in

Under the Dome 3. Sezon İptal Edildi

Under the Dome 3. Sezon iptal edildi. Stephen King hayranları için bu konu her daim tartışmaya açık olmuş olsa da genel izleyici bu haberden oldukça memnun olmuş görünüyor.

Under the Dome 3 sezon

CBSBirleşik Krallık’ın Channel 5 kanalında yayınlanan ve Stephen King’in Under The Dome kitabından uyarlanan dizinin, 10 Eylül’de yayınlanacak son bölümü ile final yapacağını duyurdu.

Stephen King kitaplarının yıllar boyu birçok başarılı TV ve sinema uyarlamalarına tanık olduktan sonra Under The Dome pek çok izleyicide ciddi bir hayal kırıklığı yarattı. Kitaptan sapmalar yaşanmasından dolayı hayranların büyük bir kısmı üzgün ve kızgındı. Halbuki 2013’te yayınlanan ilk sezon beklenmedik bir şekilde yazın en çok seyir alan dizisi olmuş ve yapımcıları hikayeyi nasıl devam ettirebileceklerine dair düşünmeye sevk etmişti.

Under the Dome 3. Sezon İzlenme Oranlarında Bekleneni Veremedi

Stephen King’in kendisi de dizinin yapımında rol almış olmasına rağmen yazarın projeye katkısı bekleneni veremedi. King ilk sezonun baş yapımcılığını üstlenmiş ve ikinci sezonun da açılış bölümünü kaleme almıştı. Yine de reytingler düşmeye devam etti. İlk sezon 11.2 milyon izlenirken ikinci sezon 7.2 milyona kadar düştü. Üçüncü sezon ise şimdilik 4.9 milyon civarlarında kaldı.

Yaratıcılığı Brian K. Vaughan (Lost, Y: The Last Man) tarafından üstlenilen dizinin oyuncu kadrosunda yer alan bazı isimler şu şekildeydi:

Mike Vogel, Rachelle Lefevre, Alexander Koch, Colin Ford, Mackenzie Lintz, Dean Norris, Edie Cahill ve Max Ehrich.

Büyük umutlarla başlayan Under The Dome dizisi bu şekilde sona ermiş oldu. Konu hakkında sizin görüşleriniz neler? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ray Bradbury - FBI

FBI’ın Ray Bradbury için Açtığı Soruşturma Dosyası

Dünyalar Savaşı - İlk Çizimler

Dünyalar Savaşı’nın Muhteşem İlk İllüstrasyonları