miydi?

Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın!

* * *

* The Witcher 1. Sezon İnceleme

Witcher: Dönüşü Olmayan Yol | Kısım 1

Kaynak: ComicBook

Oyla!

Halil Oğulcan Karamağara

Bir sürpriz yumurtanın içinde, 1994 yılında, İstanbul'da düşmüşüm annemin karnına. Mesela ağlamamışım doğduktan sonra. Tabii sonradan arayı kapattım. Şu anda Tekirdağ, Namık Kemal Üniversitesinde İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyor, kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Anime, dizi ve film izlemeyi çok severim. Okumayı da. Arada kendimi oyun oynamaya kaptırdığım da olmuyor değil. En çok da büyünce yazar olmak istiyorum.

Dünyaya Nasıl Hükmedersin tibor fischer

Man Booker Finalisti Tibor Fischer’dan “Dünyaya Nasıl Hükmedersin” Raflarda

Yeşim Taşı Efsanesi: Karanlık Dünyaya Yolculuk

Yeşim Taşı Efsanesi: Türk Mitolojisini Merkeze Alan Fantastik Roman Raflarda