in

The Witcher Dizisinde Vesemir Rolü Belli Oldu

The Witcher dizisinde Vesemir rolü açıklandı. Netflix’in Andrzej Sapkowski’nin kitaplarından uyarladığı fantastik yapımda kilit karakter Kim Bodnia’nın oldu.

The Witcher Dizi Vesemir Rolü

Netflix’in iddialı fantastik dizi uyarlamalarından birisi olan The Witcher, 2. sezonunda Vesemir rolünü canlandıracak aktörü buldu. Beklentiler Mark Hamill; gelen haberler ise Mads Mikkelsen ve Michael Keaton ile ilgiliydi. Nihai sonuç ise hiç beklenmeyen bir yerden geldi. Yapım ekibi, bu ikonik rol için Danimarkalı aktör Kim Bodnia’yı tercih etti.

Vesemir, The Witcher kitaplarında ve oyunlarında oldukça önemli yer tutan karakterler arasında. Rivyalı Geralt’ın bir nevi manevi babası olarak tanımlayabileceğimiz Vesemir için hangi aktörün rolü kapacağı uzun süredir konuşuluyordu.

The Witcher 2. sezon çekimleri sürerken bu gizem daha fazla devam etmedi ve nokta Kim Bodnia ile konulmuş oldu.

Netflix’in The Witcher Dizisinde Vesemir Rolü Kim Bodnia’nın Oldu

Vesemir rolüne getirilen Kim Bodnia ile birlikte 2. sezonun ana oyuncu takımı da böylece netleşmiş oldu. Kanal, geçen günlerde oyuncu tercihlerini ve rollerini bir bir açıklamıştı.

Kim Bodnia duyurusu ise Netflix’in sosyal medya hesaplarından birisi olan NXOnNetflix’ten geldi:

Kim Bodnia ismine ise Phoebe Waller-Bridge’in yaratıcısı olduğu Killing Eve dizisindeki Konstantin rolüyle hatırlamak mümkün. 55 yaşındaki deneyimli oyuncunun yer aldığı yapımlar arasında Pusher, Nattevagten, Bron/Broen ve I Kina spiser de hunde gibi işler yer alıyor.

Aktör daha çok Danimarka menşeili yapımlarda yer almış olsa da son yıllarda adını dünya genelinde yavaş yavaş duyurmaya başlamıştı.

The Witcher Dizi Vesemir

Hayranların özellikle dış görünüşü ve sağlam filmografisi nedeniyle Mark Hamill’e yakıştırdıkları Vesemir rolü; böylece Kim Bodnia’ya gitmiş oldu.

Öte yandan, Netflix’in geçen haftalarda siparişini verdiği anime dizisi Nightmare of the Wolf’un Vesemir’in hayatına odaklanacağını hatırlatalım. Belki de bu animede, Vesemir karakterinin seslendirmesi için Mark Hamill ihtimali hâlâ mümkün olabilir.

The Witcher 2. Sezon Çekimleri Sürüyor

Dizinin 2. sezon çekimleri ise devam ediyor. 8 bölümden oluşacak The Witcher 2. sezonunun ise yayın tarihi henüz duyurulmuş değil. Ancak çekimlerin aylara yayılacağı ve dizinin en erken 2021 yılı içerisinde Netflix’te olabileceği ihtimali oldukça yüksek.

Vesemir

Henry Cavill (Geralt), Anya Chalotra (Yennefer) ve Freya Allan (Ciri) üçlüsü; yeni sezonda da bizlerle olacak. Ek olarak Francesca rolüyle Mecia Simson, Lydia rolüyle Aisha Fabienne Ross, Eskel rolüyle Thue Ersted Rasmussen, Lambert rolüyle Paul Bullion, Coen rolüyle Yasen Atour ve Nivellen rolüyle Kristofer Hivju 2. sezonda kadroya yeni katılan isimler arasında yer alıyor.

7 sezon süreceği düşünülen The Witcher dizisinde 2. sezon için heyecanlı bekleyiş sürüyor.

Peki sizin bu oyuncu tercihine dair görüşleriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Baldur’s Gate 3 Fragmanı ve Oyundan Tüm Detaylar

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for hephoseius hephoseius dedi ki:

    Mark hamill in vesemir olmasını isterdim ama bu reiste oyundaki vesemir karakterine yakın bir tipi var. Oyunculuğuda iyiyse dadından yenmez :slight_smile:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Yazarının Kaleminden: Gölgeler - Olcay Şeker

Yazarının Kaleminden: Gölgeler – Olcay Şeker

Maddenin Yeni Hali

Maddenin Yeni Bir Hali Tesadüfen Keşfedilmiş Olabilir