in ,

“True Detective”in Jodie Foster’lı Yeni Sezonu “Night Country”den İlk Fragman

True Detective 4. sezon fragmanı yayınlandı. HBO’nun popüler dizisi Jodie Foster ve Kali Reis ile maceraya geri dönüyor.

True Detective 4. Sezon Fragmanı Yayında
- Reklam -
- Reklam -

True Detective 4. sezon fragmanı paylaşıldı. HBO’nun Night Country alt başlığıyla çıkacak yeni bölümler, Jodie Foster ve Kali Reis’in Alaska karanlığında korkunç bir gizemi araştıran dedektif rollerini gözler önüne seriyor.

HBO’nun sevilen antoloji dizisi, uzun bir aranın ardından yeni bir gizemle geri dönüyor. Her sezon, bağımsız bir hikâye, farklı bir oyuncu kadrosu ve giderek karmaşıklaşan bir suçu araştıran iki uyuşmayan dedektifi takip ediyor. Yeni sezonun alt başlığı “Night Country” ve konusu ise Jodie Foster ve Kali Reis’in canlandırdığı iki dedektifin Alaska’da bir grup adamın aniden ortadan kaybolmasını araştırmaları üzerine kurulu.

Geliştirme aşaması geçen yılın mart ayında başlayan yapımın ilk bakış görselleri de Aralık 2022’de paylaşıldı. Şimdi de HBO, Max dijital platformunun duyuru etkinlikleri çerçevesinde ilk True Detective 4. sezon fragmanını yayınladı.

- Reklam -

True Detective 4. Sezondan İlk Fragman Yayında

Tanıtım fragmanı, yeni sezonun mekânı olarak Alaska’nın karanlık ve soğuk Ennis bölgesini ve tüyler ürpertici gizemi çözmekle görevlendirilen iki dedektifi, Liz Danvers ve Evangeline Navarro’yu tanıtıyor. Yeni görüntüler, çok fazla ayrıntıya girmeden sezonun genel gizemi için temel kurguyu sağlıyor.

Uzun geceden önceki yılın son günbatımında, Tsalal Arktik Araştırma İstasyonu’nu işleten sekiz adam iz bırakmadan ortadan kaybolur. Yaygın teori, gün batımını izlemek için buzun üzerine çıktıkları ve bir hava olayı nedeniyle ortadan kayboldukları yönündedir. Ancak Foster’ın deneyimli dedektifi Danvers, onların kayboluşunu bir cinayet vakası gibi ele almaktadır.

Yayınlanan ilk fragmana hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz:

True Detective 4. Sezon Fragmanı | İZLE

YouTube video

(Fragmana YouTube üzerinden ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.)

- Reklam -

True Detective: Night Country fragmanı, karanlığın sezon boyunca önemli bir motif olacağının altını çizerek, dizinin korku dolu atmosferine vurgu yapıyor. İki dedektif Alaska’nın ünlü iki aylık saf karanlık dönemi sırasında araştırma yapmak zorunda kalıyor ve bu sırada kendi içlerindeki karanlıkla da yüzleşiyorlar. Işık eksikliği, soğuk hava ve karışık bir vaka, sinirli dedektifler ve aralarındaki gerilim üzerinde önemli bir etkiye sahip olacak gibi görünüyor.

Dizinin oyuncu kadrosunun başını, Kuzuların Sessizliği’nde FBI müfettişi rolüyle Akademi Ödülü kazanan Foster ve bokstan oyunculuğa geçen Kali Reis çekiyor. Yardımcı oyuncu kadrosunda ise John Hawkes, Christopher Eccleston ve Fiona Shaw gibi isimler yer alıyor.

True Detective 4. sezon fragman Jodie Foster

Henüz bir yayın tarihi açıklanmasa da, fragman dizinin yeni bölümlerinin bu yıl içinde yayınlanacağını doğruluyor.

True Detective 4. sezonundan beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak adına bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: CBR

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

The Regime Fragmanı: Kate Winslet Başrolde

Kate Winslet’ın Acımasız Bir Diktatörü Canlandırdığı “The Regime” Dizisinden İlk Fragman

The Conjuring Dizisi Max

“The Conjuring” Filmlerinin Devamını Konu Alan HBO Max Dizisi Duyuruldu