in

Türk Yapımı Bilimkurgu Dizisi “Kutu” Yakında Başlıyor

Yerli bağımsız dizi yapımcılarımızdan For.Bros.Co. bilimkurgu temalı yeni internet dizileri “Kutu” için ilk fragmanlarını yayınladı.

Daha önce Kapılar ve Denek gibi kısa film ve dizilerle karşımıza çıkan For.Bros.Co., bilimkurgu temalı yeni dizileri Kutu’nun ilk fragmanını dün itibariyle yayınladı.

Toplamda altı bölümden oluşacak dizi 14 Eylül’de, saat 19:00’dan itibaren yayınlanmaya başlayacak ve ilk bölümü ekibin önceki çalışmalarında olduğu gibi Youtube üzerinden izleyicilerle ücretsiz olarak paylaşılacak. Sonraki beş bölümse  üzerinden 2 TL.’ye izlenebilecek.

Amatör bir ekibin kısıtlı imkânlarla gerçekleştirdiği bir yapım olduğundan çok yüksek bir çekim kalitesi beklememenizi tavsiye ederiz. Bununla birlikte ülkemizde bilimkurgu temalı bir dizinin çekilmesi oldukça güzel bir durum ve bu tür girişimlerin yerildikçe değil, desteklendikçe geliştiğini de unutmamak gerek.

İnternetin sevilen hikâye anlatıcılarından Barış Özcan’ın seslendirdiği fragmanı hemen aşağıdan izleyebilir, ekibin önceki çalışmalarına buradan ulaşabilirsiniz.

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Bir Yorum

Yorum Yap

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    tor com e book club - malazan

    Tor.com e-Kitap Kulübünde Bu Ayın Ücretsiz Kitabı Malazan Oldu

    İslam Coğrafyasının Bilimkurgu Antolojisi İlk Sayısıyla Yayında