in

The Witcher Dizisinin Gösterim Tarihi Belli Oldu

Netflix’te yayınlanacak The Witcher dizisinin gösterim tarihi kanal yetkilileri tarafından resmen açıklandı.

netflix witcher ust
- Reklam -
- Reklam -

Netflix tarafından Andrzej Sapkowki’nin ünlü kitaplarından uyarlanan The Witcher dizisinin ekranlarımıza ne zaman konuk olacağı nihayet belli oldu. Deadline‘da yer alan habere göre kanal yetkililerinden Ted Sarandso, diziyi 2019 yılının son üç ayı içerisinde yayınlayacaklarını resmen açıkladı.

The Witcher dizisinin çekimleri şu sıralar Macaristan ve Polonya‘da devam ediyor. Ekip en son Polonya’daki Ogrodzieniec Kalesi’nin harabelerinde görüldü. Triss ve Yennefer’ın yan yana yürüdüğü sahneden pek bir şey anlaşılmıyor gerçi ama dilerseniz kendisine buradan göz atabilirsiniz.

Dizinin sadece kitapları konu alacağı ve oyunlarından önce geçeceği biliniyor. Ayrıca Geralt’ın yanı sıra Yennefer, Triss, Ciri ve Dandelion rolleri için de oyuncu atamaları yapıldı. İlk sezonunun toplamda 8 bölümden oluşması planlanan yapımın ikinci sezon hazırlıkları da şimdiden başlamış durumda.

- Reklam -
- Reklam -

Dizinin 2019 yılının ekim ayında gösterime girmesi bekleniyor.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

5 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for kittysmew kittysmew dedi ki:

  Onlardan hangisi Ciri hangisi Yennefer yahu. Kızın saçını olduğu gibi bıraktık demeyin… Daenerys gibi yapmak çok zor olmasaydı gerek?

 2. Avatar for IrethOronar IrethOronar dedi ki:

  Açıkçası ben bu diziden bir şey umamıyorum inşallah kitapları kadar güzel olur

 3. Avatar for Selim_Ergin Selim_Ergin dedi ki:

  Vay be ilk defa kitapları kadar güzel olur diyeni gördüm diğer herkes oyunu biliyor sadece

 4. Avatar for kittysmew kittysmew dedi ki:

  Ben hem kitapları okudum hem de oyunu oynadım. Oyundaki hikaye bana göre daha etkileyiciydi. Bunu 3. oyun diye yorumlamayın tabii. Tüm oyun evreninden bahsediyorum. Hikayenin başında kim olduğu bilmeyen bir Geralt ve onun maceraları, oyunun hikaye anlatımı gibi Witcher oyun evreninin bir çok harika özelliği. Dizinin hikayesi muhtemelen oyunları tanımayacaktır. Kitaptaki olayları veya kitap döneminde geçen olayları anlatırlar diye düşünüyorum. Oyun ise kitapların 5 yıl sonrasında yer alıyordu. Umarım Andrzej Sapkowski abimiz, Triss’i Playboy’a sattığı gibi (Bir de kitapta esamesi okunmuyorken nedense CDPR’in ünlü ettiği haliyle satmıştı peh) ya da CDPR’den ekstra para istediği gibi bir paragözlülükle Witcher’ın yayın haklarını Netflix’e satmamıştır diye umuyorum. Umarım heba olmaz bu seri.

 5. Avatar for IrethOronar IrethOronar dedi ki:

  Aslında ben de ilk oyununu görmüştüm,oynamıştım ama bir yerde bir eksik vardı böyle bir hikayenin alt yapısı olmadan işlenmesi imkansızdı 3. oyunun 6.saatini oynarken oyunu bıraktım ve tüm kitaplarını okudum (çevirilmiş tüm kitaplarını) . Hiç de pişman olmadığımı söylemek isterim gerçekten Sapkowski polonyanın Tolkieni hatta bazı yabancı arkadaşlarıma göre Tolkien ingilterenin Sapkowskisi, bense bu konuda yorum yapmak istemiyorum ikiside birbirinden bağımsız 2 güzel eser.

  Senin bu görüşüne katılmamakla birlikte oyunu gayet başarılı buluyorum ayrıca Triss hayallerimi süslüyor :slight_smile:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

rick and morty 7 8 ust

Rick and Morty Çizgi Roman Serisinin 7. ve 8. Sayıları Çıktı

Amerikan İç Savaşı - Spekülatif Kurgu

Spekülatif Kurguda Amerikan İç Savaşı