in

The Witcher Dizisinden İlk Fragman Nihayet Geldi!

Netflix’in Game of Thrones sonrası oluşan boşluğu doldurmak için büyük oynadığı The Witcher dizisinden ilk fragman nihayet geldi!

The Witcher

Dizi dünyasında Game of Thrones’un ardında bıraktığı boşluğu doldurmak için belki de en iddialı yapımlardan biri olan The Witcher dizisi hızla yaklaşıyor! Netflix’in Andrzej Sapkowski’nin dünyaca ünlü fantastik serisinden uyarladığı, oyunlarıyla dünyayı kasıp kavuran fenomenin ilk fragman ise nihayet bizlerle.

Rivyalı Geralt rolünde eski Superman Henry Cavill’i gördüğümüz yapımın ilk fragmanını birlikte izleyelim:

En kötü canavarlar kendi yarattıklarımızdır. The Witcher’ın 1. sezonunun ilk resmi tanıtım fragmanını izleyin. The Witcher, çok yakında, yalnızca Netflix’te.

San Diego Comic Con etkinlikleriyle bizler de şiddetli bir fragman yağmuruna tutulmuştuk. Netflix’in oldukça merak edilen, uğruna sayfalarca teoriler üretilen The Witcher’ı da bu yağmurun en güzel damlası oldu.

Netflix’in kendisine oldukça güvendiği The Witcher dizisinin kadrosu şöyle:

Ciri: Freya Allan. Yennefer: Anya Chalotra. Kraliçe Calanthe: Jodhi May. Eist Tuirseach: Bjorn Hlynur Haraldsson. Şaman “Fareçuval” Ermion: Adam Levy. Aretuza Büyücülük Okulu’nun müdiresi Tissaia de Vries: MyAnna Buring.  Sabrina Glevissig: Therica Wilson-Read. Fringilla Vigo: Mimi Ndiweni. “Örümcekkuşu” Renfri: Millie Brady. Triss Merigold: Anna Shaffer.

Kanalın Rivyalı Geralt rolü için Cavill’den önce tam 207 aktörle görüştüğü yapım Game of Thrones’un boşluğunu doldurup yeni bir fenomen hâline gelecek mi, hep birlikte göreceğiz.

Serinin kitapları ise dilimize Pegasus Yayınları tarafından kazandırılıyor. Okuma rehberi için buraya tıklayabilirsiniz.

Dizinin Andrzej Sapkowski’nin kitap serisini temel aldığını, oyunların sadece atmosfer adına ilham verici unsur olarak kaldığını da bir kez daha hatırlatalım.

İlk fragmanı siz nasıl buldunuz? Kayıp Rıhtım Forum‘daki tartışmalara katılarak yorumlarınızı bizlerle paylaşabilirsiniz!


Witcher: Dönüşü Olmayan Yol

Witcher: Bazı Şeyler Biter, Bazı Şeyler Başlar

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

28 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Kotununiyisi Kotununiyisi dedi ki:

  Henry Cavill iyi duruyor ama kalanı kafamı karıştırdı doğrusu.

 2. Avatar for M3rett0 M3rett0 dedi ki:

  Fena değil ama GOT killer diyenler hayal görüyor.

  @LordKratos Stüdyosu değişti OPM’nin, savsaklamayla alakası yok. İlk sezonun çizer kadrosu all-star takımı gibiydi, ikinci sezonda orta ayar bir stüdyoya verildi.

 3. Avatar for mit mit dedi ki:

  Ben beğenmedim :frowning: Efektlere, oyunculara falan çok takılmadım. Ben daha çok sahneleri ve diyalogları sevmedim.

  0:16’daki dryadlara dikkat edin mesela. (Elflerden bahsedildiği sırada onları göstermesi ayrı bir ironi). Liderleri Eithné’yi siyahi yapmışlar. Yennefer büyücü olmadan önce kambur olmasıyla bilinir. Burada çenesi falan özürlü, gözü yaşlı bir kıza çevirmişler. (0:28, 0:57)

  Kitaptan alıntılar olsa da replikler de çok… ne bileyim… heyecan yaratmak için yazılmış, boş şeyler gibi. “Nilfgaard Ciri için geldi!” şeklinde koca bir saçmalık. Hayır efendim, Nilfgaard Ciri için gelmedi. Onları bu toprakları istila etmeyi çoktan kafalarına koymuşlardı zaten. Emhyr’in Ciri’den çok sonra haberi oluyor.

  Ciri’ye “Rivyalı Geralt’ı bul…” diyen ölüm döşeğindeki kraliçe. Yanlış… Ciri ile Geralt kaderin bir cilvesi olarak, tesadüfen karşılaşıyorlar. Ciri’nin Geralt’ı bulma çabası olmuyor hiç.

  “ÇABUK OL!” diye bağıran Yennefer. O güçlü, soğukkanlı, gururlu Yen bir erkeğe acele etmesi için bağıracak ha? Sondaki mutasyonların etkisindeki Geralt da yaşayan ölü gibi olmuş.

  Çok gözüme takıldı bunlar. Neyse, fazla bir şey beklemiyorum zaten.

 4. Avatar for mit mit dedi ki:

  O zaman iki oyuncuyla anlaşmaları gerekirdi. Sanırım ondan kaçınmak için direkt genç kızlık hâlini koymuşlar. Neyse, en azından sarışın :slight_smile: Geçen günkü röportajında Ciri rolü için Asyalı ve siyahi oyuncu aramalarını hâlâ savunuyordu senarist hanım. “Tüm dünyaya bu rol için bir şans verdik,” demiş. Sarışın ve beyazları direkt elediğini söylememiş nedense :stuck_out_tongue:

  Tamam, bir dizi veya filmde kitaplardan farklılaşmalar, sıkılmadan izlenebilecek kıvama getirmek için küçük değişiklikler olur. Ama Sapkowski oyunlar için sık sık “Kitaplarımı mahvettiler!” diye bağırdıktan ve bu dizinin eserine çok sadık olacağıyla böbürlendikten sonra insan böyle şeyler görünce üzülüyor.

 5. Avatar for Agape Agape dedi ki:

  Pöh… :joy: Yapabileceğim tek yorum bu.

Söyleyeceklerin mi var? Kayıp Rıhtım Forum'a gel ve sen de yorum yap!

23 cevap daha var.

The Witcher

The Witcher Dizisinin Başrolü İçin Netflix Tam 208 Aktörle Görüşmüş

Titans

Titans Setinden Üzücü Haber: Bir Kişi Hayatını Kaybetti